Anna Bosak

Anna Bosak jest znaną tancerką. Sławę i rozpoznawalność przyniósł jej udział w programie telewizyjnym "You Can Dance - Po prostu tańcz!" w 2007 roku. 19-letnia wówczas dziewczyna została jego finalistką, co otworzyło jej drzwi do kariery w show-biznesie. Dalej rozwijała się w tańcu, a jej pasja i zaangażowanie pozwoliły jej m.in. wystąpić w innych, popularnych programach telewizyjnych, a nawet zagrać w serialach. Jak potoczyła się kariera Anny Bosak?

Imię: Anna

Nazwisko: Bosak

Nazwisko panieńskie: Bosak

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 20 kwietnia 1988 roku

Znak zodiaku: Baran

Zawód: tancerka i aktorka-amatorka występująca w serialach i filmach

Osoby - związki:
- mąż Kamil Machnicki (od 2019-obecnie)

Dzieci: brak

Rodzeństwo: starszy brat Marcin Bosak

BIO: Anna Bosak przyszła na świat w Łodzi. Nie jest jedyną osobą w rodzinie, która zaistniała w show-biznesie. Pierwszy sławę zdobył jej starszy brat, Marcin Bosak. Jest on znanym aktorem, który wystąpił w wielu popularnych serialach i filmach, a także pojawiał się w spektaklach teatralnych oraz użyczył głosu wielu postaciom, robiąc dubbing. Od zawsze wspierał on młodszą siostrę w rozwoju kariery.
Anna Bosak już od dziecka pasjonowała się tańcem. Treningi w tym zakresie rozpoczęła w wieku 8 lat. Od początku specjalizowała się w tańcu towarzyskim. Wyjątkowo interesował ją styl latynoamerykański oraz standardowy Warto podkreślić, że w młodości Bosak odnosiła pewne sukcesy na tym polu. Może się pochwalić m.in. trzecim miejscem (kategoria: styl latynoamerykański) oraz szóstym miejscem (kategoria: styl standardowy) na Mistrzostwach Polski w 2001 roku. Zdobywając te wyróżnienia, miała zaledwie 13 lat!
Szerszą rozpoznawalność przyniósł jej jednak dopiero występ w 2007 roku w pierwszej edycji popularnego programu "You Can Dance", emitowanego przez stację TVN. Zarówno jurorzy, jak i publiczność bardzo polubili 19-letnią wówczas Anię Bosak. Tancerka dzięki swoim umiejętnościom i wdziękowi doszła do finału i ostatecznie zajęła w nim trzecie miejsce. Ten sukces medialny pociągnął za sobą kolejne. Już rok później Anna Bosak dostała zaproszenie jako trenerka do siódmej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Tańczyła w nim z aktorem Robertem Janowskim. Razem z nim dotarła do ćwierćfinału i zajęła miejsce tuż za podium. W programie występy Anny Bosak wzbudzały spore emocje, ponieważ tancerka była często krytykowana przez jurorkę, Iwonę Pavlović.
Występy w mediach otworzyły przed Anną Bosak nowe możliwości. Udało jej się m.in. dostać do obsady serialu "Teraz albo nigdy!". Wystąpiła także później m.in. w jednej produkcji filmowej oraz zatańczyła w kilku spektaklach teatralnych. Pojawiła się także w teledysku do utworu "Natalia" autorstwa Sidneya Polaka w 2009 roku.
W 2010 roku spróbowała swoich sił również jako wokalistka. Była wówczas jedną z uczestniczek programu "Tylko nas dwoje", w którym postacie medialne śpiewały wraz z profesjonalnymi muzykami. Anna Bosak jako celebrytka była w parze z Piotrem Kupichą, wokalistą zespołu Feel. W kolejnych latach kobieta wycofała się z mediów. W międzyczasie ukończyła studia z zakresu psychologii społecznej. W 2015 roku zagrała w spocie reklamującym antyperspirant firmy Bioliq. Obecnie Anna Bosak zajmuje się m.in. konsultacjami biznesowymi oraz byciem trenerką pilatesu. Lubi także podróżować. Oprócz tego gra w serialu obyczajowo-fabularnym z wątkami kryminalnymi. W życiu prywatnym od 19 października 2019 roku jest szczęśliwą żoną biznesmena Kamila Machnickiego.

Znana z: zajęcia trzeciego miejsca w programie "You Can Dance" w 2007 roku oraz wystąpienia w programie "Taniec z gwiazdami" w 2008 roku. Udział w tych dwóch produkcjach pozwolił jej na zbudowanie kariery medialnej. Obecnie publiczność może kojarzyć ją z roli starszej aspirantki Natalii Mróz-Papkin w serialu "Policjanci i policjantki", w którym gra od 2019 roku.

Funkcja w filmie:
- aktorka w serialu "Teraz albo nigdy!" (2008);
- aktorka w filmie "Kochaj i tańcz" (2009);
- aktorka w serialu "Policjanci i policjantki" (od 2019).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
- nagroda Skrzydła Ekologii (2021)

Instagram: @_annabosak

Facebook: @ania.bosak.page
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index