Agnieszka ze Ślubu od pierwszego wejrzenia o poronieniach
YouTube Życie od pierwszego wejrzenia
TV-Show

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Agnieszka cierpiała przez stratę ciąż... Straciła też znajomych

Agnieszka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" ponownie poruszyła temat swoich poronień. Te tragiczne doświadczenia zweryfikowały wiele jej znajomości.

Gdy Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" pochwalili się, że spodziewają się dziecka, fani nie posiadali się z radości. Gratulowali parze i wypytywali o różne szczegóły. Niektórzy pisali: "nareszcie", nie mając pojęcia, że krzywdzą zakochanych tym słowem. Dopiero teraz, gdy Agnieszka jest już w zaawansowanej ciąży, przyznała, jak trudną drogę ma za sobą do tego, by zostać mamą. Ponieważ temat bardzo poruszył internautów, uczestniczka znów poruszyła temat swojej straty i wyjaśniła, jaki te dramatyczne wydarzenia miały wpływ jej przyjaźnie i relacje w rodzinie. Wiele z nich nie przetrwało...

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Co słychać u uczestników, którzy nie znaleźli miłości w programie? Wiemy!

"Ślub od pierwszego wejrzenia" Agnieszka szczerze o swoich poronieniach: "Miałam koleżanki, które nie udźwignęły tego..."

Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" podczas ostatniego ze swoich nagrań postanowili szczerze przyznać, że starali się o dziecko już od jakiegoś czasu. Stracili aż 4 ciąże, za każdym razem cierpiąc i przeżywając ogromną żałobę. Fani oczywiście nie mieli o tym bladego pojęcia, a pod zdjęciami małżeństwa wciąż pojawiały się pytania o dziecko. Para unikała odpowiedzi na ten temat i dopiero teraz fani dowiedzieli się dlaczego. Agnieszka i Wojtek dokładnie opowiedzieli, co ich spotkało w szpitalach i wśród bliskich. Tak naprawdę udało się im utrzymać aktualną ciążę dzięki wspaniałej lekarce, która odkryła, na co choruje Agnieszka i odpowiednio się nią zaopiekowała. 

Agnieszka i Wojtek w swoim nagraniu
Życie od pierwszego wejrzenia/YouTube

Zobacz także: "Ślub od pierwszego wejrzenia" Agnieszka i Wojtek opowiedzieli o swoim dramacie "To nasza 5. ciąża"

Agnieszka swój kolejny film dotyczący poronień zaczęła od apelu do lekarzy i rodzin kobiet zmagających się z problemem zajścia w ciążę. Poprosiła ich o życzliwość, wyrozumiałość, empatię. Uczestniczka przedstawiła też jasne stanowisko w sprawie zadawania pytań o dziecko, zaznaczając, jak dużą przykrość możemy komuś sprawić. A jak wygląda sytuacja z koleżankami, przyjaciółmi, rodziną, gdy ktoś bezskutecznie stara się o dziecko lub zmaga się z poronieniami? Okazuje się, że to, co spotkało Agnieszkę, zweryfikowało wiele z jej znajomości. 

Przy tych swoich poronieniach straciłam trochę koleżanek, nie powiem, że nie. To jest taka próba dla przyjaźni, dla znajomości. Wiemy, jaki jest świat, wiele osób zmaga się z takim kłopotem. Wokół mnie były takie dziewczyny, które były w ciąży, starały się o ciążę, nie miały takich problemów jak ja. Ja też jestem w takim wieku, że to powiększenie rodziny w bliskich mi towarzystwach było obszernym tematem. I nie każdy to rozumie. Nawet jeżeli jest dziewczyna, która miała problemy i się starała, ale w końcu jest w ciąży, a obok niej jest dziewczyna, która się stara, porania i ma problemy, pojawia się zgrzyt pomiędzy dwiema osobami i to jest test dla znajomości. 

Agnieszka tłumaczy, że obcowanie ze szczęśliwą mamą jest dla osoby, która bezskutecznie próbuje mieć dziecko jest bardzo trudne i choć oczywiście taka osoba cieszy się ze szczęścia swojej przyjaciółki, to samej jest jej ciężko:

Pomimo że ja miałam takie sytuacje, że miałam takie koleżanki, które starały się o dziecko długo, którym udało się… Pomimo że ja każdej powiedziałam: "Ja się cieszę z twojej ciąży i chciałabym cię wspierać i być przy tym". Ja zawsze byłam taką aktywną koleżanką, być, pogadać, powspierać, poplotkować, coś pomóc czy przy dziecku, czy przy zakupach. No to nagle okazało się, że to jest ciężkie dla mojej psychiki i nie radzę sobie z tym. Mnie widok dziecka bardzo drażnił, miałam takie etapy, najpierw mnie drażnił, potem miałam żal do świata, ile jeszcze razy jestem w stanie to udźwignąć - mówiła na swoim vlogu.

Okazało się, że wiele znajomości Agnieszki tego nie przetrwało. Wiele osób nie było w stanie przyjąć do wiadomości, że uczestniczka faktycznie przeżywa swoją żałobę:

No i miałam takie koleżanki, które nie udźwignęły tego, że ja muszę się odsunąć. Ja napisałam każdej dziewczynie, że bardzo się cieszę z jej ciąży, ale potrzebuję się odsunąć - tłumaczy Agnieszka. 

Uczestniczka nie zawsze była przez to rozumiana, a inne mamy nie pojmowały jej żalu:

To tylko pokazuje jak takie sytuacje weryfikują przyjaźnie. Ja od swoich bliskich osób potrafiłam usłyszeć: "Zawsze byłaś silna, zawsze dawałaś sobie radę, udźwigniesz to" - opowiada Agnieszka i dodaje: - Jak usłyszałam od jakiejś osoby coś takiego, to do dziś nie mam z nią kontaktu. 

Agnieszka wyjaśniła, jak ważne dla kobiet, które straciły ciążę, jest wsparcie. Uczestniczka przyznała, że wiele jej znajomości się zakończyło, ale także przekonała się na kim może polegać. 

Fani po raz kolejny gratulowali Agnieszce odwagi i szczerości, dzięki której opowiedziała swoją trudną historię. Pod nagraniem pojawiło się także wiele komentarzy kobiet, które przeszły przez to samo:

- Dziękuję, że poruszasz ten temat
- Agnieszko! Jestem ogromnie poruszona tym oraz poprzednim filmem, który nagraliście z Wojtkiem. Nie mogłam obok nich przejść obojętnie, bo temat jest zbyt ważny, aby go przemilczeć. Dziękuję, że zdobyliście się na odwagę, aby o tym opowiedzieć
- Kompletna znieczulica. Jestem w szoku, ja na szczęście nie mam takich doświadczeń, ale podziwiam was kobietki za siłę. Szczęśliwego rozwiązania - rozpisują się pod nagraniami fani.

Agnieszka ze ślubu od pierwszego wejrzenia
zycieodpierwszegowejrzenia/YouTube

Agnieszka pochwaliła także Wojtka za jego wielką cierpliwość i empatię. Uczestniczka przyznała, że dzięki jego wsparciu i obecności poradziła sobie z tym, co ich spotkało. Agnieszka zaznaczyła, że mężczyźni także bardzo przeżywają poronienia. 

Ślub od pierwszego wejrzenia: Agnieszka i Wojtek
@wojciech_janik_official Instagram

Instagram
Newsy
Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zmienili mieszkanie? Wiemy, jaka jest prawda 
Czy Agnieszka i Wojtek ze Ślubu od pierwszego wejrzenia przeprowadzili się? Gdzie mieszkają?

Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" znaleźli ze sobą wspólny język już w dniu ślubu. Uczestniczka bardzo poważnie podeszła do eksperymentu. Kiedy para poznała się na tyle, że oboje doszli do wniosku, że chcą kontynuować swoją relację, Agnieszka zakomunikowała, że jest w stanie przeprowadzić się do ukochanego do Krakowa. Oboje nie wyobrażali sobie związku na odległość. Początkowo zamieszkali w kawalerce Wojtka. Jednak czy po roku zdecydowali się na zmianę lokum?  Zobacz także:  Wojtek i Agnieszka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" znów biorą ślub! Dlaczego? Mieszkanie Agnieszki i Wojtka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" Agnieszka i Wojtek wyszli na przeciw oczekiwaniom fanów i nie zamierzają znikać z sieci po zakończeniu "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Postanowili założyć własny kanał na Youtube, na którym będą opowiadać o tym, jak aktualnie wygląda ich życie oraz o tym, co wydarzyło się podczas ostatniego roku. Warto zaznaczyć, że program był nagrywany wiosną zeszłego roku.  Agnieszka i Wojtek zdecydowali się pozostać w jego krakowskiej kawalerce i jak na razie taka przestrzeń im wystarcza. Odkąd postanowili udzielać się również na Youtube są w stanie wygospodarować sobie również przestrzeń na mini studio do nagrywek. Wojtek z typowym dla siebie żartem zakomunikował:  Domowe studio ustawione 😊 No to światła... kamera... akcja... 😜 Odcinek 2 jest już w trakcie kręcenia, mam nadzieję że was nie rozczarujemy 😁 @agnieszka_lyczakowska musimy się postarać 😘😘😘 - napisał pod zdjęciem ukazującym fragment znanego fanom mieszkania Temat podchwycił także przyjaciel pary z pierwszej edycji show:  - Kurcze mieszkanie rośnie w oczach 😁byłem u Ciebie ale po studiu mnie nie oprowadziłeś 😁muszę jeszcze...

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Wojtek i Agnieszka nadal są razem?! Internautka zdradziła prawdę
Newsy
"Ślub od pierwszego wejrzenia": Wojtek i Agnieszka nadal są razem?! Internautka zdradziła prawdę
Czy Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" są dalej razem? Dociekliwi internauci nie przestają snuć domysłów!

Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" są nadal razem!? To pytanie zadaje sobie tysiące fanów tej uroczej pary. Jak wiadomo uczestników obowiązuje umowa, przez co do momentu finału nie mogą zdradzać, czy ich małżeństwo się udało. Jednak jedna z internautek opublikowała dość kontrowersyjny komentarz, na który Agnieszka musiała stanowczo zareagować. Zobaczcie o co chodziło! Zobacz także:   QUIZ dla fanów programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" - sprawdź jak dużo wiesz o Agnieszce i Wojtku! Internautka zdradziła, że Agnieszka i Wojtek są razem!? Jeszcze przez kilka najbliższych tygodni będziemy mogli oglądać program "Ślub od pierwszego wejrzenia", na antenie TVN7. Do tego czasu wszyscy uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy. Ze względu na wiążącą ich umowę z produkcją, nie mogą informować czy pozostali w swoich związkach, do czasu wyemitowania ostatniego odcinka eksperymentu. Jednak dociekliwych fanów nie brakuje! Wiele osób chciałoby już dowiedzieć się, czy Agnieszka i Wojtek pozostali w małżeństwie. Jedna z obserwatorek uczestniczki opublikowała ostatnio komentarz, w którym zasugerowała, że Agnieszka i Wojtek dalej są ze sobą.  Na pewno im się udało. Wcześniej Aga pisała że nie ma tajemnicy i może mówić czy im się udało... po prostu są szczęśliwi i nie muszą i nie chcą afiszować się swoim szczęściem. Tv poznała ich i chwała za to! Niech żyją szczęśliwie i wcale nie muszą Wam o tym mówić! Chronią swoją prywatność! - napisała internautka.  Oczywiście nic takiego nie miało miejsca i Agnieszka nigdzie nie zdradziła czy dalej jest z Wojtkiem. Uczestniczka eksperymentu postanowiła odpowiedzieć internautce na ten komentarz.  W każdej wiadomości czy komentarzu pisałam, że...

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"
Instagram
Newsy
Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" omal nie straciła synka! Boleśnie wspomina ciążę: "Środek nocy, silne krwawienie, szpital"
Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" omal nie straciła synka! Boleśnie wspomina ciążę: "Środek nocy, silne krwawienie, szpital"

Oliwia ze " Ślubu od pierwszego wejrzenia " postanowiła podzielić się swoim osobistym dramatem. Wyznała, że wraz z Łukaszem bali się o życie swojego jeszcze wtedy nienarodzonego dziecka. Jej ciąża daleka była od tych idealnych, których życzą sobie wszyscy przyszli rodzice.  Środek nocy, silne krwawienie, szpital i oczekiwanie na wyniki badań w ogromnym stresie. Dzięki lekom udało się tą ciążę utrzymać - wyznaje w swoim wpisie  Uczestniczka "Ślubu od pierwszego wejrzenia" postanowiła podzielić się swoją historią i odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie decyzji o zakazie aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Zobacz także:  Burza po wpisie Klaudii El Dursi. Reklamowała płaszcz we wpisie o... decyzji Trybunału Konstytucyjnego! "Niefortunne i nierozważne" Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" o decyzji Trybunału Konstytucyjnego i swojej ciąży Decyzją Trybunału Konstytucyjnego aborcja w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodne z konstytucją. Wyrok ten wywołał oburzenie społeczeństwa. Od 22 października na terenie całej Polski trwają strajki. Na ten temat wypowiadają się również osoby publiczne, wykorzystując swoje zasięgi.  Głos postanowiła zabrać również Oliwia z 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia", która została mamą w maju 2020 roku.  To nie jest wypowiedz popierająca lub nie popierająca kogokolwiek. Czwartkowe orzeczenie TK wywołało ogromną burzę w społeczeństwie. Wypowiadam się na ten temat, bo uważam, że każde ludzkie życie jest wyjątkowe i szczególne. Poza tym niedawno sama zostałam mamą - zaczęła swój wpis W dalszej części swojego wyznania, Oliwia przyznaje, że jej ciąża była zagrożona. Wraz z Łukaszem obawiali się o zdrowie...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner