Artur Chamski

Artur Chamski to znany aktor. Od wielu lat związany jest z Teatrem Buffo. Oglądać go można było w wielu serialach, takich jak "Oficer", "Na Wspólnej" czy "Na dobre i na złe"". Szerszej publiczności dał się poznać, biorąc udział w programach muzycznych "Jak oni śpiewają" i "Twoja twarz brzmi znajomo". Niechętnie dzieli się informacjami na temat swojego życia prywatnego.

Imię: Artur Marek Antoni

Nazwisko: Chamski

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 174 cm

Data urodzenia: 22.04.1979 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: aktor teatralny, filmowy, serialowy, piosenkarz

Osoby - związki: Niewiele wiadomo na temat życia prywatnego Artura Chamskiego. Swego czasu plotkowano o tym, że się zaręczył. Później, że jest homoseksualistą, ale nie potwierdzono wiadomości na ten temat.

Rodzice: nie ma informacji na temat ich personaliów, Artur Chamski w jednym z wywiadów powiedział: "Moi rodzice na początku byli przerażeni tym, że chcę śpiewać, bo myśleli, że to tylko zabawa. (...) Podczas studiów podsuwali mi pomysły, że może powinienem zająć się turystyką lub geografią".

Rodzeństwo: Artysta ma dwóch braci - Damiana i Marcina.

Dzieci: nie ma

BIO: Artur Chamski urodził się w 1979 r. w Bystrzycy Kłodzkiej. Skończył sześcioletnią naukę w szkole muzycznej w klasie skrzypiec. W 2004 r. został absolwentem Wydziału Lalkarskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Już w czasie studiów zaczął współpracować z teatrem Studio Buffo. Później nawiązał współpracę z Teatrem na Woli, Teatrem Capitol i Teatrem Telewizji. Kariera Artura Chamskiego nabrała tempa po wygranej w muzycznym show "Jak oni śpiewają". Wziął udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji, grał w telewizji i teatrze. Niechętnie dzieli się informacjami z życia prywatnego. Jego profile w mediach społecznościowych śledzą dziesiątki tysięcy osób. W 2020 r. aktor przyznał się do przeszczepu włosów.

Znany z: Artur Chamski znany jest z licznych występów na deskach teatru. Wystąpił w takich przedstawieniach jak: "Romeo i Julia", "Metro", "Hity Buffo", "Polita", "Ukochany Kraj", "Tyle Miłości", "Chłopcy z Placu Broni", "Dajcie mi tenora". Artysta ma na koncie dziesiątki ról w filmach i serialach. Najbardziej znane kreacje to: Mariusz Kuberski, w którego wcielał się w serialu "Na dobre i na złe", Kamil Stefański w "Fali zbrodni", Patryk w "Na Wspólnej" czy chory psychicznie Gabriel Kuleszak w "Pierwsza miłość". Artur Chamski jest uzdolniony wokalnie. Śpiewał chórki w "Złotej sobocie" i "Przebojowej nocy". Był uczestnikiem "Szansy na sukces" poświęconej Zdzisławie Sośnickiej. Nagrał dwie płyty. Śpiewa takie piosenki jak "Siła", "Dom", "Wyjechać stąd", "Cokolwiek niesie los", "Kilka słów". W 2008 r. zwyciężył w programie "Jak oni śpiewają", a w 2014 r. zajął czwarte miejsce w show "Twoja twarz brzmi znajomo".

Funkcja w telewizji: Oto wybrane produkcje, w których wystąpił Artur Chamski: - aktor w serialu "Oficer" (2005 r.), - aktor w filmie biograficznym "Podróż Niny" (2005 r.), - aktor w serialu "Boża podszewka" (2005 r.), - aktor w serialu "Kryminalni" (2005 r.), - aktor w serialu "Klinika samotnych serc" (2005 r.), - aktor w serialu "Na dobre i na złe" (2005-2006), - aktor w serialu "Apetyt na miłość" (2006 r.), - aktor w serialu "Fala zbrodni" (2006-2007), - aktor dubbingowy w filmie "Nouky i przyjaciele" (2007 r.), - aktor w serialu "Na Wspólnej" (2007-2008), - aktor w filmie fabularnym "Małgosia contra Małgosia" (2008 r.), - aktor w dramacie historycznym "Generał Nil" (2009 r.), - aktor w serialu "Pierwsza miłość" (2009 r.), - aktor w filmie obyczajowym "Mniejsze zło" (2009 r.), - aktor w thrillerze psychologicznym "Fotograf", - aktor w serialu "BrzydUla 2" (2021 r.), - aktor dubbingowy w "Cruelli" (2021 r.).

Płyty: Artur Chamski nagrał dwa albumy. Pierwszy - "Ulicami miast" z zespołem Flame w 2001 r., drugi - "Jak oni śpiewają" w 2007 r.

Książki: nie ma

Nagrody: W 2005 r. uplasował się na drugiej pozycji w plebiscycie strony iFilm.pl. na najciekawszego aktora młodego pokolenia. W 2008 r. wygrał Brylantowy Mikrofon i kontrakt płytowy w "Jak oni śpiewają".

Link na Instagram: @arturchamski

Link FB: @arturchamski
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index