Cindy Crawford

Cindy Crawford nazywana jest modelka wszech czasów. Wystąpiła w wielu pokazach i sesjach zdjęciowych. Pojawiła się na okładkach takich magazynów jak "Harper's Bazaar" czy "Vogue". Wystąpiła w wielu reklamach, teledyskach, a także serialach i filmach. Prywatnie jest żoną Randy'ego Gerbera, z którym ma dwoje dzieci.

Imię: Cynthia Ann

Nazwisko: Crawford

Nazwisko panieńskie: Crawford

Pseudonim : Cindy Crawford, Baby Gia

Wzrost : 175 cm

Data urodzenia: 20.02.1966 r.

Znak zodiaku : Ryby

Zawód: amerykańska supermodelka i aktorka

Osoby - związki:
 • Cindy Crawford była w związku m.in. z Robertem De Niro, Johnem Enosem III, Jonem Stewartem, Johnem F. Kennedym Jr. i Valem Kilmerem. W 1991 roku wyszła za mąż za aktora Richarda Gere. Ich małżeństwo trwało do 1995 roku. W 1998 roku wzięła ślub z przedsiębiorcą i modelem Randym Gerberem.


 • Rodzice: Jennifer Sue Crawford-Moluf, John Crawford

  Dzieci: Cindy Crawford ma dwoje dzieci - córkę Kaię Gerber (ur. 2001) i syna Presleya Walkera Gerbera (ur. 1999).

  Rodzeństwo: Danielle Crawford, Jeffrey Crawford (zmarł w wieku 3 lat na białaczkę), Chris Crawford

  BIO: Cindy Crawford urodziła się w 1966 roku w DeKalb (Illinois). W modelingu zadebiutowała jako 16-latka. Wszystko za sprawą zdjęcia na polu kukurydzy, gdzie pracowała. Fotografia zrobiła furorę i zachęciła przyszłą gwiazdę do udziału w konkursie agencji Elite na modelkę roku "Look of the Year", który Cindy wygrała. Jej zdjęcia były na okładkach najbardziej prestiżowych pism, takich jak "Harper's Bazaar", "Cosmopolitan", "People", "Elle", "Glamour" czy "Vogue". Uczestniczyła w kampaniach i pokazach mody dla m.in.: Ralpha Laurena, Dolce & Gabbana, Gianniego Versace, Calvina Kleina, Michaela Korsa, Valentino, Christiana Diora, Chanel, Thierry'ego Muglera, Escada, Kathleen Madden, Óscara de la Renty czy Umberto Ginocchiettiego. W 1984 roku uzyskała dyplom DeKalb High School. W latach 90. stała się częścią "Wielkiej Szóstki" modelek. Od 1995 roku jest ambasadorką zegarków firmy Omega. Modelka angażuje się w działalność społeczną. Jest członkinią Multiple Myeloma Research Foundation, której działania skupiają się na wsparciu osób z białaczką oraz stowarzyszenia przyjaciół gejów i lesbijek.

  Znana z: Cindy Crawford nazywana jest modelką wszech czasów. Nie tylko występowała na wybiegach i sesjach zdjęciowych, lecz także wzięła udział w wielu reklamach, w tym m.in.: kosmetyków marki Revlon, Pepsi, Kay Jewelers, samochodu Cadillac Catera, 24-Hour Fitness, wody mineralnej Arctic, marki odzieżowej Reserved, Blockbuster Video, farby do włosów marki Clairol. Modelkę można było oglądać w teledyskach do takich piosenek jak "Freedom" George'a Michaela (1990), "Please Come Home for Christmas" Bon Jovi (1995), "Girl Panic!" George'a Michaela i Duran Duran (2011) czy "Bad Blood" Taylor Swift (2015). Przez kilka lat prowadziła w MTV program o modzie "House of Style". Cindy Crawford próbowała też swoich sił w na szklanym ekranie. Zadebiutowała w 1995 roku w produkcji "Czysta gra". Zagrała w kilku serialach, takich jak m.in.: "Frasier", "According to Jim", "Wizards of Waverly Place", "Cougar Town" i "Who Do You Think You Are?". Oprócz tego supermodelka jest autorką kilku książek i filmów z zestawami ćwiczeń.

  Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Czysta gra" (1995) - aktorka w filmie "Klub 54" (1998) - aktorka w filmie "The Simian Line" (2000).Oprócz tego wystąpiła we własnej osobie w takich produkcjach jak m.in.: "The Secret of My Succe$s" (1987), "Models: The Film" (1991), "Catwalk" (1995) i "Unzipped" (1995).

  Płyta: brak

  Książki :"Cindy Crawford's Basic Face: A Makeup Workbook" - poradnik makijażowy napisany wspólnie z Sonią Kashuk i Kathleen Boyes (1996)"CINDY CRAWFORD, MES CONSEILS DE BEAUTE. Manuel de maquillage" - książka napisana razem z Sonią Kashuk i Kathleen Boyes (1996)"Make-up.: Profi-Tips für jeden Tag" (1997)"Cindy Crawford maquillaje natural: tu segunda piel" - książka napisana razem z Sonią Kashuk i Kathleen Boyes (1998)"About Face" - książka dotycząca mowy ciała w komunikowaniu się z dziećmi (2001)"Becoming Cindy Crawford" - autobiografia modelki napisana wspólnie z Katherine O'Leary (2015)

  Nagrody :Gra aktorska Cindy Crawford nie zawsze spotykała się z uznaniem. Modelka otrzymała nominację do trzech Złotych Malin za występ w filmie "Czysta gra" (1995) - w kategorii najgorsza aktorka, najgorsza ekranowa para/duet filmowy, najgorszy debiut aktorski.

  LINK Instagram: @cindycrawford

  LINK Facebook: @CindyCrawford
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index