Claudia Schiffer

Claudia Schiffer należy do najbardziej znanych modelek. Magazyn "People" uznał ją za jedną z 50 najpiękniejszych ludzi na świecie. Oprócz na okładkach gazet i wybiegach można ją było oglądać w filmach, w tym m.in. "Prêt-à-Porter", "Zaćmienie", "To właśnie miłość". Prywatnie jest żoną Matthew Vaughna i matką trójki dzieci.

Imię: Claudia Maria

Nazwisko: Schiffer

Nazwisko panieńskie: Schiffer

Pseudonim: brak

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 25 sierpnia 1970 roku

Znak zodiaku: Panna

Zawód: aktorka, modelka, projektantka mody

Osoby - związki: Claudia Schiffer spotykała się z gitarzystą zespołu "Bon Jovi" Richiem Samborą, liderem zespołu "Guns N' Roses" Axlem Rose'em, Peterem Gabrielem. W latach 1992-1993 była zaręczona z księciem Albertem z Monako. Rozstali się niedługo przed ślubem. W latach 1993-1999 pozostawała w związku z iluzjonistą Davidem Copperfieldem. W 2002 roku wzięła ślub z Matthew Vaughnem.

Rodzice: Gudrun i Heinz Schiffer

Dzieci: syn Caspar Matthew (ur. 2003), córka Clementine (ur. 2004) i córka Cosima (ur. 2010).

Rodzeństwo: Claudia Schiffer ma troje młodszego rodzeństwa - siostrę Ann Carolin, braci Andreasa i Stefana.

BIO: Claudia Schiffer urodziła się w 1970 roku w Rheinbergu. W młodości chciała zostać prawniczką. Spędzała dużo czasu w biurze ojca, który był adwokatem. W 1987 roku na imprezie w Düsseldorfie zauważył ją agent modelek Michel Levaton.
Jako 17-latka wyjechała do Paryża, by rozpocząć pracę modelki. Znalazła się w "Księdze rekordów Guinnessa" jako najczęściej pojawiająca się modelka na okładkach gazet. Razem z Naomi Campbell, Elle Macpherson i Christy Turlington otworzyła w Nowym Jorku i Paryżu restaurację Fashion Cafe. W 2000 roku została Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Sześć lat później otwierała mundial w Niemczech. Prywatnie jest żoną Matthew Vaughna i matką trojga dzieci.

Znana z: Pojawiła się na okładkach najbardziej znanych magazynów o modzie i opiniotwórczych, jak np.: "Cosmopolitan", "Elle", "Harper's Bazaar", "Vogue", "Vanity Fair", "Rolling Stone", "People", "The New York Times". Claudia Schiffer uczestniczyła w pokazach mody takich projektantów, jak m.in.: Karl Lagerfeld, Christian Dior, Versace, Ralph Lauren, Dolce & Gabbana, Valentino. Występowała w reklamach znanych marek, np.: L'Oréal, Revlon, Dom Pérignon, Pepsi. Claudia Schiffer próbowała swoich sił w aktorstwie. Zagrała w kilku filmach i serialach. Wcieliła się w rolę Gretchen w "Dharma & Greg". Wystąpiła w teledysku zespołu Bon Jovi do piosenki "Say It Isn't So" (2000 r.) i Westlife do piosenki "Uptown Girl" (2001 r.).

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):  
- aktorka w filmie "Richie milioner" (1994);
- aktorka w filmie "The Blackout" (1997);
- aktorka w filmie "Desperate But Not Serious" (1999);
- aktorka w filmie "Friends & Lovers" (1999);
- aktorka w filmie "Black and White" (1999);
- aktorka w filmie "In Pursuit" (2000);
- aktorka w filmie "Life Without Dick" (2002);
- aktorka w filmie "Love Actually" (2003).
Claudia Schiffer w kilku filmach zagrała samą siebie, w tym m.in.:
- "Prêt-à-Porter" (1994); 
- "Claudia Schiffer - prywatnie" (1995); 
- "Catwalk" (1995);
- "Beautopia" (1998);
- "The Sound of Claudia Schiffer" (2000); 
- "Stars by Helmut Newton" (2000); 
- "Í skóm drekans" (2002),
- "Don't Tell My Booker!!!" (2007); 
- "Valentino: Ostatni cesarz wielkiej mody" (2008); 
- "Pop Models" (2014); 
- "Helmut Newton. Piękno i bestia" (2020).

Płyty: brak

Książki: razem z Ellen von Unwerth napisała autobiografię "Claudia Schiffer" (2019). W 2008 roku ukazała się książka na jej temat "Claudia Schiffer's Red Shoes" autorstwa Jeremy Reed.

Nagrody: brak

Instagram: @claudiaschiffer

Facebook: @ClaudiaSchifferOfficial
 
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index