Karlie Kloss

Karlie Kloss w świecie modelingu zaistniała w 2007 roku w wieku 15 lat. Trudno było przewidzieć, że jej kariera potoczy się aż tak błyskawicznie. W ciągu trzech lat wspięła się na sam szczyt i znalazła w gronie 30 najlepszych modelek 2010 roku według magazynu "Vogue". W czasopiśmie "Models.com" ukazała się opinia o Karlie, że "reprezentuje złoty standard modelingu". Do 2019 roku jej zdjęcie pojawiło się aż na 40 międzynarodowych wydaniach magazynu "Vogue". Poznaj więcej informacji o Karlie Kloss.

Imię: Karlie

Nazwisko: Kloss

Nazwisko panieńskie: Kloss

Pseudonim: brak

Wzrost: 188 cm

Data urodzenia: 3 sierpnia 1992 roku

Znak zodiaku: Lew

Zawód: modelka

Osoby - związki:
- od 2018 roku Karlie Kloss jest żoną biznesmena Joshuy Kushnera. Spotykają się od 2012 roku.

Rodzice: matka Tracy Kloss, ojciec Kurt Kloss

Dzieci: syn (ur. 2021)

Rodzeństwo: Kristine oraz dwie bliźniaczki - Kimberly i Kariann

BIO: Karlie Kloss urodziła się w Chicago, a imię dostała na cześć amerykańskiej kompozytorki i piosenkarki Carly Simon. Pochodzi z rodziny o duńskich, niemieckich i polskich korzeniach. Kiedy miała dwa lata, przeprowadziła się z całą rodziną do Saint Louis, gdzie w wieku 10 lat zaczęła uczęszczać do szkoły baletowej.
Karierę modelki rozpoczęła w 2007 roku, kiedy jej zdjęcia ukazały się w magazynie "Teen Vogue" i jeszcze w tym samym roku zadebiutowała na pokazie mody w Nowym Jorku. Karlie zrobiła błyskawiczną karierę. Już w niecały rok po debiucie została uznana przez jedno z branżowych czasopism jako najlepsza modelka sezonu wiosenno-letniego 2008 roku. Trzy lata później znalazła się na trzecim miejscu w rankingu najlepszych modelek świata według portalu "models.com", a "Vogue Paris" ogłosił ją jedną z 30 najlepszych modelek 2010 roku. Zaowocowało to angażem dla dużego amerykańskiego potentata modowego Victoria's Secret, gdzie w 2013 roku została włączona do grupy tzw. aniołków, czyli modelek najbardziej istotnych dla marki. Z Victoria Secrets odeszła w 2015 roku, a w maju 2016 roku podpisała nowy kontrakt - stała się twarzą Swarovskiego. Po wygaśnięciu dwuletniego kontraktu została ogłoszona ambasadorem i globalnym rzecznikiem marki Estée Lauder.
Karlie Kloss jest bardzo aktywna w innych dziedzinach. Z zamiłowania programistka, w 2015 roku brała udział w założeniu szkoły programowania dla młodych dziewcząt. Ufundowała nawet stypendium "Kode with Klossy" dla szczególnie uzdolnionych młodych programistek. Od 2015 roku organizuje obozy pod tą samą nazwą dla dziewcząt w wieku 13-18 lat, na których uczą się one kodowania w wielu językach programowania. W 2015 roku Karlie Kloss uruchomiła na YouTube własny kanał pod nazwą "Klossy". Stworzyła też markę ciastek Karlie's Cookies. Dochód ze sprzedaży przeznacza na wyżywienie głosujących dzieci na całym świecie. Karlie nazwała tę akcję "Perfect 10 Cookie", ponieważ obliczono, że za każdą sprzedaną puszkę można wyżywić dziesięcioro dzieci.

Znana z: Karlie Kloss to uznana modelka, znana z występów na wybiegach na całym świecie. W późniejszym czasie stała się popularna również dzięki akcjom wspierania głodujących dzieci, a także z organizowania zajęć dla młodych dziewcząt marzących o karierze informatyka.

Funkcja w filmie: Karlie Kloss wystąpiła do tej pory w jednym filmie. W 2016 roku zagrała niewielką rolę w produkcji "Zoolander 2", gdzie wcieliła się, co nie dziwi, w postać modelki. W 2015 roku wystąpiła w teledysku do piosenki "I'll be there".

Płyty: brak

Książki: w 2019 roku ukazała się książka pod tytułem "Karlie Kloss". Jej autorka, Samantha Bell, tworzy serię książek o najbardziej wpływowych ludziach.

Nagrody: w maju 2017 roku zdobyła "Diane von Furstenberg Inspiration Award" - nagrodę przyznawaną kobietom, które wykazały się zaangażowaniem i odwagą w dążeniu do celu.

Instagram: @karliekloss

Facebbok: @karliekloss
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index