Tomasz Kot
East News

Wielka finałowa gala Oscarów za nami. W tym roku na czerwonym dywanie wyjątkowo dużo było polskich gwiazd, a to za sprawą produkcji Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna". Niestety, polski film nie zwyciężył w żadnej z kategorii, do których był nominowany.

Na najważniejszej filmowej gali pojawili się m.in. Joanna Kulig, Borys Szyc czy Tomasz Kot. Temu ostatniemu przydarzyła się tam zabawna przygoda. Jak się okazuje, zagraniczni dziennikarze pomylili Kota z reżyserem!

 

Tomasz Kot pomylony na gali 

Niestety, tak jak przewidywano film "Zimna Wojna" przegrał z "Romą". Polakom nie uda się wrócić do domu z żadnej statuetką, jednak ciężko traktować to jako porażkę. Na czerwonym dywanie w Los Angeles dawno nie było, aż tylu Polaków!

Zagraniczni dziennikarze mieli z tym nawet pewien problem, o czym po gali informował polskie media Tomasz Kot! Jak się okazuje pomylono go z... Pawłem Pawlikowskim! Najpierw zrobiła to meksykańska telewizja, a potem francuska!

Nie wiem, skąd to się wzięło, jakaś była fala pomyłek. Potem już na takim śmiesznym fundamencie przekroczyłem dalszą część czerwonego dywanu - wyznał polskim mediom. 

Tomasz Kot dodał, że jednym z najbardziej wzruszających momentów gali był dla niego występ Lady Gagi. Przypomnijmy, piosenkarka fenomenalnie zagrała w filmie "Narodziny gwiazdy". Produkcja była nominowana, aż 8 razy do Oscarów. Jednak statuetkę dostała wyłącznie za najlepszą piosenkę "The Shallow".

Nagle wszyscy zamilkli i oglądali na ekranie tę piosenkę i to była taka naprawdę cisza - mówił.

Na oscarowej gali nie zabrakło Joanny Kulig, która kilkanaście dni temu została mamą! Zobaczcie, jak skomentowała brak wygranej i jak czuje się w nowej roli. 

Czy Tomasz Kot jest podobny do Pawła Pawlikowskiego?

Tomasz Kot, Paweł Pawlikowski
EastNews

"Zimna Wojna" niestety nie wygrała w żadnej z kategorii, do których była nominowana

Joanna Kulig, Tomasz Kot, kadr z filmu
East News

Zobacz także: Tomasz Kot miał zostać gwiazdą filmu o... Bondzie?! Sensacyjne doniesienia!