Magdalena Górska


Imię: Magdalena

Drugie imię: -

Nazwisko: Górska

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Panna

Data urodzenia: 1981-09-21

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Magdalena Górska - urodzona w Warszawie aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2004 roku.
Przygodę z aktorstwem zaczynała w szkole Haliny i Jana Machulskich, do której zapisała ją mama. Po studiach debiutowała na deskach Teatru Ateneum w 2005 roku w spektaklu "Frederick czyli Bulwar Zbrodni" (wcześniej w wieku 12 lat wystąpiła w sztuce "Bankructwo małego Jacka"). Potem można ją było oglądać na deskach stołecznych teatrów Ateneum, Komedii, Dramatycznego i Capitolu. Magdalena Górska współpracowała z wieloma cenionymi reżyserami, m.in. Janem Jakubem Kolskim, Władysławem Pasikowskim, Patrykiem Vegą czy Krzysztofem Zanussim. Wystąpiła w głównych rolach w kilku produkcjach zagranicznych (węgierskich, rosyjskich, białoruskich i ukraińskich). W pamięci widzów wyryła się rolami w serialach "Klan", "M jak Miłość" i "Pierwsza miłość".
Magdalena Górska prywatnie
Mężem Magdaleny Górskiej jest reżyser Wojciech Urbański. Mają dwie córki Ninę oraz Helenę, która przyszła na świat 13 stycznia 2017 roku.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index