Jacek Stachursky

Jacek Stachursky jest jedną z gwiazd muzyki disco i dance. Swoją karierę jako wokalista rozpoczął już w latach 80. Wtedy jednak zajmował się graniem rocka. Zmiana przyszła w latach 90., kiedy artysta zaczął wykonywać muzykę taneczną. Zasłynął takimi hitami jak m.in. "Typ niepokorny" czy "Dosko". Jak rozwijała się kariera Stachursky'ego i co wiadomo o jego życiu prywatnym?

Imię: Jacek Władysław

Nazwisko: Łaszczok

Pseudonim: Stachursky

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 26.01.1966 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: wokalista, który śpiewa muzykę klubową, pop, dance i disco

Osoby - związki: - żona Iwona Łaszczok (od 1996 r.)

Rodzice: Władysław Łaszczok i Cecylia Łaszczok

Dzieci: syn Jacek Łaszczok junior (ur. w 1995 r.)

Rodzeństwo: siostra Magdalena Schultz

BIO: Jacek Łaszczok Stachursky przyszedł na świat w Czechowicach-Dziedzicach. Już w dzieciństwie zafascynowała go muzyka. Jego ojciec w hobbystycznie grał w zespole jazzowym. Stanowiło to pewną inspirację dla małego Jacka. Marzył on jednak o czymś więcej - występowaniu na dużej scenie i dawaniu radości milionom słuchaczy.Po zdaniu matury Łaszczok wyjechał na studia do innego miasta. Przez 3,5 roku był studentem prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Porzucił jednak naukę, a następnie próbował studiów jeszcze na kilku innych kierunkach, również bez rezultatów. Dopiero po wielu latach wrócił na ścieżkę edukacji i zdobył wykształcenie wyższe. W latach 2011-2016 był studentem studiów prawniczych na Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Po zdobyciu tytułu magistra w 2017 roku zapisał się na studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim.Prawdziwa przygoda Jacka Łaszczoka z muzyką rozpoczęła się z kolei w latach 80. Wtedy to przez pięć lat śpiewał w rockowym zespole Eve Boys. Później prowadził także audycję w pszczyńskiej rozgłośni radiowej. To właśnie wtedy przybrał pseudonim Stachursky - ksywka ta pochodzi od nazwiska jego dobrej koleżanki.Przełomem w życiu Stachursky'ego był 1994 rok. Artysta nagrał wówczas swój pierwszy singiel w tanecznym stylu pod tytułem "Taki jestem". Okazał się on dużym sukcesem, dlatego wokalista zdecydował się skierować swoją karierę w kierunku tworzenia muzyki disco. Jeszcze w tym samym roku wydał debiutancką płytę, również pod tytułem "Taki jestem". Był to początek jego ogromnej sławy.Kolejne lata były pasmem sukcesów. Artysta wydał wiele płyt, które cieszyły się uznaniem publiczności. Mówi się, że wszystkie jego albumy sprzedały się łącznie w nakładzie ponad 700 tys. Koncerty Jacka Stachursky'ego przyciągały swego czasu tłumy, a jego hity pojawiały się na niejednej imprezie.Mimo że wydawało się, że szczyt kariery Jacek Stachursky ma już za sobą, artysta wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Ważnym momentem w jego współczesnej działalności muzycznej było nawiązanie współpracy z DJ-em BBX i wydanie z nim dwóch piosenek, które zdobyły ogromną popularność w Internecie: "Kieliszki" (2015) i "ESSA" (2017). Jego dwa ostatnie single z 2020 roku ("Bella Mamasita" i "Ayessa") również były chętnie słuchane przez internautów.W życiu prywatnym artysta od lat związany jest z jedną kobietą, Iwoną, z którą wziął ślub jeszcze w latach 90. Jacek Stachursky z żoną doczekali się syna.Warto wiedzieć, że wokalista próbował swoich sił w polityce. Był m.in. radnym w Czechowicach-Dziedzicach, a następnie w powiecie bielskim.Jacek Stachursky wykazuje duże zainteresowanie zagadnieniami ezoterycznymi i numerologicznymi. Znalazło to odzwierciedlenie w wielu jego utworach. Swego czasu w mediach było nawet głośno o tym, że Stachursky odżywia się energią słoneczną. Po latach gwiazdor rozwiał jednak ten mit.

Znany z: wielu popularnych piosenek z gatunku disco i dance. Jego największe hity królowały niegdyś na dyskotekach i różnych imprezach. Do najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów należą: "Typ niepokorny", "Z każdym twym oddechem", "Zostańmy razem", "Czuję i wiem", "Za każdy dzień, za każdy szept", "Dosko" czy "Boski plan". Jego nagrania z ostatnich lat również zdobyły uznanie słuchaczy. Utwory takie jak "Angelina" i "Szampan i truskawki" z 2018 roku czy "Doskozzza" z 2019 roku mają milionowe wyświetlenia w serwisie YouTube.

Funkcja w filmie:
 • aktor w serialu "Niania" (2009).


 • Płyty:Jacek Stachursky jak do tej pory ma na swoim koncie aż dziesięć autorskich albumów studyjnych. Pięć z nich osiągnęło status platynowej płyty, a dwa - złotej. Albumy nagrane przez Stachurskiego to:"Taki jestem" (1994);"1996" (1996);"Urodziłem się, aby grać" (1997);"1999" (1999);"1" (2000);"Finał" (2002);"Trwam" (2005);"2009" (2009);"Boski plan" (2012);"2K19" (2019).Oprócz tego Stachursky wydał trzy kompilacje swoich największych przebojów ("Moje najlepsze piosenki" w 1999 roku, "Moje najlepsze piosenki 2" w 2003 roku i "The Very Best of" w 2011 roku), jeden album koncertowy ("Live 2001") oraz dwie płyty z coverami polskich artystów ("Wspaniałe polskie przeboje" w 2008 roku i "Wspaniałe polskie przeboje 2" w 2010 roku).

  Książki: brak

  Nagrody:drugie miejsce na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w kategorii "Rywalizacja o Złoty Samowar" w 2011 roku.

  Link Instagram: @jacek_stachursky


  Link FB: @jacekstachursky
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index