Kim jest Gabriela Katzer? Finaliście Szansy na sukces. Eurowizja Junior Kim jest Viki Gabor? Mateusz Szymkowiak poprowadzi ceremonię otwarcia Eurowizji Junior
Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2019?

Eurowizja Junior 2019: Znamy wszystkie finalistki, które  walczą o możliwość reprezentowana Polski podczas konkursu, który odbędzie się już 24 listopada w Gliwicach. Do Nikoli Fiedor i Viki Gabor dołączyła tydzień temu Gabriela Katzer, a to oznacza, że nasz kraj będzie reprezentować znów dziewczyna! Która? Okaże się już dziś - w programie "Szansa na sukces"!

Poznaliśmy również dwóch nowych prowadzących, którzy wezmą udział w wielkiej Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2019.  Zobaczcie!

Zobacz także: TYLKO U NAS: Roksana Węgiel poprowadzi Eurowizję Junior! Kto jeszcze?

1/4
Kim jest Gabriela Katzer?

Tydzień temuodcinek „Szansy na sukces”, podczas którego byli wybierani finaliści, wygrała Gabriela Katzer. Według zespołu Papa D. najlepiej zaśpiewała ich utwór. I to Gabrysia walczy dziś o możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji Junior 2019. Kim jest ta młoda wokalistka?

Kim jest Gabriela Katzer z Szansy na sukces?

Ma 12 lat i pochodzi z Brody w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Ma na swoim koncie kilka wygranych konkursów wokalnych - m.in.  „Talent Start 2019” w Sądecczyźnie. Jak podaje dziennik-eurowizyjny.pl w 2018 zdobyła „Srebrną Nutę” (odpowiednik 2. miejsca) w krajowym dziecięco-młodzieżowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Kruszwicka Nuta”. 

2/4
Finaliście Szansy na sukces. Eurowizja Junior

Gabriela zmierzy się m.in. z Nikolą Fiedor, która wygrała w pierwszym odcinku „Szansy na sukces”, wykonując hit Majki Jeżowskiej. 

Kim jest Nikola Fiedor z Szansy na sukces?

Wokalistka ma 11 lat, ale na scenie stanęła już w wieku 3 lat. Jak podaje dziennik-eurowizyjny.pl wygrała m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeusz” we Włoszech, ale również otrzymała wyróżnienie na Festiwalu w Gdyni. 

3/4
Kim jest Viki Gabor?

Według wszelkich ankiet, sond i głosowania fanów konkursu, największe szansę na reprezentowanie naszego kraju ma Viki Gabor, o której już teraz mówi się, że jest nową Roksaną Węgiel!

Kim jest Viki Gabor z Szansy na sukces?

11-letnia Wiktoria (bo tak naprawdę się nazywa) sławę zdobyła w programie "The Voice Kids" (w drugiej edycji zajęła drugie miejsce). Podczas castingu zachwyciła wszystkich jurorów wykonaniem utwory Katy Perry „Roar”. Trafiła do drużyny Tomsona i Barona. Co ciekawe, Viki urodziła się w Niemczech, wychowała w Anglii, a dopiero od niedawna mieszka w Polsce. Jej debiutancki singiel to „Time”, który wykonała podczas Top of the top Festival w Sopocie w TVN. 

Zwycięzcę poznamy już dziś, w niedzielę o godz. 15:15 w TVP 2 podczas wielkiego finału „Szansy na sukces”. 

Poznajcie również nowych prowadzących show!

4/4
Mateusz Szymkowiak poprowadzi ceremonię otwarcia Eurowizji Junior

Kto poprowadzi Eurowizję Junior 2019

Okazuje się, że Ceremonię Otwarcia Eurowizji Junior 2019, która - co ciekawe - odbędzie się w Katowicach już 18 listopada, poprowadzą Agata Konarska i Mateusz Szymkowiak, który w zeszłym roku relacjonował Eurowizję Junior 2018 w Mińsku i towarzyszył Roksanie Węgiel podczas konkursu. To również on przez dwa ostatnie lata podawał "polskie punkty" podczas tzw. dorosłej Eurowizji. Konkurs główny poprowadzą zaś Ida Nowakowska, Aleksander Sikora oraz wspomniana Roksana Węgiel. 

 

Więcej na temat Roksana Węgiel Eurowizja