Camila Cabello

Camila Cabello, a właściwie Karla Camila Cabello Estrabao, to amerykańska piosenkarka o kubańsko-meksykańskich korzeniach. Karierę zaczynała od udziału w programie "The X Factor", w którym występowała z zespołem The Fifth Harmony. Dziś robi karierę solową i co roku zgarnia kolejne prestiżowe statuetki. Artystka tworzy muzykę utrzymaną w klimacie latino, pop i R&B, a jej największe przeboje to "Havana" i "Senorita", śpiewana w duecie z Shawnem Mendesem.

Imię: Karla Camila

Nazwisko: Cabello Estrabao

Nazwisko panieńskie: Cabello

Estrabao

Pseudonim: Camila Cabello

Wzrost: 157 cm

Data urodzenia: 3.03.1997 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: wokalistka, autorka tekstów

Osoby - związki:
 • były partner Shawn Mendes - z wokalistą Cabello była związana w latach 2019-2021. Para stworzyła duet w piosence "Senorita", która stała się światowym przebojem;
 • były partner Matthew Hussey - z brytyjskim YouTuberem Camila utrzymywała bliskie relacje w latach 2018-2019.


 • Rodzice: Alejandro Cabello i Sinuhe Estrabao

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: młodsza siostra Sofia Cabello

  BIO: Camila Cabello: wokalistka i autorka tekstów. Jej droga na szczyt kariery muzycznej nie była usłana różami. Amerykanka o kubańsko-meksykańskich korzeniach od zawsze uwielbiała śpiewać i marzyła o wielkiej karierze. To skłoniło ją do udziału w programie "The X Factor", z którego początkowo została wyeliminowana jako solowa artystka. Producenci jednak zauważyli jej talent i doradzili, aby wystąpiła w zespole wraz z kilkoma innymi uczestniczkami, które nie były na tyle charyzmatyczne, aby dobrze prezentować się solo. Tym sposobem grupa Fifth Harmony dotarła do finału programu w 2012 r., zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Girlsband wydał dwa wspólne albumy studyjne "Reflection" (2015) oraz "7/27" (2016), jednak po wydaniu drugiego krążka Cabello zdecydowała się opuścić grupę i spróbować sił jako solowa piosenkarka. Od tamtej pory śpiewała w duetach z takimi artystami, jak: Shawn Mendes, Machine Guy Kelly, DJ Cashmere Cata, Major Lazer czy Pitbull. Nie zapewniło jej to jeszcze światowej sławy, jednak już w 2016 r. magazyn "Time" umieścił ją w zestawieniu najbardziej wpływowych nastoletnich artystów. Przełomowy okazał się dopiero rok 2017, kiedy to światło dzienne ujrzał singiel "Havana". Piosenka stała się światowym hitem, a jej autorka zaczęła zgarniać kolejne prestiżowe nagrody. W 2019 r. po raz kolejny wystąpiła w duecie z Shawnem Mendesem w piosence "Senorita", która powtórzyła sukces "Havany". W 2021 r. Camila zadebiutowała w filmie muzycznym "Kopciuszek", gdzie zagrała główną rolę.

  Znana z: hitów utrzymanych w klimacie latino-pop i R'n'B. Media rozpisywały się nie tylko o jej głośnym duecie z Shawnem Mendesem, lecz także o uczuciu, które łączyło parę. Pod koniec 2021 r. zakochani oficjalnie potwierdzili swoje rozstanie za pośrednictwem Instagrama. Camila dała się poznać nie tylko jako utalentowana wokalistka, ale też autorka tekstów. W przestrzeni publicznej można było zobaczyć jej twarz w wielkich kampaniach reklamowych marki odzieżowej Guess (2017) czy L'Oreal Paris. Artystka dołączyła także do grona ambasadorów dobroczynnej organizacji "Save the Children". Otwarcie przyznała się do swoich zaburzeń lękowych.

  Funkcja w filmie: - główna rola w filmie muzycznym "Kopciuszek" (2021).

  Płyty:z zespołem Fifth Harmony "Reflection" (2015);z zespołem Fifth Harmony "7/27" (2016);"Camila" (2018);"Romance" (2019);"Familia" (2021).

  Książki: brak

  Nagrody:iHeart Radio MuchMusic Award za najlepszy teledysk (2016);iHeart Radio MuchMusic Award w kategorii najlepszy nowy międzynarodowy artysta (2017);MTV Millennial Award za Globalny Instagram (2017);Radio Disney Music Award w kategorii najlepsza współpraca (2017);Teen Choice Award w kategorii najlepsza piosenka (2017);BMI London Awards w kategorii najlepsza piosenka pop (2017);Global Award w kategorii najlepsza piosenkarka (2018);MTV Video Music Award w kategorii teledysk roku i artysta roku (2018);MTV Video Music Award w kategorii najlepsze zdjęcia i najlepsza współpraca (2019).

  LINK Instagram: @camila_cabelo


  Link FB: @camilacabello
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index