Krzysztof Iwaneczko

Krzysztof Iwaneczko od lat rozwija się muzycznie. Artysta gra koncerty, nagrywa piosenki, wydaje płyty. Szerszej publiczności dał się poznać w muzycznym show "The voice of Poland", który zwyciężył. Iwaneczko jest doktorem sztuki i wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2020 r. wziął ślub.

Imię: Krzysztof

Nazwisko: Iwaneczko

Pseudonim: nie ma

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 14.06.1995

r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: wokalista, kompozytor, pianista, autor tekstów

Osoby - związki: Krzysztof Iwaneczko jest w wieloletnim związku z Pauliną. Para stanęła na ślubnym kobiercu w sierpniu 2020 r. Wokalista nie chwali się publicznie życiem prywatnym, lecz kilka dni po ceremonii opublikował zdjęcie ślubne. W mediach społecznościowych napisał: "Choć czuliśmy się w tym dniu najszczęśliwsi na świecie, to wiemy, że najpiękniejsze dopiero przed nami".

Rodzice: Dorota i Dariusz Iwaneczko

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: nie ma

BIO: Krzysztof Iwaneczko urodził się w 1995 r. w Przemyślu. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. Artura Malawskiego w klasie fortepianu. Następnie rozpoczął kształcenie w klasie wokalistyka jazzowa pod okiem dr hab. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wziął udział w muzycznym show TVP 2. Po udziale w programie jego kariera muzyczna nabrała tempa. Pod koniec 2021 r. obronił pracę doktorską i uzyskał tytuł doktora sztuki. W dalszym ciągu jest związany ze swoją Alma Matter - wykłada na kierunku wokalistyka jazzowa.

Znany z: Krzysztof Iwaneczko wziął udział w wielu przedsięwzięciach muzycznych. Na początku kariery współpracował z kompozytorem muzyki filmowej, serialowej i teatralnej Bartoszem Chajdeckim w projekcie "Czas honoru". Szerszej publiczności dał się poznać z udziału w szóstej edycji programu muzycznego "The Voice of Poland" (2015 r.). W czasie pierwszego etapu show - "Przesłuchań w ciemno" - podbił serca trenerów. Wykonał wówczas piosenkę "Nieznajomy" Dawida Podsiadły. Wykonanie to ma ponad 15 milionów wyświetleń. Odwrócił wszystkie fotele trenerów, zdecydował się na drużynę Marii Sadowskiej. Doszedł do finału, w którym walczył z Tobiaszem Staniszewskim z drużyny Tomsona i Barona. Ostatecznie Iwaneczko zwyciężył program. Po udziale w muzycznym show występował gościnnie w projektach Adam Sztaby, Piotra Nazaruka czy Piotra Rubika. W 2018 r. zorganizował autorski projekt koncertowy "Tryptyk Niepodległa". Do współpracy zaprosił m.in. Sławka Uniatowskiego, Kayah. Bardziej znane piosenki Krzysztofa Iwaneczko to: "Tonę", "Znalazłaś mnie", "Teraz wiem", "Pozwól". W 2021 r. wyszedł jego nowy singiel pod tytułem "Nie dzielcie nas", nagrany w duecie z Kayah. Oprócz śpiewania artysta spełnia się także jako pianista, kompozytor i autor tekstów.

Funkcja w telewizji: W lutym 2021 r. Iwaneczko wziął udział w widowisku telewizyjnym "Zakochany Mickiewicz", który wyreżyserował Marcin Kołaczkowski. Pomysłodawcą projektu jest Lech Makowiecki. Sztuka nawiązuje do ballady "Romantyczność", która stała się manifestem epoki.

Płyty: Krzysztof Iwaneczko ma na swoim koncie dwa albumy studyjne. Pierwszy "Jestem" (ID&T Music) miał premierę 18.01.2019 r. Ten solowy album zawiera 11 autorskich piosenek. Kolejny "Origami" (Phoenix Records) pojawił się 15.12.2020 r. Znajduje się na nim 11 piosenek.

Książki: brak

Nagrody: - Grand Prix Festiwalu "Wygraj Sukces" (2011 r.); - Grand Prix Festiwalu "School & Jazz" (2012 r.); - wygrana w programie "The voice of Poland" - tytuł "Najlepszy głos w Polsce", kontrakt fonograficzny z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska, nagroda pieniężna w wysokości 50 000 zł.

Link na Instagram: @krzysztofiwaneczko

Link FB: @krzysztofiwaneczko
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index