Emilia Stachurska

Emilia Stachurska urodziła się 22 września 1997 roku w Krakowie. Karierę aktorską rozpoczęła w 2005 roku w popularnym serialu "Niania". Pojawiła się również w filmach "Kawałek nieba", "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać" czy "Bokser". Zagrała w serialach "Julia" i "Julia 2". Zobacz, jakie nagrody zdobyła Emilia Stachurska!

Imię: Emilia

Nazwisko: Stachurska

Nazwisko panieńskie: Stachurska

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 22 września 1997 rok

Znak zodiaku: panna

Zawód: polska aktorka serialowa i telewizyjna

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Emilia Stachurska ma młodszą siostrę Lidię.

BIO: Emilia Stachurska to polska aktorka filmowa i serialowa. Urodziła się 22 września 1997 roku w Krakowie, wychowywała się w Sosnowcu. Emilka ma młodszą siostrę Lidię. Pasję do tańca i śpiewu rozwijała w sosnowieckim zespole Kiepurki. Brała udział w konkursie pn. "Dziecięca Miss Wdzięku i Urody" miasta Sosnowca, w którym zdobyła koronę. Była uczestniczką konkursu telewizyjnego stacji MiniMini+ pt. "Moja mama wie, że aktorem zostać chcę!" i programu "Od przedszkola do Opola", w których zdobyła I miejsce. W 2005 roku zadebiutowała w kultowym serialu pt. "Niania", w którym wcieliła się w postać Zuzi Skalskiej, najmłodszego dziecka Maksymiliana Skalskiego. Rolę Zuzi odgrywała od 2005 do 2009 roku. W 2006 pojawiła się w filmie "Kawałek nieba", a dwa lata później zagrała w serialach pt. "Na wspólnej" i "Na dobre i na złe". Równie pomyślny był dla Emilii rok 2009, ponieważ wystąpiła w filmie krótkometrażowym pt. "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać" oraz dubbingowała postać Eli w filmie "Odlot" ("Up"). Grała stałą rolę w serialu "Julia", a w 2011 roku pojawiła się w "Głębokiej wodzie". W 2013 roku zagrała rolę Bogny Kowalskiej w serialu "Lekarze", a dwa lata później wystąpiła w programie "Ziarno" jako Panna Watson. Była uczestniczką programów "Od przedszkola do Opola", "Rozmowy w toku" i "Dzień dobry TVN". W 2010 roku otrzymała nominację do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii "Najlepsza aktorka" za rolę Myszy w etiudzie "Twist & Blood".

Znana z: polskiego serialu komediowego "Niania" w reżyserii Jerzego Bogajewicza. Emilia Stachurska pojawiła się tam jako Zuzia Skalska, czyli córka jednego z głównych bohaterów serialu. Zuzia była introwertyczką, która po stracie matki całkowicie zamknęła się w sobie. Otworzyła się dzięki głównej bohaterce serialu, niani Frani Skalskiej (z domu Maj). Dzięki roli Zuzi zyskała ogromną sławę i sympatię widzów. W 2008 roku została najmłodszą ambasadorką "Akademii Przyszłości Wiosna". Współorganizowała też wiele akcji charytatywnych, takich jak "Drugie życie" czy "Social wolves". W 2009 roku dubbingowała postać Małej Eli w filmie "Odlot", który zdobył m.in. dwa Oscary, dwa Złote Globy, nagrodę specjalną MFF w Wenecji czy Kryształową Statuetkę People's Choice. Głośną rolą Emilii Stachurskiej była też rola Myszy w polskim dramacie krótkometrażowym "Twist & Blood" z 2010 roku. Film ten otrzymał 7 nominacji i zdobył 5 nagród: "Złote Lwy", "KAN", "Młodzi i Film" oraz dwa OFFskary. Emilia Stachurska jest również znana z serialu "Julia", w którym wcieliła się w rolę buntowniczej Poli Baran.

Funkcja w filmie:
 • "Kawałek nieba" jako Mała (2006);
 • "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać" jako "Łata" (2009);
 • "Twist & Blood" jako Mysza (2010);
 • "Zabawy dziecięce" jako Natalka (2011);
 • "Bokser" jako Nicole, córka Przemka (2012);
 • "Królewicz Olch" jako Ładna (2016).


 • Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - Dziecięca Miss Wdzięku i Urody Śląska i Zagłębia w konkursie pn. "Dziecięca Miss Wdzięku i Urody" (2003); - I miejsce w konkursie telewizyjnym stacji MiniMini+ pn. "Moja mama wie, że aktorem zostać chcę!" (2003); - I miejsce w programie "Od przedszkola do Opola" (2003).

  LINK Instagram: brak

  Link Facebook: brak
  Advertisement MPU index