Krzysztof Tyniec

Krzysztof Tyniec to człowiek mocno uzdolniony. Ma na swoim koncie dziesiątki ról. Oprócz tego, że jest znanym aktorem, dał się poznać jako prezenter telewizyjny, konferansjer oraz komik. Tyniec mocno strzeże życia prywatnego. Wiadomo, że jest w wieloletnim związku z Jagodą Tyniec, z którą ma dwie córki.

Imię: Krzysztof

Nazwisko: Tyniec

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 5.02.1956 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: aktor teatralny, serialowy, filmowy i dubbingowy, komik, piosenkarz, prezenter telewizyjny, konferansjer

Osoby - związki: Aktor od wielu lat jest w związku małżeńskim z Jagodą Tyniec - z zawodu historyk sztuki. Para poznała się w kościele, w którym Tyniec występował z zespołem. W jednym z wywiadów powiedział: "Patrzę, w drugiej ławce siedzi cudowna dziewczyna. Ja też, o dziwo, jej się spodobałem".

Rodzice: Gdy Tyniec miał 1,5 roku, jego ojciec odszedł i założył drugą rodzinę. Mama również związała się z innym mężczyzną, z którym wychowywała Krzysztofa.

Rodzeństwo: Bratem aktora jest Jacek Tyniec. Krzysztof ma też przyrodnią siostrę z drugiego małżeństwa matki.

Dzieci: Krzysztof Tyniec ma dwie córki - Paulinę (ur. 1981 r.), która jest z wykształcenia filozofem, studiowała antropologię w Wielkiej Brytanii, oraz Karolinę (ur. 1987 r.), która zajmuje się projektowaniem torebek, a studiowała design w Barcelonie.

BIO: Krzysztof Tyniec urodził się w 1956 r. w Nowej Rudzie. W 1980 r. został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Zanim stał się sławnym aktorem, aby utrzymać rodzinę, sprzedawał na bazarze rajstopy i szyte przez żonę jedwabne koszule. Kariera aktorska Krzysztofa Tyńca nabrała rozpędu na przełomie lat 80. i 90. W międzyczasie artysta kontynuował zamiłowanie do muzyki. Pod patronatem wydawnictwa Agencja Artystyczna MTJ nagrał dwie płyty. W 2014 r. uhonorowany został medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis". Od 2021 r. realizuje talent komika, występując z kabaretem PanDemon. Prywatnie Tyniec amatorsko gra w hokeja na wrotkach.

Znany z: Krzysztof Tyniec znany jest z występów w programach muzycznych dla dzieci, takich jak "Tik-Tak" i "Telewizyjny Teatrzyk Piosenki dla Dzieci Fasola". To znany aktor dubbingowy. Jedne z bardziej popularnych tego typu ról Tyńca to: Goofy, Królik Bugs, Dżin, Wallace czy Timon. Przez wiele lat grał w telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej. W latach 90. występował na koncertach "Gala Piosenki Biesiadnej". W latach 2000-2001 był prowadzącym teleturnieju "Idź na całość", a w okresie 2007-2009 "Koło Fortuny". W 2007 r. wziął udział w programie rozrywkowym "Taniec z gwiazdami". Tyniec był w parze z Kamilą Kajak. Para wygrała show. Aktor ma na swoim koncie wiele ról serialowych. Zagrał m.in. w "Bożej podszewce", "Syzyfowych pracach", "Blondynce", "Klanie", "Tygrysach Europy". Jednak najbardziej kojarzony jest z seriali "Małe jest piękne, czyli Pucuś", gdzie wciela się w główną postać - Pucusia, oraz "Daleko od noszy", w którym gra Doktora Rudolfa Wstrząsa. W ostatnim czasie oglądać go można w "M jak Miłość", gdzie odtwarza uwodziciela Roberta Żaka, który koleguje się z grabarzem. Krzysztof Tyniec wystąpił również w dziesiątkach filmów. Współpracował z takimi reżyserami, jak: Maciej Dejczer, Janusz Kondratiuk, Konrad Szołajski, Ryszard Nyczki.

Funkcja w filmie: Wybrane produkcje, w jakich wystąpił Krzysztof Tyniec: - "Dzieci śmieci" - motorniczy Bogdan (1986 r.); - "Nikt nie jest winien" - Stach (1986 r.); - "Panny i wdowy" - nauczyciel w Lechicach, miłość Susanne (1991 r.); - "Człowiek z..." - Oficer UOP, wcześniej SB (1993 r.); - "Nie kłam, kochanie" - Maurycy Zaborski, komornik sądowy (2008 r.); - "Zamiana" - Maurycy Milski (2009 r.); - "Belcanto" - dyrektor wytwórni lodów (2010 r.); - "Kop głębiej" - Wiktor (2011 r.); - "Wkręceni" - szef hotelu (2013 r.); - "Wszystko albo nic" - Aladár (2017 r.); - "Czarny charakter" - Stefan (2019 r.); - "Lokatorka" - sędzia Jerzy (2021 r.); - "Gierek" - Generał KGB (2022 r.).

Płyty:
 • "Ulotne piosenki" (2014 r.);
 • "Dopokąd" (2015 r.).


 • Książki: brak

  Nagrody: medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" (2014 r.)

  LINK Instagram: brak

  Link FB: brak
  Advertisement MPU index