Grzegorz Daukszewicz

Grzegorz Daukszewicz to młody aktor teatralny i telewizyjny, który zadebiutował w 2009 roku na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie w sztuce pt.: "Sztuka bez tytułu". Największą popularność przyniosła mu rola przystojnego doktora Krajewskiego, którego grał przez 6 lat, w serialu "Na dobre i na złe". Aktor występował również gościnnie w wielu innych popularnych serialach telewizyjnych, takich jak: "Prawo Agaty", "Hotel 52", "Barwy szczęścia", "Ojciec Mateusz", "Czas honoru. Powstanie", "Pierwsza miłość". Dużą sympatię widzów zyskał rolą Mikiego w filmie wojennym "Miasto 44", który opowiada o historii miłości dwojga młodych ludzi, podczas gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, a ich relacje zostały wystawione na próbę.

Imię: Grzegorz

Nazwisko: Daukszewicz

Pseudonim: brak

Wzrost: 178 cm

Data urodzenia: 21 lutego 1985 roku

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: aktor

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Krzysztof Daukszewicz i Małgorzata Kreczmar

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: bracia Aleksander i Krzysztof oraz przyrodnia siostra Sylwia

BIO: Grzegorz Daukszewicz urodził się 21 lutego 1985 roku w Warszawie. Jego rodzina ma artystyczne tradycje, ojciec aktora, Krzysztof Daukszewicz, to znany polski satyryk, felietonista i artysta kabaretowy. Dziadkowie od strony matki Grzegorza, tj. Jan i Justyna Kreczmarowie, a także jego wujek Zbigniew Zapasiewicz byli aktorami. Początkowo artysta bardzo interesował się psychologią i przez rok studiował na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Finalnie jednak z tego zrezygnował i postanowił spróbować sił w aktorstwie. Ukończył zatem warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Swój aktorski debiut miał w 2009 roku, kiedy to w Teatrze Współczesnym wcielił się w postać Sergiusza w przedstawieniu pt.: "Sztuka bez tytułu". Ze wspomnianym teatrem współpracuje na stałe od 2010 roku. Wystąpił w licznych spektaklach teatralnych, takich jak: "Chopin w Ameryce" (2009), "Bóg mówi słowo" (2009), "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" (2010), "Pan Jowialski" (2010), "Gran Operita" (2011), "Hamlet" (2012), "Sąd Ostateczny" (2012), "Leśmian" (2016).

Znany z: gry w popularnych serialach telewizyjnych, a zwłaszcza z roli Adama Krajewskiego w serialu "Na dobre i na złe", na którego planie spędził aż 6 lat. Widzowie postać przystojnego doktora poznali w 512 odcinku. Grzegorz Daukszewicz odgrywał rolę miłośnika pięknych kobiet, szybkich aut i zabawy. Wielką miłością doktora Krajewskiego była Wiktoria Consalida. Ich romantyczną miłość przekreślił jednak tragiczny wypadek, wskutek którego młody doktor zmarł, a Grzegorz Daukszewicz odszedł na stałe z serialu. W 2019 roku aktor wystąpił w sztuce teatralnej pt.: "Samotny zachód" w reżyserii Eugeniusza Korina na deskach Teatru 6. Piętro, gdzie wcielił się w rolę Welsha. Pojawił się również w Teatrze Kwadrat jako Greg Sanderson w sztuce "Wrócę przed północą" w reżyserii Marcina Sławińskiego. Artysta grał w wielu popularnych serialach telewizyjnych, takich jak: "Synowie", "Wiadomości z drugiej ręki", "Prawo Agaty", "Barwy szczęścia", "Hotel 52", "Czas honoru. Powstanie", "Skazane", "Ślad", "Ojciec Mateusz", "Młody Piłsudski", "Pierwsza miłość".

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):
- aktor w filmie "Przedtem, potem" (2012);
- aktor w filmie "Jutro Cię usłyszę" (2013);
- aktor w filmie "Miasto 44" (2014);
- aktor w filmie "Wnyki" (2014);
- aktor w filmie "Semper fidelis" (2016);
- aktor w filmie "Volta" (2017);
- aktor w filmie "Miłość do kwadratu" (2021);
- aktor w filmie "Maszyna Goldberga" (2022); 
- aktor w filmie "Uwierz w Mikołaja" (2023).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
- Nagroda od firmy Opus Film w kategorii "Najbardziej obiektywny aktor", którą otrzymał na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2010).

Instagram: brak

Facebook: @Grzegorz-Dauksz
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index