Eurowizja 2017

Rewolucyjne zmiany w preselekcjach do Eurowizji 2017! Konkurs przez cały rok na antenie?

Eurowizja 2017

Zmiany w wyborze polskiego reprezentanta na Eurowizję 2017! Jak będziemy wybierać naszego przedstawiciela? Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl zarząd TVP zdecydował o organizacji regionalnych eliminacji przed finałem narodowym polskich preselekcji do Eurowizji oraz koncertem „Debiutów” w Opolu. TVP chce znaleźć wykonawców z różnych stron Polski. A o wynikach eliminacji mają decydować widzowie.

Telewizja Polska chce, aby Konkurs Piosenki Eurowizji oraz Festiwal w Opolu, czyli dwa wielkie szyldy muzyki i rozrywki, były obecne na antenie przez cały rok. Będziemy robić eliminacje regionalne do Eurowizji i Opola. Nie wiem, czy uda się to jeszcze tej jesieni” – powiedział Jacek Kurski.

Innowacyjny jest pomysł, że eliminacje do preselekcji miałyby się odbywać co miesiąc, co rozciągnie przygotowania w czasie. A poza regionalnymi ośrodkami telewizyjnymi wybierać ma też Polskie Radio.

Podobny sposób wybierania reprezentanta na Eurowizję ma Szwecja. Organizowane są konkursy w różnych miastach i na końcu wyłoniony zostaje jeden zwycięzca. W Polsce utwory na Eurowizję 2017 mogą być prezentowane od 1 września 2016 roku. Wybór piosenki musi być dokonany najpóźniej w marcu 2017

Myślicie, że to dobry pomysł?

 

A to jeszcze nie koniec. Jak podają Wirtualnemedia.pl TVP zastanawia się nad powrotem Polski na konkurs Eurowizji dla Dzieci w 2016 roku!

 

Ciekawe czy na Eurowizję 2017 znowu pojechałby Michał Szpak? :)

 

Zobacz także: Eurowizja 2016: Ciekawostki i kontrowersje (nie tylko ze Szpakiem)! To musicie wiedzieć o tym konkursie!

 

Na Eurowizji 2016 reprezentował nas Michał Szpak, zajął ostatecznie 8 miejsce.

Michał Szpak w finale Eurowizji - wideo, cały występ

 

Eurowizję 2016 wygrała reprezentantka Ukrainy Jamala.

Ukraina - Jamala - na Eurowizji 2016

Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18