Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?

"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 5000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy".

"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" To pytanie pojawiło się w 248. odcinku 5. sezonu show "Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź dawała uczestnikowi 5 tys. złotych i możliwość dalszej gry.

Czy to możliwe, aby organizatorem przemysłu filmowego w Polsce był słynny aktor, Harrison Ford?

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? Pytanie za 5 tys. zł

Drugim uczestnikiem dzisiejszego odcinka "Milionerów" był Maciej Kaczmarek. Już przy trzecim pytaniu pojawiły się wątpliwości, jednak dalszy etap gry okazał się dużo trudniejszy. Pan Maciej od razu przyznał, iż nie zna on prawidłowej odpowiedzi na pytanie: "Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?".

Uczestnik do tego pytania wykorzystał aż dwa koła ratunkowe. Pierwsze z nich 50:50 losowo odrzuciło dwie błędne odpowiedzi. Do wyboru pozostały jedynie dwa warianty: B - Aleksander Ford oraz C - Harrison Ford.

To jednak nie ułatwiło zadania Panu Maciejowi. Postanowił poradzić się swojej mamy - Doroty, jednak ona również nie znała prawidłowej odpowiedzi. Uczestnik postanowił zaryzykować i udało mu się wygrać 5 tys. złotych!

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?

A: Francis Ford Coppola

B: Aleksander Ford

C: Harrison Ford

D: John Ford

Prawidłowa odpowiedź: B - Aleksander Ford.

Aleksander Ford to polski reżyser filmowy i scenarzysta, który urodził się w 1908 roku. W powojennej Polsce był między innymi dyrektorem przedsiębiorstwa Film Polski oraz wykładowcą w słynnej łódzkiej '"filmówce". Jego uczniami byli słynni reżyserzy, na przykład Andrzej Wajda i Roman Polański.

Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 21 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show
"Milionerzy": Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO. Pytanie za 2000 złotych!
"Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO." - poznaj odpowiedź na pytanie za 2000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy".

"Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO."  To jedno z trudniejszych pytań 248. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy uczestnik wskazał dobrą odpowiedź za 2000 złotych i przeszedł do dalszego etapu gry. O jaki owoc chodziło? Czy była to cytryna, brzoskwinia, a może arbuz? Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO... Pytanie za 2 tysiace zł Drugim uczestnikiem pokazywanego dziś odcinka "Milionerów" był Maciej Kaczmarek. Na pierwsze dwa pytania odpowiedział sprawnie i pewnie, problemy pojawiły się jednak przy pytaniu za 5 tysięcy złotych: "Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO".   Od razu przyznał, że nie zna on prawidłowej odpowiedzi, lecz najbardziej prawdopodobna wydaje mu się odpowiedź C - brzoskwiń. Ze względu na to, że nie miał pewności, poprosił o pomoc publiczność. Widownia zdecydowanie postawiła na odpowiedź C, na którą wskazywało ponad 80 proc głosujących. Uczestnik utwierdził się w swoim przekonaniu i wygrał 2000 złotych! Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO. A: arbuzów B: jabłek C: brzoskwiń D: cytryn Prawidłowa odpowiedź: C - brzoskwiń. Przeczytaj również:  "Milionerzy": Szaket, galoty i... Co jeszcze składa się na ancug? Pytanie za 75 000! Ten wariant uczestnik obstawiał od samego początku. Od razu uznał, że nie zna arbuzów, jabłek czy cytryn, które mają taki kształt. Gdyby odpowiedział samodzielnie na to pytanie, nadal zostałyby mu wszystkie koła ratunkowe. Brzoskwinia, która często nazywana jest UFO , to odmiana płaskoowocowa 'Saturn'. Charakteryzuje się ona dość niezwykłym, mocno spłaszczonym kształtem. Ten rodzaj brzoskwini jest niezwykle popularny ze względu na dużą odporność samych...

Hubert Urbański w Milionerach w kraciastym garniturze
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Kto szył mundury dla nazistów? Boss czy Armani?
"Który z wymienionych szył mundury dla nazistów?" - pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 253. odcinka programu "Milionerzy".

"Który z wymienionych szył mundury dla nazistów?"   To pytanie sprawiło wiele problemów uczestniczce 253. odcinka, 5 sezonu programu "Milionerzy"! Jeden ze słynnych projektantów zarabiał na szyciu ubioru dla żołnierzy niemieckich. Do pracy byli zmuszani mieszkańcy okupowanych terenów, między innymi obywatele Polski. Kto był właścicielem firmy produkującej mundury? Domenico Dolce, Hugo Boss, a może Armani? Który z wymienionych szył mundury dla nazistów? Pytanie za 40 tys. złotych! Dzisiejszy 253. odcinek "Milionerów" rozpoczął się kontynuacją gry Joanny Płotczyk. Uczestniczka świetnie radziła sobie z pytaniami. Jednak zagadnienie dotyczące znanych projektantów okazał się dla niej ogromnych wyzwaniem. Już na początku przyznała, że podświadomość podpowiada jej odpowiedź C, lecz nie podjęła ryzyka samodzielnej odpowiedzi. Pani Joanna postanowiła skorzystać z koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Niestety, nie znał on prawidłowej odpowiedzi. Po długim zastanowieniu uczestniczka podjęła decyzję, aby zrezygnować z gry. Jak się potem okazało, odpowiedź C była prawidłowa. Gdyby podjęła ryzyko, na koncie miałaby już gwarantowane 40 000 złotych. Który z wymienionych szył mundury dla nazistów? A: Gabbana B: Dolce C: Boss D: Armani Prawidłowa odpowiedź: Hugo Boss. W latach 30. światowy kryzys dotarł do Niemiec. Hugo Boss był na granicy bankructwa. Tylko dzięki zleceniu na uszycie mundurów dla nazistów, udało mu się utrzymać firmę. To właśnie on stworzył czarne mundury SS, szare mundury Wehrmachtu oraz odzież dla młodzieży z Hitlerjugend. W czasie II wojny światowej zarobił miliony marek, a jego pracownikami byli obywatele krajów okupywanych, w tym z...

Milionerzy - Hubert Urbański na planie show
TVN
TV-Show
"Milionerzy": Gdzie skonstruowano broń nazywaną pepeszą?
"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 258. odcinka programu "Milionerzy".

"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" To pytanie pojawiło się w 258. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz mógł liczyć na pomoc swojego taty. Czy podpowiedź okazała się poprawna? Poznacie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? Pytanie za 40 tys. złotych! Uczestnik od razu przyznał, iż nie zna odpowiedzi na to pytanie. Postawił skorzystać z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Tata Pana Kamila Wieczorka niemal od razu udzielił odpowiedzi, przy czym zaznaczył, że nie jest w 100 procentach pewny. Mimo tego uczestnik zaznaczył wskazany wariant C i wygrał gwarantowane 40 000 złotych. Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? A: w USA B: w Czechach C: w ZSRR D: w Chinach Prawidłowa odpowiedź: C. w ZSRR. PPSz-41 - Pistolet Pulemiot Szpagina, potocznie nazywany pepeszą lub pepeszką, to radziecki pistolet maszynowy. Skonstruowany został przez Gieorgija Szpagina, a następnie wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku. Peszel to? Pytanie za 125 000 złotych! Większy problem pojawił się przy pytaniu za 125 000 złotych. Uczestnik ponownie nie znał prawidłowej odpowiedzi. Niestety do tego momentu gry wykorzystał wszystkie koła ratunkowe. Po długim zastanowieniu postanowił zrezygnować z gry i wyjść ze studia za kwotą 75 000 złotych. To była bardzo dobra decyzja! Okazało się bowiem, że uczestnik obstawiał błędny wariant odpowiedzi. Peszel to: A: zbiór danych ludzi i zawodów B: karbowana rura na kable C: jednostka przewozowa D: mięsne danie Prawidłowa odpowiedź: B. karbowana rura na kable. Peszel to...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner