Marta Chodorowska

Marta Chodorowska to aktorka kojarzona przede wszystkim z postacią Klaudii Kozioł, w jaką wcielała się przez 10 lat w serialu "Ranczo". Wystąpiła w takich produkcjach, jak: "Emilka płacze", "Zero\_jeden\_zero" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Prowadzi bloga o podróżowaniu. Prywatnie jest mamą Władka i pozostaje w wieloletnim związku małżeńskim.

Imię: Marta

Nazwisko: Chodorowska

Nazwisko panieńskie: Chodorowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 163 cm

Data urodzenia: 1.11.1981

r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: aktorka filmowa, serialowa, teatralna

Osoby - związki: Aktorka wyszła za mąż po urodzeniu syna w 2014 r. Niewiele wiadomo o wybranku jej serca. Jest on właścicielem agencji reklamowej. Ślub był dyskretny i kameralny, wzięła w nim udział tylko najbliższa rodzina.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: Aktorka

18.07.2014 r. urodziła syna. Dała mu na imię Władysław.

BIO: Marta Chodorowska

urodziła się w 1981 r. w miejscowości Sztum. Uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Iławie. Ukończyła policealne Lart Studio w Krakowie. W 2005 r. została absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2003 r. w filmie „Powiedz to, Gabi” w reżyserii Rolanda Rowińskiego, wcielając się w główną postać – Gabi. Aktorka współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie czy Teatrem Kamienica w Warszawie. Prowadzi bloga „Pastelarnia”, na którym dzieli się wrażeniami z podróży (http://martachodorowska.blogspot.com/). Wiadomo, że jest mamą kilkuletniego Władysława.


Znana z: Marta Chodorowska ma na swoim koncie wiele ciekawych ról. Jednym z bardziej znanych jej występów na deskach teatru była kreacja rozżalonej i zbuntowanej Anny, pragnącej ustalić, kto jest jej ojcem, w "Testamencie cnotliwego rozpustnika". W ostatnim czasie aktorka wystąpiła w przedstawieniu "Tresowany mężczyzna" jako przebojowa Helena. Podziwiać ją można w spektaklu "Kobieta, która ugotowała męża" w reżyserii Tomasza Obary, gdzie gra Lurę. Wzięła udział w kilku spektaklach telewizyjnych, w tym m.in. "Ince 1946" i "Kosmosie". Chodorowska zagrała w wielu serialach. Bez wątpienia najbardziej kojarzona jest z roli Klaudii - córki wójta w "Ranczu". Wystąpiła również w "Koronie królów" jako Hanka z Korczyna, "Pierwszej miłości" jako Marzena, była dziewczyna Kaśki, czy "Klinice samotnych serc" jako Magda Kubicz. Na dużym ekranie dała się poznać zwłaszcza w roli Marty w "Zero\_jeden\_zero" oraz Emilki w "Emilka płacze". Wystąpiła również w radiowym słuchowisku "W Jezioranach", gdzie wcieliła się w rolę Agaty Czuby.

Funkcja w telewizji: Oto wybrane produkcje, w jakich wystąpiła Marta Chodorowska: - aktorka w filmie "Powiedz to, Gabi" (2003 r.); - aktorka w serialu "Pensjonat pod Różą" (2004-2005); - aktorka w serialu "Klinika samotnych serc" (2005 r.); - aktorka w filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" (2006 r.); - aktorka w serialu "Ranczo" (2006-2016); - aktorka w filmie "Emilka płacze" (2006 r.); - aktorka w filmie "Ranczo Wilkowyje" (2007 r.); - aktorka w serialu "Tylko miłość" (2008 r.); - aktorka w filmie "Zero\_jeden\_zero" (2008 r.); - aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2009-2012); - aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2012 r.); - aktorka w serialu "O mnie się nie martw" (2016 r.); - aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (od 2017 r.); - aktorka w filmie "7 uczuć" (2018 r.); - aktorka w serialu "Korona królów" (2020 r.).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: Marta Chodorowska otrzymała w 2007 r. Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii "Najlepsza aktorka" za "Emilka płacze". Dwa lata później była nominowana do Złotej Kaczki w kategorii "Najlepsza rola kobieca sezonu 2008/2009" za "Zero\_jeden\_zero".

Link na Instagram: @marta.chodorowska.official

Link FB: @marta.chodorowska.official
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index