Lucyna Malec

Lucyna Malec jest aktorką teatralną i filmową, którą widzowie znają z popularnych seriali, takich jak "Na Wspólnej" czy "Ojciec Mateusz". Od wielu lat jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat, a poza tym spełnia się jako aktorka dubbingowa, która użyczyła swojego głosu w kilkudziesięciu polskich wersjach filmów animowanych. Wcieliła się m.in. w kultową postać Betty z kreskówki "Flinstonowie" czy Zyzia z serii bajek o Kaczorze Donaldzie. W życiu prywatnym jest dzielną mamą niepełnosprawnej Zosi.

Imię: Lucyna

Nazwisko: Malec-Mayer

Nazwisko Panieńskie: Malec

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 27.07.1966 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa

Osoby - związki: - były mąż, którego imię nie jest podane do publicznej wiadomości. Para rozstała się w 1998 r. tuż po tym, jak Lucyna Malec urodziła niepełnosprawne dziecko. Obecnie aktorka nie szuka nowej miłości.

Rodzice: tata Gabriel, imię mamy nie jest znane mediom. Wiadomo, że aktorkę łączyła z nieżyjącymi już rodzicami bardzo serdeczna więź

Dzieci: córka Zofia (ur. 1998)

Rodzeństwo: brak szczegółowych informacji; wiadomo, że aktorka ma siostry

BIO: Lucyna Malec: aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Urodziła się i wychowała w Bielsku-Białej, gdzie ukończyła IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej. Następnie rozpoczęła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie, które ukończyła w 1989 r. Tuż po studiach związała się z warszawskim Teatrem Kwadrat, w którym gra do dziś. Na szklanym ekranie debiutowała w 1993 r. epizodycznymi rolami w serialach "Czterdziestolatek. 20 lat później" oraz "W labiryncie". Lata 90. XX w. nie były dla niej zbyt obfite pod względem kariery filmowej - otrzymywała jedynie niewielkie role w pojedynczych odcinkach sitcomów. Sytuacja zmieniła się, gdy w roku 2004 wystąpiła w serialu "Bulionerzy". Z tą produkcją była związana do 2008 r. Ogromną popularność przyniosła jej rola w filmie Krzysztofa Krauzego pt. "Mój Nikifor", który otrzymał wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. W 2006 r. zaczęła grać Danutę Zimińską w serialu "Na Wspólnej". Tę postać można oglądać na antenie TVN do dziś. Oprócz tego dała się poznać jako jedna z najpopularniejszych polskich aktorek dubbingowych. W życiu prywatnym musiała zmierzyć się z chorobą córki Zofii i odejściem męża, który opuścił rodzinę, gdy dowiedział się, że dziecko cierpi na porażenie mózgowe. Lucyna Malec samotnie wychowała i wytrwale rehabilitowała córkę.

Znana z: ról w popularnych serialach, takich jak "Na Wspólnej", "Hotel 52", "Bulionerzy" czy "Ojciec Mateusz". Aktorka użyczyła swojego głosu w kilkudziesięciu polskich wersjach filmów animowanych. Można ją usłyszeć ją m.in. w bajkach: "Flinstonowie", "Pinky i mózg", "Garfield", "Tom i Jerry" czy "Świnka Peppa". Lucyna Malec doskonale spełnia się w produkcjach o charakterze komediowym. Wystąpiła m.in. w widowisku kabaretowym "Komiczny Odcinek Cykliczny" (KOC). Należy także do zespołu muzycznego T-raperzy znad Wisły.

Funkcja w filmie:aktorka w serialu "W labiryncie" (1990);aktorka w serialu "Czterdziestolatek. 20 lat później";aktorka w filmie "Dzieci i ryby" (1996);aktorka w serialu "Graczykowie" (2000);aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2001);aktorka w serialu "Miodowe lata" (2001);aktorka w serialu "Samo życie" (2002-2010);aktorka w serialu "Pensjonat pod Różą" (2004-2005);aktorka w filmie "Mój Nikifor" (2004);aktorka w serialu "Bulionerzy" (2004-2006);aktorka w serialu "Na Wspólnej" (od 2006);aktorka w serialu "Czas honoru" (2008-2009);aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2009);aktorka w serialu "Hotel 52" (2010-2013);aktorka w serialu "Przyjaciółki" (2016);aktorka w serialu "O mnie się nie martw" (2019-2020);aktorka w serialu "Echo serca" (2019-2020).

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • Nagroda Publiczności i Nagroda Jury w kategorii najlepszy spektakl ("Grace i Gloria") na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych (2013);
  • Wielki Splendor - nagroda przyznawana przez zespół Teatru Polskiego Radia (2021).  • LINK Instagram: brak

    Link FB: brak
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index