Porady psychologiczne

Pomoc psychologiczna jest skierowana do ludzi, którzy nie potrafią poradzić sobie z trudnymi sytuacjami. Pomaga przepracować problemy i radzić sobie z życiem. Jest także wsparciem dla tych, którzy utracili pracę lub mają trudności w jej znalezieniu oraz dla osób uzależnionych. Poradnictwo psychologiczne jest nastawione na promocję zdrowia psychicznego, rozwój pozytywnych postaw i zapobieganie niekorzystnym zachowaniom. Mogą z niego korzystać także osoby zdrowe, chcące po prostu rozwinąć swój potencjał. 

Więcej

Psychologia poznawcza

Psychologia poznawcza (inna nazwa psychologia kognitywna) to jeden z głównych nurtów współczesnej psychologii. Nauka skupia się na kwestiach tworzenia przez człowieka wiedzy o otoczeniu.

Więcej

syndromy

Syndrom jest zespołem zjawisk, mających cechy wspólne. Często jest to określenie opisujące objawy wspólne dla konkretnej choroby.

Więcej

Zaburzenia neurologiczne

Zaburzenia neurologiczne to schorzenia związane z niewłaściwym lub ograniczonym funkcjonowaniem ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Pierwsze objawy chorób neurologicznych często są ogólne i niespecyficzne takie jak: omdlenia, zawroty głowy, zaburzenia widzenia. Etiologia zaburzeń neurologicznych jest zróżnicowana. Mogą to być np. wady rozwojowe, zaburzenia porodowe, neuroinfekcje lub proces starzenia się układu nerwowego. Leczeniem i diagnostyką chorób neurologicznych zajmują się lekarze neurolodzy.

Więcej

Impotencja

Impotencja, czyli zaburzenia erekcji, niemoc płciowa. To występująca u mężczyzn dysfunkcja, która objawia się brakiem erekcji mimo silnego podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej. Najczęściej dotyka mężczyzn po 50. roku życia, ale pojawia się także u młodszych mężczyzn.

Więcej

Problemy w związku

Problemy w związku najczęściej wynikają z braku zrozumienia. Mimo że obydwie strony chcą dla siebie dobrze do powstania lawiny kłótni wystarczy, by nie potrafiły jasno uargumentować swoich decyzji i zachowań. Wiele kłótni powstaje także przez problemy z wyrażaniem emocji.

Więcej