"Według legendy Janosik, uciekając przed hajdukami, przeskoczył przez...". Uczestniczka 256. odcinka programu "Milionerzy" miała duży problem z tym pytaniem! Czy udało jej się udzielić prawidłowej odpowiedzi?

Reklama

Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

Według legendy Janosik, uciekając przed hajdukami, przeskoczył przez... Pytanie za 5 000 złotych!

Uczestniczka nie znała prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Postanowiła skorzystać z koła ratunkowego - głosowanie publiczności. Pani Agata zaufała widowni, która niemal jednogłośnie postawiła na wariant D. Na szczęście okazał się on prawidłowy!

Według legendy Janosik, uciekając przed hajdukami, przeskoczył przez:

A: Narew

B: Wartę

C: Bug

D: Dunajec

Prawidłowa odpowiedź: D. Dunajec.

Zobacz także

Przewężenie Dunajca, nad którym według legendy miał przeskakiwać Janosik, nazywane jest janosikowym lub zbójeckim skokiem.

Który minister finansów został bohaterem sloganu politycznego wielokrotnie powtarzanego przez Andrzeja Leppera? Pytanie za 10 000 złotych!

Pytanie za 10 000 złotych również okazało się dużym wyzwaniem dla uczestniczki. Początkowo obstawiała, iż ministrem tym był Marek Belka. Postanowiła wykorzystać telefon do przyjaciela. Dzięki temu przypomniała sobie popularny slogan "Balcerowicz musi odejść" i przeszła do następnego etapu gry!

Który minister finansów został bohaterem sloganu politycznego wielokrotnie powtarzanego przez Andrzeja Leppera?

A: Grzegorz Kołodko

B: Marek Belka

C: Jan Rostowski

D: Leszek Balcerowicz

Prawidłowa odpowiedź: D. Leszek Balcerowicz.

Slogan "Balcerowicz musi odejść" był wielokrotnie powtarzany w 2004 roku przez Andrzeja Leppera. Przypomnijmy, że Leszek Balcerowicz był ministrem finansów aż 3-krotnie, w latach: 1989-1991, 1991 i 1997–2000.

Zobacz także: "Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z dzisiejszego 256. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 5 maja 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Według legendy Janosik, uciekając przed hajdukami, przeskoczył przez..."?

Powtórki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" z najciekawszymi pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami.

Milionerzy, odcinek 256, sezon 5
x-news
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama