Joanna Schmidt


Imię: Joanna

Drugie imię: -

Nazwisko: Schmidt

Nazwisko panieńskie: Mihułka

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Panna

Data urodzenia: 1978-09-14

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Joanna Schmidt (z domu Mihułka) - urodzona w Głogowie polska menedżer i polityk. Joanna Schmidt jest jedną z organizatorek i liderek oraz członkinią zarządu partii Nowoczesna, a także zasiada w Sejmie VIII kadencji. Z wykształcenia jest ekonomistką. Ukończyła zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu ze specjalnością handel międzynarodowy. Tematem jej pracy magisterskiej była strategia firm krajowych wobec ekspansji firm zagranicznych.
Karierę zawodową zaczynała jako dyrektor eksportu w jednej z firm działającej w branży wykończenia wnętrz, a także organizowała szkolenia biznesowe, na których była trenerką. Ma na swoim koncie ponad 1200 godzin szkoleniowych z obszarów sprzedaży, komunikacji, negocjacji. Później należała do zarządu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, a także działała w Fundacji Liderek Biznesu oraz piastowała stanowisko kanclerza Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych w Poznaniu. Była prelegentką na ponad 30 konferencjach i sympozjach związanych z nowoczesną edukacją.
Do wyborów parlamentarnych wystartowała z pierwszego miejsca na liście swojej partii. Zdobyła najwięcej głosów w swoim okręgu (35 202 głosy) i tym samym została posłanką.
Joanna Schmidt prywatnie
Joanna Schmidt w 2016 roku rozwiodła się ze swoim mężem Pawłem Schmidtem. Mają trójkę dzieci: Annę, Agatę i Adama. Wychowywała się na Dolnym Śląsku, jej ojciec był górnikiem, a matka pracowała w Telekomunikacji. Ma dwie siostry.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index