Bruno Mars

Bruno Mars to znany na całym świecie muzyk. Twórca takich hitów jak "Grenade", "Talking to the Moon", "Just the Way You Are". Nominowany do ponad 400 nagród przemysłu muzycznego. Laureat ponad 150, w tym nagrody Grammy.

Imię: Peter Gene

Nazwisko: Hernandez

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Bruno Mars

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 08.10.1985 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: muzyk

Osoby - związki: - partnerka Jessica Caban (od 2011 r.)

Rodzice: matka Bernadette San Pedro Bayot, ojciec Peter Hernandez

Dzieci: nie ma

Rodzeństwo: bracia: Presley, Eric, Jaime, siostry: Tiara i Tahiti

BIO: Bruno Mars to amerykański muzyk i wokalista pochodzenia filipińskiego i portorykańskiego. Wychował się w Honolulu w rodzinie muzyków, ucząc się grać na gitarze, ukulele, harmonijce, perkusji i fortepianie. Jako dziecko występował na scenie z zespołem swojego ojca "The Love Notes", który grał m.in. covery Presleya. Po ukończeniu szkoły średniej przeprowadził się do Los Angeles w celu rozwoju kariery muzycznej i przyjął pseudonim sceniczny Bruno Mars. W 2004 roku podpisał swój pierwszy kontrakt z wytwórnią Motown Records, która jednak nie pozwoliła rozwinąć mu skrzydeł. Bruno w środowisku muzycznym dał się poznać jako tekściarz. Pisane przez niego piosenki zyskały uznanie, co doprowadziło go do menadżera Atlantic Records. Mars pisał m.in. dla takich artystów jak: Alexandra Burke, Adam Levine, Flo Rida, Sean Kingston. Po usłyszeniu głosu aspirującego muzyka wytwórnia zdecydowała się podpisać z nim kontrakt. W 2009 roku został współautorem i współwykonawcą utworów "Billionaire" i "Nothin' on You", które okazały się ogromnym sukcesem. W 2010 roku zadebiutował z albumem "Doo-Wops & Hooligans", który zajął 3. miejsce na pozycji Billboard 200, a sam krążek sprzedał się w milionie egzemplarzy, pokrywając się wielokrotną platyną. Zaledwie rok po debiucie Mars otrzymał pierwszą w swojej karierze nagrodę Grammy. Jego drugi album powtórzył sukces pierwszego, stając się m.in. najlepiej sprzedającą się płytą w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. W 2014 roku artysta wystąpił w przerwie Super Bowl XLVIII. Muzyka Bruno to połączenie popu, rocku, R&B, soulu. Wpływ na to mają niewątpliwie jego hawajskie korzenie.

Znany z: utworów "Grenade", "Talking to the Moon", "Just the Way You Are", "Lighters".

Funkcja w filmie:
 • brak


 • Płyty: album "Doo-Wops & Hooligans" (2010); album "Unorthodox Jukebox" (2012); album "24K Magic" (2016).

  Książki: brak

  Nagrody: Bruno Mars dotychczas był nominowany do 446 nagród i został laureatem 153. Poniżej wybrane:American Music Awards w kategorii najlepszy artysta pop/rock (2011); MTV Europe Music Awards w kategorii najlepsza piosenka "Locked Out of Heaven" (2013);American Music Awards w kategorii najlepszy artysta roku (2017); American Music Awards w kategorii najlepszy artysta Pop/Rock (2017); American Music Awards w kategorii najlepszy artysta Soul/R&B (2017); American Music Awards w kategorii najlepszy album Pop/Rock "24K Magic" (2017); American Music Awards w kategorii najlepszy album Soul/R&B "24K Magic" (2017); American Music Awards w kategorii najlepszy teledysk roku "That's What I Like" (2017); American Music Awards w kategorii najlepszy artysta Soul/R&B (2019); Billboard Music Awards w kategorii Top Artysta R&B (2018); Billboard Music Awards w kategorii Top Trasa R&B (2018); Billboard Music Awards w kategorii Top Album R&B (2018); Grammy Awards w kategorii najlepsza piosenka roku "Uptown Funk" (2016); Grammy Awards w kategorii najlepszy album roku R&B "24K Magic" (2018).

  Link Instagram: https://www.instagram.com/brunomars/

  Link FB: https://www.facebook.com/brunomars
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index