Aleksandra Zienkiewicz

Aleksandra Zienkiewicz już jako nastolatka interesowała się aktorstwem. Przygodę ze sceną rozpoczęła pod koniec liceum (2003), gdy wystąpiła w etiudzie szkolnej "List". Tak rozpoczęła się jej droga do sławy, którą kroczy do dziś. W jakich innych produkcjach można zobaczyć aktorkę?

Imię: Aleksandra

Nazwisko: Zienkiewicz

Nazwisko panieńskie: Zienkiewicz

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 10.07.1984 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: aktorka telewizyjna i serialowa, trenerka personalna

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Amelia

Rodzeństwo : siostra

BIO: Aleksandra Zienkiewicz urodziła się 10 lipca 1984 roku we Wrocławiu, gdzie chodziła do liceum o profilu teatralnym. Tam właśnie rozwijała swoją aktorską pasję, którą chciała kontynuować w szkole teatralnej. Niestety nie dostała się na wymarzone studia i podjęła naukę we wrocławskim Studium Kulturalno-Oświatowym ze specjalizacją aktorską. Rolę w serialu "Pierwsza miłość" otrzymała w 2004 roku - na dwa lata przed ukończeniem szkoły. W sitcomie Zienkiewicz wciela się w rolę Kingi Kulczyckiej z domu Żukowskiej, która jest jedną z najważniejszych postaci w serialu. Jego akcja toczy się w rodzinnym mieście aktorki, Wrocławiu."Pierwsza miłość" przyniosła Aleksandrze dużą sympatię i rozpoznawalność. Choć jej postać początkowo była czarnym charakterem, z czasem przeszła przemianę i dziś stanowi wzór do naśladowania dla wielu młodych matek. Kinga, którą gra Zienkiewicz, jest osobą odważną i bezkompromisową, a jednocześnie bardzo czułą i wrażliwą. Aktorka często utożsamia się ze swoją bohaterką, dzięki czemu jest bardziej wiarygodna i prawdziwa. Prywatnie również twardo stąpa po ziemi, jest zaradna i przedsiębiorcza.Zanim Aleksandra Zienkiewicz trafiła na mały ekran, próbowała sił w kinie niezależnym. Wystąpiła w dwóch produkcjach, które niestety nie odbiły się szerszym echem w filmowym świecie. Aktorka zagrała również epizodyczne role w kilku polskich serialach, m.in. w "Świecie według Kiepskich", w którym od 2014 roku pojawia się cyklicznie w różnych wcieleniach.Aktorka bardzo chroni życie prywatne i rzadko opowiada o nim w mediach. Z tego właśnie powodu na temat Zienkiewicz pojawia się w sieci wiele nieprawdziwych informacji, np. o jej domniemanym ślubie z Mateuszem Błaszakiem, z którym ma rzekomo córkę Malwinę. W rzeczywistości aktorka nigdy nie wyszła za mąż, choć faktycznie urodziła dziewczynkę o imieniu Amelia. Jak podkreśla sama Zienkiewicz, rodzina jest dla niej bardzo ważna i stara się spędzać jak najwięcej czasu w gronie najbliższych. Poza planem filmowym aktorka chętnie uprawia sport, który stał się jej prawdziwą pasją. W 2017 roku widzowie byli świadkami wielkiej metamorfozy artystki, która dzięki ciężkim treningom schudła ponad 10 kg. Aleksandra bardzo lubi biegać oraz uprawia pole dance, który jest jedną z popularniejszych dziedzin akrobatyki. Jej zamiłowanie do sportu zaowocowało kolejną aktywnością zawodową, dzięki czemu Zienkiewicz, podobnie jak jej serialowa bohaterka, związała się z branżą fitness i pracuje jako trenerka personalna.

Znana: z roli Kingi Kulczyckiej w serialu "Pierwsza miłość", w którym występuje od początku, tj. od 2004 roku. Aktorka zagrała również epizodyczne role w kilku polskich serialach oraz w dwóch filmach offowych: "List" (2003) i "Niedziela" (2004). W 2009 roku brała udział w piątej edycji programu "Jak oni śpiewają?", w którym zajęła czwarte miejsce.

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (od 2004); - aktorka w serialu "Fala zbrodni" (2006); - aktorka w serialu "Galeria" (2013); - aktorka w serialu "Świat według Kiepskich" (od 2014); - aktorka w serialu "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" (2018).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Link Instagram: @aleksandra_zienkiewicz


Link FB: https://www.facebook.com/aleksandrazienkiewiczofficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index