Salvador Sobral z siostrą po wygranej Eurowizji 2017 Salvador Sobral z siostrą po wygranej Eurowizji 2017 Salvador Sobral z Jamalą po wygranej Eurowizji 2017 Salvador Sobral z siostrą po wygranej Eurowizji 2017 Salvador Sobral
Salvador Sobral z siostrą po wygranej Eurowizji 2017
Głosowaliście na niego?
1/7
Salvador Sobral z siostrą po wygranej Eurowizji 2017

Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois" (Miłość dla dwojga) wygrał Eurowizję w Kijowie. Kim jest zwycięzca tegorocznej Eurowizji? Na pewno wielkim wrażliwcem. Po ogłoszeniu wyników i jego wygranej powiedział:

Muzyka to nie efekty pirotechniczne, to nie fajerwerki. Muzyka to uczucia. Dzisiaj wygrałem nie tylko ja. Dzisiaj wygrała muzyka – podsumowuje swoją wygraną na Eurowizji chory na serce reprezentant Portugalii.

Kim jest zwycięzca Eurowizji Portugalczyk - Salvador Sobral?

Salvador Sobral ma 27 lat. Urodził się w Lizbonie, mieszkał też w USA oraz hiszpańskiej Barcelonie. Ma siostrę Luísę, która też jest piosenkarką i to ona skomponowała wygraną piosenkę na Eurowizji. To właśnie z nią wystąpił na scenie Eurowizji po ogłoszeniu jego triumfu w konkursie.

Zobacz: Eurowizja 2017: FINAŁ! Portugalia wielkim zwycięzcą! Która Polska? WYNIKI!

W 2009 roku Salvador wziął udział w trzeciej edycji programu „Ídolos”, czyli portugalskim odpowiednikiem  „Idola”. Zajął siódme miejsce. 2 sierpnia 2016 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny zatytułowany „Excuse Me”, promowany singlami „Nem eu” oraz tytułowym „Excuse Me”. 

 

Zobacz: Eurowizja 2017: Dokładne wyniki głosowania! Polska skrzywdzona przez jurorów! Które zajęła miejsce?

Młody Portugalczyk ma wielkie serce do śpiewania, ale sam ma ogromne z nim problemy zdrowotne.

Dlatego prawie nie uczestniczył w promocyjnych koncertach i próbach. Wydawało się w pewnym momencie, że w konkursie będzie musiała zastąpić go siostra. Dlaczego?
Odpowiedź na następnej stronie.

Zobacz także: Skandal czy nieszkodliwy wybryk? W czasie Eurowizji fan wtargnął na scenę i pokazał pupę! WIDEO I ZDJĘCIA

Posłuchaj piosenki, która wygrała Eurowizję 2017.

2/7
Salvador Sobral z siostrą po wygranej Eurowizji 2017

Salvador trafił do szpitala w związku z problemami z sercem. Dlatego zrezygnował z udziału we wszystkich imprezach promocyjnych, a także z prób technicznych. Pojawił się dopiero na ceremonii otwarcia Eurowizji 2017 w Kijowie.  Siostra i kompozytorka utworu „Amar Pelos Dois” – Luisa dzielenie zastępowała go na konferencjach. Salvador był wtedy na umówionych wcześniej badaniach.

3/7
Salvador Sobral z Jamalą po wygranej Eurowizji 2017

Po wygranej Salvador zaprosił na scenę swoją siostrę i z nią odśpiewał zwycięską piosenkę. Za rok Eurowizja 2018 dzięki nim odbędzie się w Portugalii.

4/7
Salvador Sobral z siostrą po wygranej Eurowizji 2017

Posłuchaj duetu z siostrą zwycięskiej piosenki.

5/7
Salvador Sobral

Artur Orzech był zachwycony wygraną Portugalczyka.

Piękna magia. Jak Portugalia wygra nie zmarnujemy tych lat na Eurowizji. Ta piosenka jest jak piękna róża na łące porośniętej mięśniem pospolitym - powiedział Artur Orzech tuż po wykonaniu Portugalczyka.

6/7
Salvador Sobral

Żyjemy w świecie muzyki z fast food-ów.  A wygrała muzyka, która ma uczucia - powiedział tuż po ogłoszeniu wyników Salvador Sobral, który wygrał Eurowizję piosenką "Amar Pelos Dois". 

7/7
Eurowizja 2017: Portugalia, półfinał
eurovision.tv/Andres Putting

Portugalczyk Salvador Sobral piosenką "Amar pelos dois" zwyciężył w 62. Festiwalu Eurowizji zdobywając 758 punktów. Następna w kolejce Bułgaria miała na koncie 615 punktów.