Gabriel Fleszar

Gabriel Fleszar to jeden z najpopularniejszych muzyków XX wieku. Jego największe hity to: "Niespokojny", "Kroplą deszczu", "Nasza droga donikąd" czy "Ciebie nie ma tu". Zobacz, w jakim filmie zagrał Gabriel Fleszar!

Imię: Gabriel Amadeusz

Nazwisko: Fleszar

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: -

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 27.09.1979 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: muzyk, aktor

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: syn Miłosz (ur. 2002 r.)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Gabriel Fleszar: polski muzyk, aktor, założyciel grupy teatralnej "300 Chwil Do Deja Vu". Urodził się 27 września 1979 roku w Złotoryi. Wywodzi się z rodziny artystycznej. Pradziadek Gabriela od strony ojca był skrzypkiem. Z kolei dziadek jego mamy zajmował się rzeźbiarstwem i malarstwem. Artystyczne geny otrzymał również ojciec Gabriela. Mężczyzna jest absolwentem szkoły muzycznej II stopnia w klasie fortepianu. Nic dziwnego, że chłopiec również próbował swoich sił w muzyce. W szkole podstawowej grał na gitarze i fortepianie. Jako nastolatek doskonalił śpiew w Państwowym Liceum Muzycznym w Legnicy. Gabriel współtworzył nawet zespół instrumentalny i wygrał szkolny konkurs kolęd. Pierwszym poważnym zespołem, w którym Fleszar nie tylko grał, ale również śpiewał, był VETO. Wraz z zespołem otrzymał nagrodę Grand Prix podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej EKO'96. Kolejny zespół, w którym Gabriel próbował swoich sił, to Freeport. Podczas festiwalu Castle Party - Grodziec '96 grupa otrzymała nawet główną nagrodę! W 1997 roku rozpoczęła się przygoda Gabriela z legnickim Teatrem Dramatycznym. Zagrał on także w spektaklach amatorskich Legnickiego Klubu Gońca Teatralnego. Jego zainteresowanie teatrem doprowadziło do tego, że wraz z przyjaciółmi założył grupę "300 Mil Do Deja Vu". Wystawił m.in. spektakl "4/4", który nagrodzono podczas Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy i XXV Jubileuszowych Barbórkowych Spotkaniach Teatralnych w Dąbrowie Górniczej. Gabriel Fleszar i jego przyjaciele wydali nawet zbiór wierszy w okazji Europejskich Spotkań Pisarzy i Poetów FORT. Pod koniec XX wieku Gabriel Fleszar wrócił do ukochanej muzyki. Dużym przełomem w jego życiu były Ogólnopolskie Przesłuchania Wokalistów Agencji Artystycznej As Plus i koncernu Universal, które wygrał. Dzięki temu w 1999 roku podpisał kontrakt, a w listopadzie tego samego roku zaprezentował swój pierwszy kultowy album "Niespokojny". Teksty do tej poprockowej płyty napisał wraz z Karolem Kusem, Ewą Brachun i Aldoną Dąbrowską. Największymi hitami z albumu okazały się utwory: "Niespokojny", "Kroplą deszczu" czy "Bilet do nieba". W międzyczasie Gabriel Fleszar pojawił się w filmie Bogusława Lindy pt. "Sezon na leszcza". Zagrał w nim główną rolę u boku Ani Przybylskiej. Rola "Figlarza" przyniosła wokaliście ogromną popularność i rozpoznawalność. W 2000 roku odebrał dwie prestiżowe nagrody PlayBoxy. Otrzymał też nominację do Fryderyka '99 w kategorii "Najlepszy debiut 1999 roku". Koncerty Gabriela Fleszara, które odbyły się w 2000 roku, cieszyły się ogromną popularnością. Kolejny album muzyka pt. "Niespokojny II" był również wielkim przebojem. Fani Fleszara pokochali utwory "Nasza droga donikąd" czy "Ciebie nie ma tu". W 2003 roku muzyk zaprezentował trzeci album pt. "Pełnia". Bonusem do tej płyty był m.in. tomik poezji Fleszara.

Znany z: takich hitów muzycznych, jak: "Kroplą deszczu", "Niespokojny", "Bilet do nieba", "Zatrzymaj mnie proszę", a także głównej roli w filmie "Sezon na leszcza" Bogusława Lindy.

Funkcja w filmie:"Sezon na leszcza" jako "Figlarz", brat "Laski" (2000).

Płyty: - "Niespokojny" (1999); - "Niespokojny II" (2001); - "Pełnia" (2003).

Książki: brak

Nagrody:
  • PlayBox - najlepszy debiut 1999 roku (2000);
  • PlayBox za utwór "Kroplą deszczu" (2000);
  • nagroda stacji 4U za singiel "Nasza droga donikąd" w kategorii "Najlepsza piosenka lata 2001" (2001).


  • LINK Instagram: @gabrielfleszar


    Link FB: @Gabriel-Fleszar
    Advertisement MPU index