Nasz nowy dom - Katarzyna Dowbor z uczestnikami programu
Mat. prasowe
TV-Show

"Nasz nowy dom": Siedmioosobowa rodzina mieszka w tragicznych warunkach. Jak ekipie programu uda się zrobić remont w zaledwie 5 dni? [ZDJĘCIA]

Ekipa programu "Nasz nowy dom" stanie przed arcytrudnym zadaniem. Siedmioosobowa rodzina mieszka w fatalnych warunkach i nie stać ich na remont. Jak Katarzynie Dowbor i jej ekipie uda się zrobić remont w tak krótkim czasie?

Już w najbliższym odcinku programu "Nasz nowy dom" przeniesiemy się aż pod wschodnią granicę Polski do niewielkiej wsi Krzywowólka. To właśnie tutaj mieszka pani Anna z synami - dorosłym już Mateuszem i trzyletnim Adasiem oraz z córką Patrycją, zięciem i wnukami. Patrycja i jej mąż Andrzej są osobami niezaradnymi - nie mogą mieszkać samodzielnie i potrzebują pomocy w wychowaniu synków Adriana i Kubusia. 

Dom, w którym mieszka siedmioosobowa rodzina jest w fatalnym stanie, a układ pomieszczeń sprawia, że nikt nie ma w nim miejsca dla siebie. Jak ekipie programu uda się zrobić remont w zaledwie pięć dni? Zobaczcie zdjęcia przed metamorfozą. 

Zobacz także: Nie żyje uczestniczka "Nasz nowy dom". Samotnie wychowywała córeczkę. Co się z nią stanie? 

"Taniec z Gwiazdami" 13: Wiesław Nowobilski szczerze o wypadku. "Straciłem palce, ale mój syn jest zdrowy"

"Nasz nowy dom": Siedmioosobowa rodzina mieszka w ruinie. Pomóc może tylko Katarzyna Dowbor z ekipą

Po śmierci męża, pani Anna została sama ze wszystkimi problemami. Na szczęście pomaga jej starszy syn, który aby zaopiekować się rodziną, zdecydował się przerwać naukę na wymarzonych studiach i zajął się gospodarstwem. Rodzina mieszka w fatalnych warunkach - drewniany dom jest pokryty niebezpiecznym eternitem, który przecieka. Choć dom jest dość duży, nikt tak naprawdę nie ma w nim własnego kąta.

Dom uczestników programu
Mat. prasowe

Dom ogrzewany jest przez piec kaflowy, który niestety nie daje wystarczającej ilości ciepła. Do tego jest nieszczelny, co stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia całej rodziny. Nieszczelne okna, mała zawilgocona łazienka, to kolejne problemy, z którymi będzie musiała się zmierzyć ekipa programu "Nasz nowy dom".

Dom uczestników programu
Mat. prasowe

Katarzyna Dowbor oczywiście zgodziła się pomóc rodzinie, choć przyznała, że będzie to niezwykle trudne zadanie. Prowadząca program "Nasz nowy dom" była również pełna podziwu dla postawy Mateusza, który wziął na swoje barki wiele obowiązków.

Kochani, jesteście dużą, gwarną, uroczą, ale nietypową rodziną. Mateusz, twoja postawa, to jak jesteś w tym wieku odpowiedzialny, naprawdę mi zaimponowała. Natomiast trzeba w tym domu zrobić wszystko. [...] Jak zrobić tak ogromny remont z elewacją, z ociepleniem tego budynku, z wymianą okien? To jest bardzo trudne, a my mamy tylko pięć dni. - powiedziała Katarzyna Dowbor. 

Nasz nowy dom - Katarzyna Dowbor z uczestnikami programu
Mat. prasowe

Jak będzie wyglądał dom po remoncie? O tym przekonamy się już w czwartek 8 kwietnia na antenie telewizji Polsat! Projekt nowego wnętrza stworzy Martyna Kupczyk, a jej wizje zrealizuje Wiesław Nowobilski ze swoją ekipą budowlaną. 

Dom uczestników programu
Mat. prasowe

Zobacz także

"Nasz nowy dom": Zespół Downa, ciężka cukrzyca... Ta rodzina mieszka w zimnym i wilgotnym domu, który się rozpada

Anna Warsewicz z "Nasz nowy dom" nie żyje

Nie żyje uczestniczka "Nasz nowy dom". Samotnie wychowywała córeczkę. Co się z nią stanie? 

 

Katarzyna Dowbor pożegnała czworonożnego przyjaciela
TRICOLORS/East News
TV-Show
"Nasz Nowy Dom": Spłonął dom uczestniczki, a ekipa programu nie może pomóc! Jest komentarz Katarzyny Dowbor!
Katarzyna Dowbor podjęła zaskakującą decyzję. Niestety sytuacja rodziny jest zbyt dramatyczna, żeby móc udzielić im pomocy: "Tego się nie zrobi w 5 dni".

W "Nasz nowy dom" Katarzyna Dowbor ratuje polskie rodziny z największych opresji. Nie ma właściwie takich bohaterów jej programu, którym odmówiłaby pomocy. Dla prezenterki najważniejsze jest, by najbardziej potrzebujący mogli dzięki 5-dniowemu remontowi mieszkać w porządnych, bezpiecznych warunkach. Niestety, jedną z bohaterek programu spotkała ogromna tragedia - rok po udanym remoncie w programie jej dom doszczętnie spłonął. Niestety, Katarzyna Dowbor i jej ekipa tym razem nie może pomóc... Dlaczego?  "Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor i ekipa programu nie wyremontuje domu swojej bohaterce Bohaterowie programu Katarzyny Dowbor często dzięki udziałowi w programie dostają szansę na nowe życie - tak jak Pani Bogusława Garwolińska, której dom był w opłakanym stanie. Kobieta mieszkała tam z córkami i swoją mamą. Historia tej rodziny bardzo wzruszyła prowadzącą program, więc jej decyzja o remoncie była oczywista. Wyremontowany budynek spełnił wszystkie marzenia rodziny o komfortowym mieszkaniu, a  jego lokatorki były bardzo szczęśliwe. Niestety niedawno wydarzyła się tragedia - wyremontowany przez ekipę programu dom Pani Bogusławy, doszczętnie spłonął.  Cały budynek stanął w płomieniach, a rodzina zdążyła uciec dzięki psu, który zaczął szczekać, zwracając uwagę domowników, że dzieje się coś niedobrego. Ogień pochłonął niemal całą konstrukcję. To nie pierwszy taki przypadek wśród bohaterów programu Katarzyny Dowbor. Kiedy jeden z sąsiadów podpalił dom jej bohaterki, prowadząca natychmiast przybyła z ekipą, by naprawić szkody. W tym jednak przypadku nie jest w stanie tego zrobić! Dlaczego? - My niestety nie budujemy domów od nowa, a dom pani Bogusławy spłonął doszczętnie i podobno trzeba by zacząć od zera. Tego...

Katarzyna Dowbor
East News
Newsy
Katarzyna Dowbor i producenci programu "Nasz nowy dom" chcą pomóc pani Beacie, która straciła dom w pożarze. To będzie ogromne wyzwanie
Katarzyna Dowbor i producenci programu "Nasz nowy dom" chcą pomóc pani Beacie, która straciła dom w pożarze. To będzie ogromne wyzwanie

Pani Beata i jej dwóch synów byli bohaterami programu "Nasz nowy dom". Niestety w wyniku pożaru, który powstał na skutek podpalenia, ta wspaniała rodzina straciła dach nad głową. Na tą tragedię nie pozostali obojętni producenci programu "Nasz nowy dom" oraz jego prowadząca, Katarzyna Dowbor . Jak wyznała prezenterka w rozmowie z portalem plotek.pl, cała ekipa bardzo chce pomóc pani Beacie i jej dzieciom. Podjęli już ku temu pierwsze kroki. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Spłonął dom bohaterki programu "Nasz nowy dom"! Pani Beata i jej dwóch synów stracili dach nad głową Katarzyna Dowbor i producenci programu "Nasz nowy dom" chcą pomóc pani Beacie, która straciła dom w pożarze. Podjęli już pierwsze kroki Ogromna tragedia, która dotknęła panią Beatę i jej synów, wstrząsnęła całą Polską. Dom tej rodziny, który został wyremontowany w 2017 roku przez ekipę programu "Nasz nowy dom" został podpalony przez znajomego, który przychodził pomagać kobiecie w przydomowych pracach. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty - przyznał się do winy. Niestety w wyniku tej tragedii rodzina straciła cały dobytek życia. Dom nie nadaje się już do remontu - spłonął doszczętnie.  Prowadząca program "Nasz nowy dom", Katarzyna Dowbor, kilka dni temu zamieściła wpis na Instagramie, w którym obiecała, że nie zostawi tej rodziny w potrzebie. Teraz w rozmowie z portalem plotek.pl prezenterka przyznała, że stacja Polsat i producenci programu już podjęli pierwsze kroki, aby pomóc pani Beacie i jej synom. To będzie jednak ogromne wyzwanie, bowiem dom trzeba przecież wybudować na nowo, a nie tylko wyremontować.  To jest jeszcze dosyć świeża sprawa i my pewnych decyzji nie możemy...

Katarzyna Dowbor
East News
TV-Show
"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor zdradza tajemnicę programu. Chodzi o decyzje o remoncie. Czar prysł? 
Zaskakujące wyznanie gwiazdy Polsatu! Katarzyna Dowbor uchyliła rąbka tajemnicy w sprawie programu

Kto decyduje o tym, czyj dom wyremontuje ekipa "Naszego nowego domu" i jakie warunki muszą spełniać rodziny, które poznajemy w programie? Katarzyna Dowbor w najnowszym wywiadzie odpowiedziała na pytania, które z pewnością zadaje sobie wiele widzów hitu Polsatu. Prowadząca "Nasz nowy dom" w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" zdradziła kulisy programu! Jakich domów nie remontuje ekipa "Naszego nowego domu"? "Nasz nowy dom" już od kilku lat jest jednym z największych hitów Polsatu. Premiera programu odbyła się we wrześniu 2013 roku i od samego początku prowadzi go Katarzyna Dowbor. Do tej pory ekipa hitu Polsatu wyremontowała już ponad 200 domów, ale- jak sama prowadząca przyznaje- pomocy potrzebuje jeszcze wiele rodzin.  Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla "Dziennika Łódzkiego" zdradziła, kto decyduje o tym, czy dom danej rodziny zostanie wyremontowany. To wcale nie prowadząca podejmuje tak ważną decyzję! Często są to budynki, które się do tego nie nadają. Jedyne co można zrobić, to je zburzyć. W komisji, która jedzie do rodziny, jest szef ekipy budowlanej. Musi potwierdzić, że dom można remontować, choć potem wychodzą w trakcie różne rzeczy... Poza tym rodzina musi mieć uregulowane sprawy własnościowe. Nie możemy remontować domu gminie czy kwaterunkowi. Nie mamy bowiem pewności, czy taki dom lub mieszkanie zostanie przy rodzinie- przyznała gwiazda Polsatu. Prowadząca "Nasz nowy dom" zdradziła przy okazji, jakich domów nie mogą wyremontować i jakie warunki musi spełnić rodzina, której chcą pomóc.  Musimy też sprawdzić, czy w takim domu nie ma alkoholu czy innej patologii. Trudno remontować rodzinie, która to wszystko zaprzepaści. Wiadomo, że choroba alkoholowa jest straszna. Ale...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik