Mikołaj Cieślak

      Mikołaj Cieślak to jeden z najpopularniejszych kabareciarzy w Polsce. Współtworzy Kabaret Moralnego Niepokoju, założony w 1993 roku. Grał w wielu filmach i serialach, a nawet spektaklach teatralnych. Zobacz, jaką książkę napisał i jakie nagrody uzyskał podczas swojej kabaretowej działalności.

      Imię: Mikołaj

      Nazwisko: Cieślak

      Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

      Pseudonim: -

      Wzrost: 181 cm

      Data urodzenia: 06.12.1973 r.

      Znak zodiaku: strzelec

      Zawód: artysta kabaretowy, aktor

      Osoby - związki: - żona Agnieszka Cieślak

      Rodzice: brak informacji

      Dzieci: Maja Cieślak i Jagoda Cieślak

      Rodzeństwo: brak informacji

      BIO: Mikołaj Cieślak: znany polski kabareciarz i aktor serialowy oraz filmowy. Od 1993 roku współtwórca jednego z najpopularniejszych kabaretów w Polsce - Kabaretu Moralnego Niepokoju. Urodził się w Warszawie i tu również studiował. Uczęszczał na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie był członkiem jednego z samorządów studenckich. Tam został zresztą założony Kabaret Moralnego Niepokoju, zdobywca licznych nagród i nominacji. Grupa kabaretowa powstała w 1993 roku, a za jej nazwę odpowiada Przemysław Borkowski. Trzy lata później zdobyli nagrodę Grand Prix podczas Przeglądu Kabaretów PaKa w Krakowie. Mikołaj Cieślak zyskał ogromną popularność dzięki występom telewizyjnym z grupą Kabaret Moralnego Niepokoju. Panowie otrzymali nawet własny program w Telewizji Polskiej, który emitowano w latach 2003-2006. W "Tygodniku Moralnego Niepokoju" przedstawiali skecze, które dotyczyły życia społecznego, codziennego oraz polityki. Od 2007 do 2008 roku prowadzili również program pt. "Miesięcznik Moralnego Niepokoju", którego scenariusz tworzył jeden z członków kabaretu, Robert Górski. Kabaret nie jest jednak jedyną działalnością twórczą Mikołaja Cieślaka. Występował on też na deskach teatru Capitol w spektaklach "Szwedzki stół" i "Zdrówko", a nawet turyńskim Teatro di Astra w sztuce "Quasi-Paradiso". Odpowiadał też za obsadę do serialu "Ucho Prezesa" i filmu "(Nie)znajomi".

      Znany z: Kabaretu Moralnego Niepokoju, w którym wcielał się m.in. w postać Gwidona, Bożydara czy Bogdana.

      Funkcja w filmie:aktor w serialu "Badziewiakowie" (1999);aktor w serialu "13 posterunek 2" (2000);aktor w filmie "Złoty środek" (2009);aktor w serialu "Piąty Stadion" (2012);aktor w serialu "Ja to mam szczęście!" (2012);aktor w serialu "Słodkie życie" (2013);aktor w serialu "Wrzuć na luuuz" (2013, 2014);aktor w serialu "Dwoje we troje" (2016);aktor w serialu "O mnie się nie martw" (2016);aktor w serialu "Na dobre i na złe" (2017);aktor pierwszoplanowy w serialu "Ucho Prezesa" (2017);aktor w serialu "Za marzenia" (2018);aktor w serialu "39 i pół tygodnia" (2019);aktor w serialu "Zainwestuj w marzenia" (2019);aktor w filmie "Jak poślubić milionera" (2019);aktor w serialu "Za marzenia" (2019);aktor w filmie "Jak zostać gwiazdą" (2020);aktor w serialu "Jak zostać gwiazdą" (2020);aktor w filmie "To musi być miłość" (2021);aktor pierwszoplanowy w serialu "Piękni i bezrobotni" (2021);aktor w filmie "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" (2021);aktor w serialu "Kowalscy kontra Kowalscy" (2021);aktor w filmie "Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle - tajemnice polskich fortun. Część 1".

      Płyty: brak

      Książki: Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski, Robert Górski: "Zeszyt w trzy linie", 2000.

      Nagrody: Mikołaj Cieślak otrzymał wiele nagród w związku ze swoją działalnością kabaretową. Wraz z Kabaretem Moralnego Niepokoju zdobył:

    • Grand Prix, Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy i Nagroda Środowiska Kabaretowego podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie (1996);
    • Grand Prix i Złota Szpilka podczas Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim (1996);
    • Nagroda Publiczności i Nagroda Środowiska Kabaretowego podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie (1997);
    • II nagroda podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Estradowej ZASP 2000 w Warszawie (2000);
    • I nagroda podczas Pojedynku Gigantów w krakowskiej Rotundzie (2006);
    • "Świry 2007" za najbardziej absurdalny kabaret.
    • Link Instagram: brak

      Link FB: @m.mikolajcieslak