Patrycja Markowska w słomianym kapeluszu na planie Ameryka Express
x-news
WYWIAD

Wielkie zmiany w życiu Patrycji Markowskiej i jej rodziny! Opowiedziała nam też o synku i "Ameryce Express"!

Wywiad z Patrycją Markowską. Patrycja Markowska - partner, dzieci, mąż, rodzina. Wywiad o tęsknocie i udziale w Ameryka Express.

Kiedy patrzę, jak w programie „Ameryka Express” biegnie pod górę z plecakiem, który na oko waży więcej niż ona sama, zastanawiam się, skąd w tej drobnej blondynce tyle energii. Bo Patrycja Markowska (40) entuzjazmu i poczucia humoru ma tyle, że wystarczyłoby dla kilku innych gwiazd. A przecież nie ukrywa, że gdy jechała do Gwatemali i Kolumbii, była w trudnym momencie życia. Czy udział w programie pomógł jej pokonać kryzys? Przeczytajcie wywiad z Patrycją z nowego "Flesza"!

 

Flesz ewydanie

 

"Ameryka Express": Dlaczego Patrycja Markowska nie chciała jechać z ojcem?

Zaskoczyła mnie twoja decyzja o udziale w „Ameryka Expressie”. Polecasz taką przygodę swoim znajomym? 

Kiedy wróciłam z Gwatemali i Kolumbii, zadzwoniła do mnie Justyna Steczkowska i spytała: „Jak było? Bo może bym się kiedyś zdecydowała?”. A ja jej na to: „O matko, Justyna. No nie wiem...”. Ona jest bardzo dzielna, kojarzy mi się jednak z diwą. Powiedziałam więc: „Justyna, tam jako kobieta jesteś kompletnie obnażona”. Ja nawet zabrałam ze sobą puder, ale jak wstawałam po czterech godzinach snu i biegłam spocona na stopa, to nie miałam czasu go używać. Gdy obejrzałam pierwszy odcinek show, pomyślałam sobie: „Matko święta, przecież ja wyglądam, jakbym dopiero co wstała z łóżka!”.  Ale z drugiej strony czy to źle czasem odpuścić, wyjąć kij z...? (śmiech) Myślę, że nie! 

Patrycja Markowska z Justyną Steczkowską na scenie

Warto było się tak męczyć? 

Przed wyjazdem miałam słabszy moment, czułam się przepracowana i zmęczona. Byłam świeżo po wydaniu płyty „Droga” z moim tatą i po trasie koncertowej. Rok wcześniej wydarzyło się kilka ciężkich sytuacji w moim życiu osobistym i zawodowym. Wpadłam w stupor, niczego nowego nie pisałam, a bardzo lubię tworzyć. Czułam więc, że potrzebuję zmiany. I powiem ci, że na planie dostałam totalny wp***. Nie miałam kalendarza, komórki, pieniędzy, byłam zmęczona, niewyspana, głodna, bolały mnie plecy. Ale w tym wszystkim rodziły się piękne rzeczy. Nagle złapałam inne obroty. Znowu poczułam siłę. Nasz operator powiedział mi, że wielu osobom, które brały udział w programie, potem wszystko wydaje się łatwiejsze, bo mają inną perspektywę. I tak jest ze mną: dziś myślę, że mam dach nad głową, samochód, którym się przemieszczam, napełniony brzuch, cudownego syna, wspaniałą rodzinę. Wróciłam do Polski naładowana
dobrą energią, natychmiast zaczęłam pisać, tak powstał singiel „Niepoprawna”.

Miałaś go wypuścić wiosną. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany?

Myślę, że niebawem ujrzy światło dzienne. W trudnych sytuacjach rodzi się kreatywność. Zrobiliśmy klip, nie wychodząc z domu. Złożony ze zdjęć z mojego życia, od dzieciństwa aż po teraźniejszość.

Jak teraz spędzasz czas z rodziną?

Przeprowadziliśmy się niedawno do domku z ogródkiem, więc domyślasz się, że jest co robić (śmiech). Wszyscy cieszymy się każdą chwilą, kiedy możemy zrobić coś dla naszego domu, bo nareszcie mamy na to czas. Uwielbiamy też czytać, oglądać filmy i seriale, więc nadrabiamy zaległości. Dokończyłam właśnie „Króla” Szczepana Twardocha, razem z Jackiem obejrzeliśmy „Boże Ciało”, a z moim synkiem Filipem „Trylogię”, bo właśnie o tych wydarzeniach uczy się teraz na historii.

Jak się czujecie jako artyści? Ty nie masz koncertów, a twój partner Jacek ma zawieszone zdjęcia do seriali i odwołane przedstawienia.

Tęsknię za koncertami i spotkaniami z ludźmi, więc mam na- dzieję, że ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie... Zawsze staram się dostrzegać plusy. Byłam ostatnio przepracowana. Czuję, że teraz mam moment na pewne wyciszenie. Myślę natomiast o wielu ludziach, dla których obecne wydarzenia są po prostu tragedią. Martwię się i mam nadzieję, że to jak najszybciej się skończy.

Czy będąc na planie „Ameryka Expressu”, tęskniłaś za swoim 12-letnim synem Filipem? Czy uznałaś, że to jest czas tylko dla ciebie?

Pomyślałam: „Ahoj, przygodo!” (śmiech). A tak serio, to kiedy wyjeżdżam na koncerty, nie ma mnie w domu góra trzy dni. Teraz pojechałam dalej i na dłużej i tęsknota dopadała mnie w chwilach zupełnie niespodziewanych. Gdy miałam zjazd formy, patrzyłam na zdjęcie syna i to mnie rozwalało. Pamiętam jednak, że któregoś dnia, kiedy już mogliśmy zadzwonić do rodziny, Filip powiedział mi: „Mamo, walcz!”. Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym nagle usłyszała od niego: „Wracaj”. 

Który z tych trudnych momentów zapadł ci najbardziej w pamięć? 

Kiedyś długo szukałyśmy noclegu, było zimno i padał deszcz. W końcu pewna kobieta, samotna matka z gromadką dzieci, zaprosiła nas do swojego domu, w którym nie było... nic. Z dachu kapało, brakowało łóżek, do ubikacji trzeba było iść przez podwórko. A ona zrobiła nam ciepłą kolację, ogrzała i... już było po mnie. Kompletnie się wtedy rozkleiłam. 

Czy Żaneta, którą zaprosiłaś w tę podróż, była dla ciebie wsparciem? 

Poznałyśmy się kilka lat temu na planie „The Voice of Poland”. Żaneta była moją uczestniczką i wystąpiła w finale razem z Natalią Nykiel. Potem utrzymywałyśmy kontakt, spędziłyśmy razem kilka imprez i koncertów. Żaneta napisała nawet piosenkę na moją płytę „Droga”. Zbliżyłyśmy się do siebie, ale tak naprawdę nie znałyśmy się bardzo dobrze. Wiedziałam tylko, że jest mamą i że ma świetny charakter. Dziś śmieję się, że być może jestem czarownicą, ponieważ stworzyłyśmy genialny duet. Oczywiście czasem się na nią wkurzałam, gdy biegła ostro do przodu i co chwilę pytała mnie, czy idę, a ja nie miałam tyle sił. Jednak te emocje szybko opadały. Żaneta jest dzielną i bardzo silną fizycznie kobietą. A do tego mamy podobne poczucie humoru. 

Nie chciałaś wystąpić w programie ze swoim sławnym tatą? 

Nie, on nigdy by się na to nie zgodził i ja to szanuję... Oboje jesteśmy dorosłymi ludźmi i już dawno temu, kiedy stawiałam pierwsze kroki na scenie, postanowiliśmy, że nie będziemy łączyć naszego życia prywatnego z zawodowym. Nie ingerujemy w swoje decyzje zawodowe. 

Za to na planie spędziłaś sporo czasu z Pawłem Delągiem, który kiedyś był twoim partnerem... 

Trochę tak wyglądało w pierwszym odcinku, jakbyśmy spędzili weekend w spa (śmiech). Ale uwierz, nie było mi wtedy do śmiechu. Przecież wylądowaliśmy bez bagażu, nie w tym kraju, co trzeba. Bałam się, że to już koniec naszej przygody z programem. Na szczęście okazało się, że możemy dolecieć następnego dnia innym samolotem.

Dlaczego lecieliście na plan tylko we dwójkę, a nie z całą ekipą?

Ponieważ grałam koncert i nie mogłam ruszyć ze wszystkimi, dostałam bilety na kolejny dzień. Myślałam, że będę podróżować sama, na lotnisku okazało się, że dołączy do mnie Paweł, bo on też miał zdjęcia. Dostaliśmy listę przesiadek i przysięgam, że tej ostatniej, z Kostaryki do Gwatemali, po prostu na niej nie było. Produkcjo, nie wiem, czy to było specjalnie?! (śmiech) Dlatego musieliśmy na Kostaryce zostać na noc. Paweł ogarnął hotel i wszystkie sprawy. Jestem szczęśliwa, że wtedy ze mną leciał, bo gdyby mi się to przytrafiło samej, chybabym umarła ze strachu. Życie pisze czasem najlepsze scenariusze. Jesteśmy z Pawłem dobrymi kolegami. Zawsze będę miała do niego sentyment i cieszę się z tego spotkania po latach.

Miło się na ciebie patrzy, wyglądasz na zadowoloną z życia i spełnioną kobietę. Jesteś teraz szczęśliwa?

Nie chcę niczego zapeszać i jak każdy mam swoje smutki, ale przyznaję, że ostatnio poukładało mi się wiele rzeczy. W miłości, w głowie, w pracy. Mam teraz fajny moment w życiu, czego i wszystkim czytelnikom życzę!

Rozmawiała Iwona Zgliczyńska.

Patrycja Markowska o Żanecie w Ameryka Express
x-news

W show Ameryka Express Patrycja Markowska spotkała swojego eks, Pawła Deląga.

Paweł Deląg i Patrycja Markowska w

Zobacz także

Deląg w "Ameryka Express" miał wystąpić z synem! Czemu Paweł Junior nie pojechał?

"Ameryka Express": Grażyna Wolszczak nie chciała jechać z synem! Musicie zobaczyć jego reakcję

 

Patrycja Markowska o Żanecie w Ameryka Express
x-news
TV-Show
"Ameryka Express": Dlaczego Patrycja Markowska nie chciała jechać z ojcem?
"Ameryka Express": Dlaczego Patrycja Markowska nie chciała jechać z ojcem?

Patrycja Markowska jest jedną z największych gwiazd nowego sezonu "Ameryki Express" w TVN! Dlaczego w podróż, a jednocześnie przygodę życia, nie zabrała swojego ojca, Grzegorza Markowskiego, a Żanetę Luberę, znaną z "The Voice of Poland"? W rozmowie z Party.pl wokalistka zdradziła nam, że wcześniej nie znała zbyt dobrze Żanety... Skąd więc taka decyzja? Zobacz także:  Patrycja Markowska nie zdążyła na plan "Ameryki Express"? Uratował ją jej eks! To znany aktor

Patrycja Markowska
East News
Newsy
Patrycja Markowska nie zdążyła na plan "Ameryki Express"? Uratował ją jej eks! To znany aktor
Patrycja Markowska nie zdążyła na plan "Ameryki Express"? Uratował ją jej eks! To znany aktor

Już dziś rusza nowy sezon "Ameryka Express" a w nim 16 odważnych uczestników, którzy w parach zawalczą o główną nagrodę! Co ciekawe wśród nich są... byli kochankowie! Oczywiście chodzi o Pawła Deląga i Patrycję Markowską , których drogi przecięły się już na początku całej przygody!  Okazało się, że Patrycja z powodów aktywności zawodowych nie mogła lecieć na plan wtedy, kiedy pozostali uczestnicy. Zbieg okoliczności sprawił, że kalendarz Pawła Deląga również był zajęty i oboje mieli lot do Ameryki dzień później. Niestety nie udało im się dotrzeć do Gwatemali na czas, ponieważ... wysiedli w złym kraju! Co za przygoda! Szczególnie, że w latach 2002-2003 byli parą! Miałam koncert w klubie Park, nie mogłam lecieć z całą ekipą i myślałam, że lecę sama. Okazało się na lotnisku, że Paweł miał zdjęcia. Ja się bardzo ucieszyłam, że nie lecę sama, bo nie będę miała tych wszystkich przesiadek sama. No i miałam listę przesiadek i jednej nie było na liście... Po prostu wysiedliśmy w innym kraju... - powiedziała Patrycja w rozmowie z Party.pl  To własnie z tego powodu na początku wyścigu zabrakło Patrycji i Pawła, a ich towarzysze musieli sobie radzić sami. Na szczęście kolejnego dnia udało im się dotrzeć na miejsce i dołączyć do wspólnej zabawy. A co robili podczas swojej nieobecności w Gwatemali? Koniecznie musicie usłyszeć tę historię!  Zobacz także:  Ameryka Express 2. Oto wszyscy uczestnicy. Zobacz, kto jest kim w nowej edycji! Patrycja Markowska i Paweł Dęląg podczas podróżny na plan "Ameryka Express" wysiedli w złym kraju! Pikanterii przygodzie dodał fakt, że kiedyś byli parą!          Wyświetl ten post na Instagramie....

Gwiazdy na konferencji Top of the top Festival 2019
Newsy
Chylińska, Węgiel, Markowska, Sarsa i wiele innych... Tak gwiazdy promują festiwal w Sopocie w TVN!
Chylińska, Węgiel, Markowska, Sarsa i wiele innych... Tak gwiazdy promują festiwal w Sopocie w TVN!

Już dziś, 13 sierpnia, startuje Top of The Top Festival 2019 w Sopocie. Podczas czterech dni na scenie w Operze Leśnej zobaczymy plejadę polskich gwiazd. Tuż przed niektóre z nich wzięły udział w konferencji prasowej, promującej wydarzenie, które poprowadziła Gabi Drzewiecka. Kto się na niej pojawił? Zobaczcie zdjęcia! Zobacz także:   Dziś rusza Top of the Top Festival 2019 w Sopocie! Węgiel, Szpak, Grzeszczak, Farna, Kayah... Kto jeszcze wystąpi?

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner