Morgane Polanski

Morgane Polański stoi być może u progu wielkiej kariery filmowej. Nie jest to zaskoczeniem, zważywszy na to, jakich ma rodziców. Roman Polański jest jednym z najwybitniejszych reżyserów, a Emmanuelle Seigner to światowej sławy aktorka, mająca na koncie wiele wybitnych ról, m.in. w takich produkcjach jak „Frantic” czy „Dziewiąte wrota”. W tym ostatnim filmie zagrała razem z 6-letnią wówczas Morgane, którą od dziecka na plan zabierał Roman Polański. Na razie młoda aktorka ma na koncie jedną dużą rolę serialową i debiut reżyserski. Poznaj więcej informacji o Morgane Polański.

Imię: Morgane

Nazwisko: Polański

Nazwisko panieńskie: Polański

Pseudonim: brak

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 20 stycznia 1993 roku

Znak zodiaku: Wodnik

Zawód: aktorka, modelka, reżyserka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: ojciec Roman Polański (ur. 1933) – polski reżyser i aktor; matka Emmanuelle Seigner (ur. 1966) – francuska aktorka, piosenkarka i modelka

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat Elvis (ur. 1998)

BIO: Morgane Polański urodziła się w polsko-francuskiej rodzinie, dzięki czemu włada oboma tymi językami. Jako córka światowej sławy reżysera była wręcz skazana na karierę filmową. Roman Polański od zawsze często i chętnie zabierał ją na plany filmów, które tworzył. Dzięki temu mała Morgane mogła dokładnie zobaczyć, jak robi się filmy, poznawała nie tylko pracę reżysera, lecz także charakteryzatora, kostiumologa czy operatora.
W wieku 6 lat zadebiutowała w wyreżyserowanym przez ojca filmie „Dziewiąte wrota”. Później zagrała w kolejnych produkcjach Romana Polańskiego – filmach „Pianista”, „Oliver Twist” (wystąpiła w nim razem z bratem Elvisem) i „Autor widmo”. Ten ostatni film z 2010 roku jest dla niej szczególny, ponieważ to pierwszy obraz, w którym miała rolę mówioną. W 2015 roku wystąpiła u innego reżysera, Russella Englanda, w filmie „Unhallowed Ground”.
Morgane Polański uczyła się w International School of Paris. Później została przyjęta do Drama Centre London i Central School of Speech and Drama, gdzie studiowała aktorstwo. Naukę zakończyła w 2014 roku. Rok później zagrała w do tej pory najważniejszej produkcji w swojej karierze, czyli w serialu „Wikingowie”, a dokładniej w jego III i IV sezonie, w którym wcieliła się w postać księżniczki Gisele.
Morgane Polański zajmuje się również reżyserowaniem filmów krótkometrażowych. Zadebiutowała w tej roli w 2016 roku obrazem „Understudy”. W 2018 roku przyjechała do Łodzi na 23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA z filmem „Pieszczota”. W 2021 roku jej film „Through the Looking Glass” zaprezentowany został na festiwalu filmowym w Wenecji. Morgane Polański zajmuje się też modelingiem, a na Instagramie można znaleźć zdjęcia jej własnych stylizacji i profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Znana z: Morgane Polański znana jest przede wszystkim z roli Gisele w III i IV serii serialu „Wikingowie”. Dzięki tej kreacji zdobyła sobie dużą sympatię widzów, ponieważ księżniczka Gisele to postać niezwykle pozytywna. Wspiera swoich poddanych i żołnierzy w najtrudniejszych sytuacjach. Jest kobietą dobrą i niezwykle dzielną.

Funkcja w filmie:
- aktorka w filmie „Dziewiąte wrota” (1999);
- aktorka w filmie „Pianista” (2002);
- aktorka w filmie „Oliver Twist” (2005);
- aktorka w filmie „Kulisy sławy” (2005);
- aktorka w filmie „Autor-widmo” (2010);
- aktorka w filmie „Unhallowed Ground” (2015);
- aktorka w serialu „Wikingowie” (2015);
- reżyserka filmu „Understudy” (2016);
- aktorka w filmie „Żona” (2017);
- aktorka w filmie „Aspern Papers” (2018);
- reżyserka filmu „Pieszczota” (2018);
- aktorka w filmie „Zrabowany” (2019);
- aktorka w filmie „Francuska Dyspozytornia” (2021);
- reżyserka filmu „Through the Looking Glass” (2021).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Instagram: @mpolanski

Facebook: brak
Advertisement MPU index