Justyna Pochanke

Justyna Pochanke to polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, kojarzona jako jedna z głównych prezenterek programów informacyjnych, emitowanych na kanałach TVN i TVN24. Współpracowała również z Radiem Zet. Po zakończeniu umowy z Grupą TVN wyjechała wraz z mężem do Hiszpanii. Sprawdź, czym się teraz zajmuje.

Imię: Justyna

Nazwisko: Pochanke

Nazwisko panieńskie: Pochanke

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 25 stycznia 1972 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: dziennikarka, publicystka, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki: -

mężowie: Wojciech Ryncarz, Adam Pieczyński (od 2004 r.)

Rodzice: Renata Pochanke i Andrzej Pochanke

Dzieci: Zuzanna Ryncarz

Rodzeństwo: -

BIO: Justyna Pochanke przyszła na świat 25 stycznia 1972 roku. Większość osób kojarzy ją jako twarz programów informacyjnych na kanałach Grupy TVN. Jednak zanim się z nią związała zawodowo, można ją było już w dzieciństwie zobaczyć na ekranach telewizorów. Jako dziecko była jedną z prowadzących program dla dzieci i młodzieży "5-10-15", który największą popularnością cieszył się w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Po szkole podstawowej zdecydowała się na naukę w Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Po jego skończeniu studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Miała też okazję studiować przez rok na jednej z najbardziej znanych uczelni na świecie - na francuskiej Sorbonie. Uczęszczała tam na wykłady na Wydziale Kultury i Cywilizacji Francji.Początkowo Justyna Pochanke zawodowo była związana z radiem. Przez sześć lat prowadziła audycje w Radiu Zet ("Nie do zobaczenia"). Jej współpraca z tą rozgłośnią skończyła się w 2001 r. w wyniku konfliktu, jaki miał miejsce pomiędzy dziennikarzami a władzami radia.Następnie Justyna Pochanke rozpoczęła współpracę ze stacją telewizyjną TVN24, która zaczynała wówczas swoją działalność na rynku medialnym. Początkowo prezentowała serwisy informacyjne oraz magazyn "24 godziny". Inne programy, które prowadziła dla stacji, to m.in. "Fakty po Faktach", a także "Fakty". Jej długoletnia współpraca ze stacją zakończyła się dość niespodziewanie w czerwcu 2020 roku.Prywatnie dziennikarka jest związana z Adamem Pieczyńskim, byłym dyrektorem programowym TVN24. Jej eksmężem jest Wojciech Ryncarz, z którym ma córkę Zuzannę. Aktualnie w mediach można znaleźć informacje, że Justyna Pochanke przebywa z mężem za granicą - w Hiszpanii - i planuje wydanie książki dla dzieci, a także swojej autobiografii.

Znana z: Justyna Pochanke najbardziej znana jest z prowadzenia programów telewizyjnych na kanałach informacyjnych TVN24 i TVN24 BIS. Prezentowała także "Fakty", emitowane na kanale TVN. Początkowo znany był jednak tylko jej głos, gdyż pracowała w rozgłośni radiowej i prowadziła program "Nie do zobaczenia". Pojawiała się też w programach rozrywkowych emitowanych na kanale TVN jako gość. Można było ją w tej roli zobaczyć m.in. w "Mamy Cię" czy w "Szymon Majewski Show".

Funkcja w filmie: -

Płyty: -

Książki: "Bajkowo. Dziennikarze dzieciom" - praca zbiorowa, wydana w 2014 r. nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska.

Nagrody:


  • Nagroda miesięcznika "Press" Dziennikarz Roku w 2005 r.;


  • Wiktory: nagroda w kategorii osobowość telewizyjna roku w 2002 r., nagroda w kategorii największe odkrycie telewizyjne w 2002 r., nagroda w kategorii najlepszy prezenter lub spiker TV w 2004 i 2005 r., nagroda w kategorii najlepszy prezenter TV w 2007 r., nagroda w kategorii komentator lub publicysta w 2011 r.;


  • Telekamery: nagroda w kategorii informacje w 2008 i 2009 r.


  • Link Instagram: -

    Link FB: -
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index