Justin Theroux

Justin Theroux to amerykański aktor znany z takich filmów, jak "Raj na ziemi", "Joker" czy "False Positive", lecz najbardziej charakterystyczną rolę zagrał w "Mulcholland Drive". Wystąpił w wielu serialach, sesjach zdjęciowych i na okładkach magazynów. W ostatnim czasie było o nim głośno z uwagi na separację z Jennifer Aniston.

Imię: Justin Paul

Nazwisko: Theroux

Nazwisko Panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 10.08.1971 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta, reżyser

Osoby - związki: Justin Theroux w latach 1997-2011 był w związku ze stylistką Heidi Bivens. W 2012 r. zaczął się spotykać z aktorką Jennifer Aniston, z którą poznał się bliżej na planie filmu "Raj na ziemi". Para wzięła ślub 5.08.2015 r. Na początku 2018 r. ogłosili separację.

Rodzice: ojciec Eugene Theroux, matka Phyllis Theroux

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Sebastian Theroux, Elizabeth Theroux

BIO: Justin Theroux urodził się w 1971 r. w Waszyngtonie. Jest najmłodszy z trojga dzieci Eugene'a i Phyllis Theroux. Pochodzi z artystycznej rodziny. W młodości sprawiał spore problemy, przez które został kilkukrotnie wyrzucony ze szkoły. Zainteresowanie aktorstwem pojawiło się, kiedy trafił do szkoły z internatem w Williamstown, gdzie grywał w teatrze szkolnym. Studiował w Bennington College w Vermont I British American Drama Academy. Zadebiutował w 1994 r. w roli Teddy'ego Bakera w "Musisz ukryć swoją miłość". Kolejne lata przyniosły rozwój jego kariery. Pojawił się na okładkach wielu magazynów, w tym m.in.: "Bust", "GQ", "Details", "Men's Health", "Men's Journal", "Esquire". Przez długi czas spotykał się z Heidi Bivens. Obecnie jest w separacji z Jennifer Aniston, mieszka z psami Poomą i Loulou w Greenwich Village.---

Znany z: Najbardziej znaną rolą, w jaką wcielił się Justin Theroux, był hollywoodzki reżyser Adam Kesher w filmie "Mulcholland Drive". Aktor początkowo występował na deskach teatru. Podziwiać go można było w takich sztukach, jak: "Trzy siostry", "Wiele hałasu o nic", "Dwunasta noc", "Sen nocy letniej", "Przestrzegać synów". Justin Theroux znany jest z seriali, m.in.: "Bez pardonu", "Sześć stóp pod ziemią", "Pozostawieni", "Maniac", "Wybrzeże moskitów", "Central Park West", "Spin City", "Seks w wielkim mieście", "Ulice Nowego Jorku". Wystąpił w teledysku Muse do piosenki "Hysteria" (2003 r.). Próbuje swoich sił jako scenarzysta, np. "Zoolander No. 2" (2016 r.), "Iron Man 2" (2010 r.), reżyser, np. "Jaja w tropikach" (2007 r.), "Dedication" (2008 r.). Podkładał głos w filmach animowanych, m.in. w "Violet" (2021 r.), "Lady and the Tramp" (2019 r.), "Bumblebe" (2018 r.).

Funkcja w filmie: Oto wybrane filmy, w jakich wystąpił Justin Theroux: - aktor w filmie "I Shot Andy Warhol" jako Mark (1996 r.); - aktor w filmie "Below Utopia" jako Daniel Beckett (1997 r.); - aktor w filmie "Żaby za węże" jako Flav Santana (1998 r.); - aktor w filmie "Liga złamanych serc" jako Marshall (2000 r.); - aktor w filmie "Mulholland Drive" jako Adam Kesher (2001 r.); - aktor w filmie "Happy End" jako Jack (2003 r.); - aktor w filmie "Rajapur" jako Jeremy Reardon (2005 r.); - aktor w filmie "Miami Vice" jako detektyw Larry Zito (2006 r.); - aktor w filmie "Raj na ziemi" jako Seth (2012 r.); - aktor w filmie "Dziewczyna z pociągu" jako Tom Watson (2016 r.); - aktor w filmie "Bez słowa" jako Duck Teddington (2018 r.); - aktor w filmie "Joker" jako Ethan Chase (2019 r.); - aktor w filmie "False Positive" jako Adrian (2021 r.).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • nominacja Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych w kategorii "Najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym" za "Sześć stóp pod ziemią" (2005 r.);
  • nominacja do Kryształowej Statuetki w kategorii "Ulubiony aktor w specjalnym serialu telewizji kablowej" za "Pozostawionych" (2016 r.);
  • nominacja do "Critics' Choice Television" w kategorii "Najlepszy aktor w serialu dramatycznym" za "Pozostawionych" (2016 r.).


  • LINK Instagram: @justintheroux

    Link FB: @justintherouxfansite
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index