Magdalena Cielecka, Łukasz Wasilewski Tomasz Wasilewski otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na na Berlinale Berlinale 2016, Magda Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak, Tomasz Wasilewski, Julia Kijowska, Andrzej Chyra Tomasz Wasilewski, Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz na Berlinale Tomasz Wasilewski otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na na Berlinale
Magdalena Cielecka, Łukasz Wasilewski
East News
1/8
Magdalena Cielecka, Łukasz Wasilewski
East News

Tomasz Wasilewski otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz do filmu "Zjednoczone Stany Miłości". Młody reżyser i scenarzysta odbierając statuetkę podziękował za uznanie.

Dziękuję Berlinale za ugoszczenie nas.  Dziękuję za nagrodę. Piszę po to, żeby reżyserować, ale teraz muszę pisać chyba więcej - powiedział trzymając w ręku statuetkę.

Wcześniej Tomasz Wasilewski, reżyser i scenarzysta filmu startującego w konkursie głównym, wyjaśnił na konferencji, dlaczego zrobił film o kobietach.

Akcja filmu toczy się na początku roku 1990 i moje bohaterki, a także bohaterowie są na zakręcie życiowym - mówił w piątek Wasilewski na spotkaniu z dziennikarzami. - W moim domu zawsze był kobiety - moja mama, jej przyjaciółki, moja starsza siostra i jej koleżanki - na cały okres transformacji po upadku komunizmu patrzyłem więc ich oczami - dodał reżyser.

Prawie wszyscy aktorzy i twórcy filmu byli obecni na festiwalu. Najbardziej błyszczała Magdalena Cielecka, w dniu rozdania nagród świętowała też swoje urodziny. Wybrała na czerwony dywan żółtą, przyciągającą wzrok kreację od Tomasza Ossolińskiego i srebrne sandałki na szpilce z Zalando. Dzień wcześniej Cielecka olśniewająco wyglądała w czerwonej kreacji także Tomasza Ossolińskiego.

 

O czym jest film Zjednoczone Stany Miłości?

Fabuła filmu osadzona jest w Polsce początku lat 90., po przemianach ustrojowych. Cztery kobiety w różnym wieku decydują, że to również dobry czas do zmian w swoim życiu. Zaczynają walkę o szczęście i spełnienie marzeń. Agata (Julia Kijowska) to młoda matka uwięziona w nieszczęśliwym małżeństwie, która szuka ucieczki w innym, niemożliwym do spełnienia związku. Renata (Dorota Kolak) to starsza nauczycielka zafascynowana swoją sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) - samotną byłą królową piękności, której mąż pracuje w Niemczech. Siostra Marzeny - Iza (Magdalena Cielecka), dyrektorka szkoły, kocha się w ojcu jednej ze swoich podopiecznych.

2/8
Tomasz Wasilewski otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na na Berlinale
East News
3/8
Berlinale 2016, Magda Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak, Tomasz Wasilewski, Julia Kijowska, Andrzej Chyra
East News
4/8
Tomasz Wasilewski, Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz na Berlinale
East News
5/8
Tomasz Wasilewski otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na na Berlinale
East News
6/8
Magdalena Cielcka pozuje w żółtej kreacji
East News
7/8
Magdalena Cielcka pozuje w żółtej kreacji
East News
8/8
Tomasz Wasilewski otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na na Berlinale
East News