Monika Lewczuk

Monika Lewczuk to modelka i piosenkarka, która zaczynała karierę od modelingu. Brała udział w konkursach piękności, a największym jej wyróżnieniem okazał się tytuł Wicemiss Polski w 2009 roku. Absolwentka szkoły muzycznej skierowała uwagę na działalność muzyczną, czego efektem była solowa płyta "#1" wydana w 2016 roku.

Imię: Monika

Nazwisko: Lewczuk

Nazwisko panieńskie: Lewczuk

Pseudonim: brak

Wzrost: 177 cm

Data urodzenia: 10.06.1988 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: modelka, piosenkarka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Monika Lewczuk to polska modelka, piosenkarka i autorka tekstów. Urodziła się 10 czerwca 1988 roku w Łomży, ale wychowała się w Płocku. Tam też ukończyła liceum ogólnokształcące, szkołę muzyczną w klasie fortepianu, po czym przeniosła się na studia do Warszawy, gdzie uczęszczała na zajęcia z administracji na Uniwersytecie Warszawskim.Karierę w show-biznesie Monika Lewczuk zaczynała od modelingu. Chodziła m.in. w pokazach mody w Mediolanie. Brała udział w wyborach Miss Mazowsza w 2009 roku i została ich laureatką. W tym samym roku została też I Wicemiss Polski oraz I Wicemiss na Miss Globe International w Albanii. Pierwsze miejsce i nagrodę 25 tysięcy złotych zdobyła w 2011 roku podczas konkursu piękności Miss Supranational.Monika Lewczuk od dziecka pasjonowała się muzyką. Pracując jeszcze jako modelka, w roku 2013 publikowała w internecie własne utwory muzyczne. W tym czasie nagrała m.in. teledysk do piosenki "Loud & Dirty". Wokalistka zyskała popularność dzięki występowi w programie rozrywkowym "The Voice of Poland", w którym była podopieczną Marka Piekarczyka. Lewczuk nie dotarła do finału, jednak zaskarbiła sobie sympatię widzów i słuchaczy. Po występach w telewizyjnym show podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska. Nie trzeba było długo czekać, a światło dzienne ujrzał debiutancki singiel pt. "Tam tam", który piosenkarka nagrała z Sarsą i Rafałem Malickim. Pierwszy minialbum artystki pt. "#Być tam", a także singiel promujący pierwszy album studyjny "Zabiorę cię stąd" zyskały uznanie fanów i krytyków. Pełnowymiarowy album "#1", wydany w 2016 roku, zyskał status złotej płyty. Na krążku znalazły się takie przeboje, jak: "Biegnę", "Ten sam", "Pięknie jest", "Nie zostawię nic". Album powstał we współpracy m.in. z Rafałem Malickim czy Jackiem Szymkiewiczem. W 2016 roku artystka była nominowana do nagrody Eska Music Awards w kategorii "Najlepszy radiowy debiut". W tym samym roku zaśpiewała w duecie z Alvarem Solerem utwór "Libre", który okazał się najczęściej graną piosenką roku w rozgłośniach radiowych. Zapowiedzią drugiej płyty Moniki Lewczuk są wydane w 2019 roku single "Z Tobą lub bez Ciebie" i "Na pół".

Znana z: konkursów piękności, w których zdobyła tytuły I Wicemiss Polski, I Wicemiss Miss Globe International w Albanii, Miss Supranational i Miss Mazowsza. Znane są również jej występy w programie "The Voice of Poland". Pierwszy album Moniki Lewczuk "#1" zyskał status złotej płyty.

Funkcja w filmie: brak

Płyty:
 • "#Być tam" - album EP (2015);
 • "#1" - album studyjny (2016).


 • Książki: brak

  Nagrody: - nominacja do Eska Music Awards 2016 w kategorii "Najlepszy debiut radiowy"; - nominacja do Eska Music Awards 2017 w kategoriach "Najlepsza artystka" i "Najlepszy hit" za piosenkę "Ty i ja"; - nominacja do MTV Music Awards 2017 w kategorii "Najlepszy polski wykonawca".

  LINK Instagram: @monika\_lewczuk

  LINK Facebook: Monika Lewczuk | Facebook
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index