Marta Kuligowska

Marta Kuligowska to jedna z najpopularniejszych dziennikarek TVN 24, prywatnie mama bliźniąt - Heleny i Franka. Jej Instagram obserwuje prawie 46 tysięcy fanów. Czym dziennikarka dzieli się z obserwatorami? Najczęściej selfie z pracy, zdjęciami z wyjazdów i własnymi przemyśleniami.

Imię: Marta

Nazwisko: Kuligowska

Nazwisko panieńskie: Kuligowska

Pseudonim: brak informacji

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 4 marca 1976 roku

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: dziennikarka

Osoby - związki:
- partner Paweł Hoffman, fotograf

Rodzice: Mama Grażyna; brak informacji na temat imienia taty Marty Kuligowskiej

Dzieci: bliźnięta Helena i Franek (ur. 2007)

Rodzeństwo: Maria Kuligowska i Agnieszka Kuligowska

BIO: Marta Kuligowska to jedna z najpopularniejszych dziennikarek stacji TVN. Jest z nią związana od 2001 roku, choć planowała zostać reżyserką. Urodziła się 4 marca 1976 roku jako zodiakalne ryby. Marta Kuligowska jest absolwentką warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji oraz Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Swoją pracę uwielbia, a jej Instagram zalewają zdjęcia z backstage'u.
W 2000 roku pojawiła się w filmie fabularnym "Egoiści", a pięć lat później w serialu "Kryminalni". Ma też na swoim koncie rolę dziennikarki radiowej w serialu "Odwróceni". Prywatnie lubi biegać, spędzać czas z nastoletnimi bliźniętami - Heleną i Frankiem - i oczywiście z partnerem Pawłem Hoffmanem, który niechętnie dzieli się swoją prywatnością w sieci.
Marta Kuligowska jest prezenterką stacji TVN 24, w której prowadzi wieczorne pasmo "Polska i świat". Od 2011 roku była gospodynią pasma porannego "Wstajesz i wiesz". "Polska i świat" to wieczorny program TVN 24, który podsumowuje wydarzenia z kraju oraz z zagranicy.
Marta Kuligowska uwielbia adrenalinę i niewiadomą, jaką zapewnia jej praca w telewizji. Nie narzeka w niej na nudę i rutynę, choć nie tak wyobrażała sobie swoje życie. Miała zdawać na reżyserię, jednak uznała, że nie ma wystarczającego talentu do tej roli. Zdecydowała się więc na produkcję filmową, jednak jej wielkie plany zrujnowała... praca! W wieku 21 lat rozpoczęła pracę w Radiu Pogoda, w którym to oczarowała słuchaczy swoim wyjątkowo niskim głosem. Docenił go sam Edward Miszczak, który poszukiwał prowadzącego programu "Superwizjer". I choć początki Marty Kuligowskiej w TVN nie należały do najłatwiejszych, tak obecnie nie wyobraża sobie życia bez ukochanej stacji. Na castingu odczuła niewyobrażalny stres, a ponadto zemdlała. Pozytywną rekomendację do TVN 24 zapewnił jej sam Edward Miszczak, który widział w Marcie ogromny potencjał. O dziennikarce było głośno w 2019 roku, kiedy wystąpiła w kampanii przeciwko mowie nienawiści i hejtowi "#WhyWeHate".
Wolny czas Marta Kuligowska spędza na działce, podróżowaniu i uprawianiu sportu. Oprócz joggingu jeździ na nartach. Bierze czynny udział w akcjach charytatywnych, uwielbia wyjścia do teatru czy kina oraz dobre książki. Swoimi recenzjami dzieli się na Instagramie, który obserwuje prawie 46 tysięcy osób. Prezenterka ma z nimi świetny kontakt i bliskie relacje.

Znana z: porannego pasma w programie TVN 24, która prowadziła jako pierwsza kobieta w historii. Dużą popularność przyniosła jej również praca w Radiu Pogoda, w którym oczarowała wszystkich niskim głosem.

Funkcja w filmie:
 
- aktorka w filmie "Egoiści" (2000).

Płyty: brak informacji

Książki: brak informacji

Nagrody: brak informacji

Instagram: @martakuligowska

Facebook: brak
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index