Party Stories
Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show

"Milionerzy": Minarchizm zakłada państwo minimalne. A monarchizm?

"W dużym uproszczeniu minarchizm zakłada państwo minimalne. A monarchizm?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 20 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 240. odcinka programu "Milionerzy".

"W dużym uproszczeniu minarchizm zakłada państwo minimalne. A monarchizm?" To pytanie sprawiło duży problem uczestnikowi 240. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy". Czy udało mu się poprawnie odpowiedzieć i wygrać 20 tysięcy zł?

Poznajcie również inne ciekawe pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

W dużym uproszczeniu minarchizm zakłada państwo minimalne. A monarchizm?

Uczestnikiem dzisiejszego 240. odcinka programu był Jarosław Kukiełka. Jego gra była bardzo zdecydowana, jednak ryzykowna. Pierwsze kłopoty pojawiły się przy pytaniu za 20 tys. złotych.

"W dużym uproszczeniu minarchizm zakłada państwo minimalne. A monarchizm?". Pan Jarosław postanowił skorzystać z pierwszego koła ratunkowego 50:50, które losowo odrzuca dwa błędne wairanty. Dzięki temu bez problemu wskazał prawidłową odpowiedź, z której wynikało, że monarchizm to rojalizm.

A: zakłada maksymalne

B: to rojalizm

C: to zapobieganie narkomanii

D: sprzyja demokracji

Tylko jeden papież nosił imię... Pytanie za 40 000!

Jeszcze większym wyzwaniem okazało się pytanie za gwarantowane 40 tys. złotych. Pytanie dotyczyło imion papieży, a jego dokładna treść to: "Tylko jeden papież nosił imię...". Do wyboru miał jak zwykle cztery warianty:

A: Pelagiusz

B: Paweł

C: Piotr

D: Pius

Uczestnik wykorzystał aż dwa koła ratunkowe. Na początku skłaniał się do odpowiedzi C, jednak po telefonie do przyjaciela miał duże wątpliwości. Postanowił poprosić o pomoc publiczność, która również wskazała odpowiedź C. Dzięki wsparciu publiczności udało mu się wygrać sumę gwarantowaną - 40 tys. złotych.

Niestety, wszystkie koła ratunkowe zostały wykorzystane. Oznacza to, że w dalszej części programu Pan Jarosław będzie musiał grać w oparciu jedynie o własną wiedzę.

Zobacz także: "Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 240. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 8 kwietnia 2020 roku? Odpowiedzielibyście na pytanie "W dużym uproszczeniu minarchizm zakłada państwo minimalne. A monarchizm?"

Odcinki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z powtarzanych odcinków "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Kogo Mika Kojonkoski przygotowuje do igrzysk olimpijskich w 2022? Pytanie za 250 tys. zł!
"Kogo Mika Kojonkoski przygotowuje do zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 250 000 złotych za 240. odcinka programu "Milionerzy".

"Kogo Mika Kojonkoski przygotowuje do zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku?" To pytanie okazało się najtrudniejsze dla uczestnika 240. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy". Czy udało mu się wskazać prawidłową odpowiedź i wygrać 250 tysięcy złotych? Jarosław Kukiełka podjął bardzo duże ryzyko! Sprawdźmy, czy się opłaciło. Kogo Mika Kojonkoski przygotowuje do zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku? Uczestnik powtarzanego dziś 240. odcinka programu "Milionerzy" - Jarosław Kukiełka to kontroler ruchu lotniczego. Odcinek show był pełny emocji! Uczestnik miał kilka problemów z poprzednimi pytaniami i wykorzystał już wszystkie koła ratunkowe. Do tej pory udało mu się uzbierać w puli 125 tys. złotych. Czy uda mu się zostać następnym milionerem? Pytanie za 250 tys złotych to:  "Kogo Mika Kojonkoski przygotowuje do zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku?". I ono   okazało się największym wyzwaniem dla Pana Jarosława. Niemal od razu po usłyszeniu wszystkich wariantów, odrzucił dwie pierwsze odpowiedzi. A: austriackich saneczkarzy B: norweskich biatlonistów C: fińskich skoczków narciarskich D: chińskich skoczków narciarskich Wiedział, że Mika Kojonkoski jest trenerem narciarzy, jednak nie był pewny jakiej narodowości są jego zawodnicy. Bardzo długo się wahał między odpowiedzią C i D. Miał możliwość rezygnacji z programu  i wyjście ze studia z bardzo dużą sumą pieniędzy. Ostatecznie postanowił zaryzykować i obstawił wariant C. Niestety, ryzyko się nie opłaciło, gdyż nie była to prawidłowa odpowiedź. Uczestnik z pewnością pożałował swojej decyzji.  Zobacz także: "Milionerzy": Gdzie w aucie seryjnie montowane są ładunki pirotechniczne?  Czy...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?
"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 5000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy".

"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?"  To pytanie pojawiło się w 248. odcinku 5. sezonu show "Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź dawała uczestnikowi 5 tys. złotych i możliwość dalszej gry. Czy to możliwe, aby organizatorem przemysłu filmowego w Polsce był słynny aktor, Harrison Ford? Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? Pytanie za 5 tys. zł Drugim uczestnikiem dzisiejszego odcinka "Milionerów" był Maciej Kaczmarek. Już przy trzecim pytaniu pojawiły się wątpliwości, jednak dalszy etap gry okazał się dużo trudniejszy. Pan Maciej od razu przyznał, iż nie zna on prawidłowej odpowiedzi na pytanie: " Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" . Uczestnik do tego pytania wykorzystał aż dwa koła ratunkowe. Pierwsze z nich 50:50 losowo odrzuciło dwie błędne odpowiedzi. Do wyboru pozostały jedynie dwa warianty: B - Aleksander Ford oraz C - Harrison Ford. To jednak nie ułatwiło zadania Panu Maciejowi. Postanowił poradzić się swojej mamy - Doroty, jednak ona również nie znała prawidłowej odpowiedzi. Uczestnik postanowił zaryzykować i udało mu się wygrać 5 tys. złotych! Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? A: Francis Ford Coppola B: Aleksander Ford C: Harrison Ford D: John Ford Prawidłowa odpowiedź: B - Aleksander Ford. Aleksander Ford to polski reżyser filmowy i scenarzysta, który urodził się w 1908 roku. W powojennej Polsce był między innymi dyrektorem przedsiębiorstwa Film Polski oraz wykładowcą w słynnej łódzkiej '"filmówce". Jego uczniami byli słynni reżyserzy, na przykład Andrzej Wajda i Roman Polański. Zobacz także: Co nie...

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Gilza to łuska naboju, a także... Pytanie za 40 tysięcy!
"Gilza to łuska naboju, a także..." - pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 255. odcinka programu "Milionerzy".

"Gilza to łuska naboju, a także..."  To pytanie okazało się wyzwaniem dla uczestnika 255. odcinka, 5 sezonu programu "Milionerzy"! Czy udało mu się odpowiedzieć poprawnie? Mógł zyskać gwarantowane 40 tys. złotych! Gilza to łuska naboju, lecz nie tylko! Czy to określenie oznacza także rurkę z cienkiej bibuły? A może jednak jest to pasożyt wewnętrzny? Poznajcie prawidłową odpowiedź! Gilza to łuska naboju, a także... Pytanie za 40 000 złotych! Pierwszy uczestnik dzisiejszego 255. odcinka "Milionerów" to Radosław Biela z Bytomia. Pierwsze pytania nie sprawiły mu większego problemu. Odpowiadał sprawnie i co najważniejsze - prawidłowo. Jednak w dalszej części gry pojawiły się problemy. Ratunkiem okazały się koła ratunkowe. Nie da się ukryć, że uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi na pytanie za 40 tys. złotych. Bardzo długo zastanawiał się nad odpowiedzią, lecz ostatecznie wykorzystał ostatnie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Niestety, jego przyjaciółka również nie znała prawidłowej odpowiedzi, ale w ostatniej chwili poradziła mu odpowiedź B. Zaznaczyła jednak, że jest to czysty strzał. Pan Radosław nie chciała podjąć takiego ryzyka i zrezygnował z programu. Jego wygrana to 20 tys. złotych. Okazało się również, że odpowiedź B nie była prawidłowa. Brak ryzyka w tym przypadku bardzo się opłacił! Gilza to łuska naboju, a także... A: rurka z cienkiej bibuły B: drewniana tuleja C: wysięk z nozdrzy D: pasożyt wewnętrzny Prawidłowa odpowiedź: A. rurka z cienkiej bibuły. Gilza to słowo, które ma kilka znaczeń. Po pierwsze jest to inna nazwa na łuskę naboju. Termin ten również oznacza papierową lub tekturową tuleję, na którą nawijany jest...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner