Grzegorz Damięcki

Grzegorz Damięcki to aktor teatralny, dubbingowy i filmowy. Znany jest z takich produkcji, jak "Podatek od miłości", "60 kilo niczego", "Lista Schindlera". Prywatnie jest mężem Dominiki Laskowskiej i ojcem Antoniego, Aleksandry i Janiny. Pochodzi z rodziny aktorskiej, reprezentowanej przez wuja Grzegorza Damięckiego, kuzynów Mateusza i Matyldę Damięckich, rodziców oraz dziadków. Aktor odznaczony został medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Imię: Grzegorz

Nazwisko: Damięcki

Nazwisko Panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim : brak

Wzrost : 180 cm

Data urodzenia: 15.11.1967 r.

Znak zodiaku : skorpion

Zawód: aktor teatralny, dubbingowy, filmowy

Osoby - związki: żona Dominika Laskowska

Rodzice: reżyserka Barbara Borys-Damięcka i aktor Damian Damięcki

Dzieci: Antoni, Aleksandra i Janina

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Grzegorz Damięcki urodził się w Warszawie w 1967 r. Pochodzi z rodziny aktorskiej. Jest wnukiem Ireny Górskiej-Damięckiej aktorki i reżyserki teatralnej oraz Dobiesława Damięckiego, ps. "Sułkowski", "Damian" aktora, reżysera, żołnierza Polskiej Organizacji Wojskowej, Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jego wujem jest aktor Maciej Damięcki. Grzegorz ukończył XXII Liceum Ogólnokształcącego im. Jose Marti w Warszawie. W 1991 r. uzyskał dyplom na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku zadebiutował na scenie teatralnej. Damięcki związany jest z Teatrem Ateneum w Warszawie. Został odznaczony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Prywatnie mąż Dominiki Laskowskiej, ojciec Antoniego, Aleksandry i Janiny.

Znany z: Grzegorz Damięcki jest aktorem dubbingowym. Podkładał głos w grze "LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", w filmach "102 dalmatyńczyki", "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń", "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa", "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", "Syn Boży", "Przygody Sary Jane". Grzegorz Damięcki jest głosem Bruce'a Bannera (Hulka) w polskiej wersji językowej "Avengers", "Iron Man 3", "Avengers: Czas Ultrona", "Thor: Ragnarok", "Avengers: Wojna bez granic", "Kapitan Marvel", "Avengers: Koniec gry", "A gdyby...?". Aktor wcielił się w liczne role filmowe i serialowe, z których bardziej znane to: "Podatek od miłości", "Ostatnie dni lata", "60 kilo niczego", "Lista Schindlera", "W głębi lasu", "Pakt", "Wataha".

Funkcja w filmie: Oto wybrane produkcje, w których zagrał Grzegorz Damięcki:
 • aktor w filmie "Żywot człowieka rozbrojonego" jako Michał Łubień (1993 r.);
 • aktor w filmie "Lista Schindlera" jako sierżant SS Kunder (1993 r.);
 • aktor w filmie "Oczy niebieskie" jako Jacek (1994 r.);
 • aktor w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" jako adwokat Bourges (2002 r.);
 • aktor w serialu "Defekt" jako Andrzej Krauz (2003-2005);
 • aktor w filmie "Pornografia" jako Wacław Paszkowski (2003 r.);
 • aktor w serialu "Pakt" jako Tomasz Nawrot (2015-2016);
 • aktor w filmie "Bodo" jako Feliks Lande (2016 r.);
 • aktor w serialu "Belfer" jako Grzegorz Molenda (2016 r.);
 • aktor w serialu "Wataha" (sezon 2) jako porucznik ABW Krzysztof Halman (2017 r.);
 • aktor w filmie "60 kilo niczego" jako Krzysztof Kowalik (2017 r.);
 • aktor w filmie "Podatek od miłości" jako Marian (2018 r.);
 • aktor w filmie "Ostatnie dni lata" jako ojciec (2019 r.);
 • aktor w serialu "W głębi lasu" jako Paweł Kopiński (2020 r.);
 • aktor w serialu "Nieobecni" jako Paweł Borkowski (od 2020 r.).


 • Płyta: brak

  Książki : brak

  Nagrody : - Wyróżnienie jury IX Przeglądu Przedstawień Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu "Fredraszki" (1991 r.); - Nagroda Feliks Warszawski za rolę drugoplanową w spektaklu Teatru Ateneum "Album rodzinny" (2007 r.); - Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych - Jantar za główną rolę męską za "Podatek od miłości" (2018 r.). - W 2019 r. nominowany był do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii "Najlepszy aktor" za "60 kilo niczego".

  LINK Instagram: @grzegorzdamiecki

  Link FB: @DamieckiG
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index