bio

  • Zawód:
    aktorka, sportowiec
Mariola Bojarska-Ferenc - urodzona w 1961 roku gimnastyczka artystyczna (reprezentantka Polski), dziennikarka i popularyzatorka zdrowego trybu życia. Jest instruktorem fitnessu i członkiem najważniejszych światowych organizacji fitness IDEA Heath and Fitness Association oraz International Chiropractor’s Association. Mariola Bojarska-Ferenc reprezentowała Polskę na międzynarodowych kongresach dotyczących rozwoju fitness m.in. w 2007 w USA. Swoją karierę związała z Telewizją Polską. W TVP2 była prezenterką serwisu sportowego w "Dzienniku telewizyjnym". Potem Mariola Bojarska-Ferenc z powodzeniem prowadziła w TVP2 programy dotyczące aktywnego wypoczynku i zdrowego odżywiania. Spopularyzowała w Polsce modę na callanetics, pilates, wellness, zumbę, body ballance oraz jogę fit. Przygotowywała felietony do "Pytania na śniadanie". W stacji TVN prowadziła programy „Agentka do zadań specjalnych” i „Dzień Dobry i zdrowy”, by znów wrócić do TVP2 i poprowadzić program "Sztuka życia". Od września 2016 roku Mariola Bojarska-Ferenc tańczyła w parze z Tomaszem Barańskim w polsatowskim show "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Odpadła jako czwarta z uczestników.
Mariola Bojarska-Ferenc jest autorką książek („Cudowny ruch”, „Zatrzymaj czas”, „Sztuka dobrego życia”, "Klub 50+"). Jej felietony ukazują się regularnie w prasie, nagrała serię filmów z ćwiczeniami gimnastycznymi. Miesięcznik "Home&Market" zaliczył ją do grona 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, a Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył ją Złotym Krzyżem Zasługi za promocję zdrowego stylu życia w mediach.

Mariola Bojarska-Ferenc prywatnie

Jest mamą dwóch synów: Marcina Bojarskiego z pierwszego małżeństwa oraz Aleksa z jej obecnym mężem, architektem Ryszardem Ferencem. Mariola Bojarska-Ferenc i Ryszard Ferenc są małżeństwem już prawie 30 lat.