Katarzyna Zawadzka

Katarzyna Zawadzka to aktorka filmowa, teatralna i serialowa, znana z takich produkcji, jak "Chce się żyć", "Listy do M. 3" czy "Bad Boy". Występowała na deskach teatrów w Warszawie, Krakowie i Koszalinie. Zdobyła kilka prestiżowych wyróżnień, m.in. główną nagrodę w kategorii "Najlepsza aktorka" podczas 8. Nowojorskiego Festiwalu Filmów Polskich. Sprawdź, w jakich filmach i serialach można ją zobaczyć.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Zawadzka

Nazwisko Panieńskie: Zawadzka

Pseudonim: brak

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 1984 r. (oficjalne źródła nie podają dokładnej daty urodzin)

Znak zodiaku: -

Zawód: aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna

Osoby - związki:
 • partner Wojciech Mazolewski (do 2019) - polski basista i kontrabasista jazzowy oraz lider zespołów, takich jak Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet i Bassisters Orchestra. Para zaczęła spotykać się niedługo po tym, jak artysta rozstał się ze stylistką gwiazd Mają Sablewską.


 • Rodzice: wójt gminy Dygowo (2002-2016) Marek Zawadzki i Dorota Zawadzka

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Katarzyna Zawadzka: aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Na dużym ekranie debiutowała w 2003 r. rolą w filmie "Królowa chmur". W filmie pojawiła się więc dużo wcześniej, zanim otrzymała dyplom szkoły teatralnej. W 2012 r. Zawadzka ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Wśród jej kolegów byli m.in. Dawid Ogrodnik i Mateusz Kościukiewicz. Z tym pierwszym zagrała w filmie "Chce się żyć", a z drugim wystąpiła w "Baczyńskim". Prawdziwą popularność przyniosła jej rola Anny w dramacie "W imieniu diabła" oraz postać "Anieli" w serialu "Prawo Agaty". W tych produkcjach można było oglądać ją w latach 2011-2015. Poza tym można było zobaczyć ją m.in. na deskach Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, w Teatrze Polskim w Warszawie. Rok 2011 okazał się dla niej przełomowy także z tego powodu, że zdobyła wyróżnienie podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii najlepszy debiut aktorski. Do dziś uważana jest za jedną z najzdolniejszych i najbardziej obiecujących polskich aktorek.

  Znana z: wielu popularnych polskich seriali, takich jak "Klan", "Ojciec Mateusz", "Na dobre i na złe", "Komisarz Alex" czy "Prawo Agaty". Katarzyna Zawadzka przeważnie obsadzana jest w rolach drugoplanowych. Aktorka jest też aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie, gdzie śledzi ją ponad 40 tys. użytkowników, można zobaczyć wiele pięknych, artystycznych zdjęć, które przedstawiają jej intrygującą osobowość. Na popularnym portalu Filmweb.pl za grę aktorską otrzymała wysoką ocenę 7,1/10.

  Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Królowa chmur" (2003);aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2005);aktorka w serialu "Daleko od noszy" (2005);aktorka w serialu "Klan" (2008);aktorka w serialu "Faceci do wzięcia" (2008);aktorka w serialu "Tancerze" (2009);aktorka w filmie "W imieniu diabła" (2011);aktorka w serialu "Bez tajemnic" (2012);aktorka w filmie "Polski film" (2012);aktorka w filmie "Chce się żyć" (2013);aktorka w filmie "Baczyński" (2013);aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2013-15);aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2014);aktorka w filmie "Performer" (2015);aktorka w serialu "Powiedz tak!" (2016);aktorka w filmie "Siostry" (2017);aktorka w filmie "Listy do M. 3" (2017);aktorka w filmie "PolandJa" (2017);aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2017)aktorka w filmie "Dzień czekolady" (2018);aktorka w serialu "Drogi wolności" (2018);aktorka w filmie "Banksterzy" (2020);aktorka w filmie "Bad Boy" (2020);aktorka w serialu "Mecenas Porada".

  Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - Nagroda podczas 38. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszy debiut aktorski (2011); - Nagroda dla najlepszej aktorki na 8. Nowojorskim Festiwalu Filmów Polskich (2012);

  LINK Instagram: @katarzyna_zawadzka


  Link FB: @Katarzyna Zawadzka
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index