Anna Prus

Anna Prus ma na swoim koncie role w takich filmach, jak "Pitbull", "Kac Wawa", "Dywizjon 303", "Dzień dobry, kocham cię!", oraz w licznych serialach, w tym m.in. w "Przyjaciółkach", "Ja wam pokażę", "Linii życia". Aktorka w 2020 r. została mamą Alexandra. Wcześniej media rozpisywały się o jej związkach z Radosławem Majdanem czy Benedictem Cumberbatchem.

Imię: Anna

Nazwisko: Prus

Nazwisko panieńskie: Prus

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 21.05.1981 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: aktorka serialowa, filmowa

Osoby - związki: Jednym z głośniejszych związków Anny Prus był ten z Radosławem Majdanem. Para spotykała się w 2012 r. Ich relacja zakończyła się po kilku miesiącach, a towarzyszył jej skandal z narkotykami w tle. Kolejny medialny związek aktorka tworzyła z Benedictem Cumberbatchem - brytyjskim aktorem, znanym z roli Sherlocka Holmesa. Para spotykała się w 2014 r. Pojawiła się po raz pierwszy razem podczas festiwalu Off Plus Camera w Krakowie. Aktorzy rozstali się, gdyż mężczyzna zaczął spotykać się z reżyserką teatralną Sophie Hunter. W ostatnich latach aktorka chroni mocno swoją prywatność. Nie ujawnia, kim jest jej obecny partner i ojciec jej dziecka.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: W styczniu 2020 r. Anna Prus urodziła pierwsze dziecko - syna Alexandra. Aktorka podczas urlopu macierzyńskiego spełniała się w roli influencerki. Reklamowała "mamowe niezbędniki".

BIO: Anna Prus urodziła się w 1981 r. w Zielonej Górze. Ukończyła studia o specjalności teatr na Wydziale Animacji Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim i stosunki międzynarodowe w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Następnie podjęła kształcenie w kierunku aktorskim. W 2002 r. została absolwentką Studium Teatralnego Ludwiny Nowickiej w Zielonej Górze, w 2004 r. studia aktorskiego LART w Krakowie, a rok później odbyła warsztaty filmowe na Europejskiej Akademii Filmowej w Berlinie. Zadebiutowała w filmie studenckim "Retrospekcja" (2001 r.). Kolejne lata przyniosły intensywny rozwój jej kariery - udział w wielu produkcjach telewizyjnych, jednak przełomowym momentem była rola w "Wojnie polsko-ruskiej". Obecnie niewiele wiadomo o życiu prywatnym Anny Prus.

Znana z: Jedną z bardziej znanych ról filmowych Anny Prus jest postać okularnicy Ali w filmie "Wojna polsko-ruska" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Aktorka wystąpiła w rosyjskim dramacie wojennym "Jedynka" (2015 r.) w reżyserii Kirilla Belevicha, a także w wielu serialach, w tym m.in.: w "Ja wam pokażę!" jako partnerka Tomasza Jolka, "Synach" jako narzeczona Kuby Viola, "Linii życia" jako Violetta Góralczyk, "Przyjaciółkach" jako Agata Leśniewska. Najbardziej znana rola serialowa Anny Prus to postać agentki Majki Malinowskiej w "Dzikim 2. Pojedynku" (2005 r.). Aktorka wystąpiła gościnnie np. w "Na dobre i na złe", "Ojcu Mateuszu", "Śladzie", "Plebanii", "Kryminalnych", "Pierwszej miłości", "Barwach szczęścia" czy "Egzaminie z życia". Podkładała też głos w grze "Fortnite" (2017 r.). Wzięła udział w drugiej edycji programu "Fort Boyard" (2009 r.), w którym uplasowała się na 5. pozycji.

Funkcja w filmie: Oto wybrane produkcje, w jakich wystąpiła Anna Prus: - "Bo życie ma sens" jako tancerka (2003 r.); - "Bezmiar sprawiedliwości" jako archiwistka Marta (2006 r.); - "Ryś" jako zakonnica 12 (2007 r.); - "Wojna polsko-ruska" jako Alicja Burczyk (2009 r.); - "7 minut" jako Natalia (2010 r.); - "Kac Wawa" jako prostytutka Klaudia (2011 r.); - "Wojna żeńsko-męska" jako Lena Walczak, asystentka prezesa "Wyuzdanego Magazynu dla Pań", potem asystentka Basi (2011 r.); - "Dzień dobry, kocham cię!" jako recepcjonistka Agata (2014 r.); - "Niestrudzeni wędrowcy" jako Klaudia (2016 r.); - "Siłaczki" jako Zofia Nałkowska (2018 r.); - "Pech to nie grzech" jako Ilona (2018 r.); - "Dywizjon 303" jako Jagoda Kochan (2018 r.).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: Anna Prus otrzymała nominację do nagrody Złotej Kaczki w kategorii "Najlepsza rola kobieca" za "Wojnę polsko-ruską" (2009 r.).

LINK Instagram: @annaprus

Link FB: @annaprusofficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index