Kasia Dereń

Kasia Dereń już od wielu lat związana jest z muzyką. Początkowo występowała w chórkach takich gwiazd jak Natalia Kukulska czy siostry Przybysz. Z czasem zaczęła brać udział w różnego rodzaju programach typu talent-show, gdzie zdobywała wysokie miejsca. Artystka brała też udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji. Obecnie rozwija swoją karierę, a pod koniec 2021 roku światło dzienne ujrzał jej debiutancki album - "Moje historie".

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Dereń

Nazwisko panieńskie: Dereń

Pseudonim: -

Wzrost: -

Data urodzenia: 1985 r.

Znak zodiaku: -

Zawód: piosenkarka

Osoby - związki: -

Rodzice: -

Dzieci: -

Rodzeństwo: -

BIO: Kasia Dereń jest młodą wokalistką, która obecnie tworzy w takich gatunkach muzycznych jak soul czy pop. Już od dawna głośno jest o niej w polskim świecie muzycznym. Początkowo pobierała naukę w Studium Wokalnym Grażyny Alber w Sulejówku, gdzie uczyła się śpiewu. Dzięki przeszkoleniu pod nadzorem specjalistów mogła podjąć pracę w chórkach znanych i cenionych artystów. Miała okazję współpracować m.in. z Kasią Cerekwicką i Natalią Kukulską. Występowała także z Justyną Steczkowską, Edytą Górniak, Marcinem Nowakowskim i Andrzejem Piasecznym.Z czasem zaczęła myśleć o solowej karierze, w czym miały jej pomóc występy w telewizyjnym talent-show. Pojawiała się m.in. w "Bitwie na głosy", a także w "The Voice of Poland". Występowała także w nowej edycji "Szansy na sukces" - w serii mającej wyłonić reprezentanta kraju w konkursie Eurowizji. W listopadzie 2021 roku ukazał się jej debiutancki album "Moje historie", który promowany jest takimi piosenkami jak: "Ufaj mi", "Niespokojnie" czy "Do siebie".

Znana z: Artystkę można było zobaczyć w wielu telewizyjnych programach. Brała udział m.in. w drugiej edycji show "Bitwa na głosy", gdzie była członkiem drużyny Natalii Kukulskiej. Dzięki temu nawiązała dłuższą współpracę z artystką i występowała w jej chórkach. Pojawiła się także na koncercie mającym upamiętniać rodziców artystki - Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego, który miał miejsce w czasie 49 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.Kolejnym programem, w którym wzięła udział, był "The Voice of Poland". Ostatecznie odpadła w półfinale. W latach 2018-2019 można ją było zobaczyć także w programie "Koło Fortuny", gdzie śpiewała jingle w przerwach pomiędzy rundami wraz z zespołem RBand.W 2018 r. miała okazję współtowarzyszyć Groomee'mu w czasie występów w ramach 63 Konkursu Piosenki Eurowizji. Sama również próbowała swoich sił, by reprezentować nasz kraj w tym konkursie. Wzięła udział w "Szansie na sukces", która miała wyłonić osobę występującą w finale. Ostatecznie artystka w finale tego wydarzenia zajęła trzecie miejsce.Kasia Dereń często występuje także w wydarzeniach tematycznych oraz upamiętniających znane osoby. Oprócz wyżej wspomnianego koncertu ku pamięci Jarosława Kukulskiego i Anny Jantar warto wspomnieć "tuwiMiasto" nawiązujące do twórczości Juliana Tuwima. Miała także okazję śpiewać w czasie koncertu papieskiego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, który odbył się w 2017 r.W 2017 roku użyczyła ponadto swojego głosu jednej z postaci z animacji Disneya - "Auta 3".

Funkcja w filmie: -

aktorka dubbingowa: "Auta 3" (2017 r.)

Płyty:


 • albumy studyjne: "Moje historie" (2021 r.);


 • single: "Something Special" (2015 r.), "Just a Few Words" (2018 r.), "Ufaj mi" (2020 r.), "Dwa kroki stąd" (2020 r.), "XXI" (2021 r.), "Niespokojnie" (2021 r.), "Do siebie" (2021 r.)


 • Książki: -

  Nagrody: -

  Link Instagram: @kasia_deren


  Link FB: http://www.facebook.com/kasiaderen.official
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index