Aleksandra Woźniak

Aleksandra Woźniak podbiła serca milionów widzów w całej Polsce. Została zapamiętana jako piękna, sympatyczna i nieco zwariowana policjantka Kasia z "13 posterunku". W pewnym momencie zrezygnowała jednak z kariery aktorskiej i poświęciła się zupełnie innemu zajęciu. Sprawdź, co skłoniło ją do podjęcia takiej decyzji.

Imię: Aleksandra

Nazwisko: Woźniak

Nazwisko Panieńskie: Woźniak

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 18.01.1975 r.u

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: aktorka i psychoterapeutka

Osoby - związki:Pierwszym mężem Aleksandry Woźniak był kolega z liceum. Małżeństwo trwało dwa lata (do 1997 roku). Po jego rozpadzie aktorka związała się jeszcze z: - Maciejem Ślesickim - scenarzystą i reżyserem. Aktorka poznała go na planie serialu "13 posterunek" (długość związku: kilka lat); - Tomaszem Kuszłejko - politologiem. Para stanęła na ślubnym kobiercu i doczekała się dwóch córek - Ani i Julii (dziewczynki są bliźniaczkami). Aktorka złożyła pozew rozwodowy po dwóch latach małżeństwa; - Szymonem Miszewskim - spotkali się podczas wakacji w Mikołajkach. Oboje pojechali tam na wczasy ze swoimi dziećmi. Szybko znaleźli nić porozumienia. Dla miłości aktorka wyprowadziła się z Warszawy i zamieszkała w Gdańsku. W lipcu 2014 roku Aleksandra i Szymon sformalizowali swój związek.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córki bliźniaczki Julia i Anna (urodzone w 2004 r.)

Rodzeństwo: dwaj młodsi bracia bliźniacy Adam i Andrzej

BIO: Aleksandra Woźniak urodziła się w Warszawie. Co ciekawe, początkowo wcale nie zamierzała zostać aktorką. Ukończyła studia wyższe na kierunku filologia germańska. Mówi biegle w języku angielskim i niemieckim. Jak to się stało, że trafiła do filmu? Zadebiutowała w Teatrze Telewizji w wieku 17 lat. Zagrała w sztuce "Moje drzewko pomarańczowe" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Później pojawiły się kolejne propozycje - filmowa adaptacja "Pożegnania z Marią" oraz "Samowolka". Popularność przyniosła jej rola sierżant Kasi w serialu "13 posterunek". Paradoksalnie to właśnie kreacja sympatycznej policjantki w kusej spódniczce zamknęła Aleksandrze drogę do dalszej kariery aktorskiej. Woźniak została poniekąd zaszufladkowana. Przypisano jej łatkę ładnej blondynki z długimi nogami. Nie otrzymywała żadnych poważnych ofert, dzięki którym mogłaby rozwinąć swój talent i pokazać się z zupełnie innej strony. Po urodzeniu dzieci została mamą na pełen etat, a gdy podrosły, zdecydowała się zrealizować swoje marzenie i podjęła studia psychologiczne. W 2020 roku oświadczyła, że rezygnuje z aktorstwa. Obecnie prowadzi własny gabinet psychoterapeutyczny.

Znana z: roli sierżant Kasi z "13 posterunku". W 2007 roku wystąpiła w muzycznym show telewizyjnym "Jak oni śpiewają?", ale nie odniosła większych sukcesów. Angażuje się w działalność charytatywną. Działa na rzecz dzieci chorych na nowotwory mózgu. Marzanna Graft-Oszczepalińska napisała o niej w swojej książce "Optymistki".

Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Pożegnanie z Marią" (1993)aktorka w filmie "Samowolka" (1993)aktorka w serialu "Spółka rodzinna" (1994)aktorka w filmie "Dzień wielkiej ryby" (1996)aktorka w serialu "13 posterunek" (1997-1998)aktorka w serialu "Miodowe lata" (1999)aktorka w serialu "13 posterunek 2" (2000)aktorka w serialu "Szpital na perypetiach" (2001-2003)aktorka w serialu "Daleko od noszy" (2003-2004)aktorka w serialu "Złotopolscy" (2005-2008)aktorka w filmie "Droga do raju" (2010)aktorka w serialu "Plebania" (2010-2012)aktorka w serialu "Linia życia" (2011)aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2015-2016)aktorka w serialu "Klan" (2017-2020)

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • Nominacja do "Złotych Kaczek" (2010)


  • LINK Instagram: https://www.instagram.com/aleksandraa_wozniak/


    LINK Facebook: https://pl-pl.facebook.com/alexandrawozniakaktorka/
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index