Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy Marcin Grochala wskazał dobrą odpowiedź za gwarantowane 40 tysięcy złotych.

To pytanie nie należało do najłatwiejszych, uczestnik wykorzystał aż dwa koła ratunkowe!

Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?

W dzisiejszym 246. odcinku grę kontynuował Marcin Grochala z Torunia. Do tej pory udało mu się zebrać kwotę 20 tys. złotych. Duże problemy pojawiły się już w pierwszym pytaniu za sumę gwarantowaną 40 tys. złotych.

Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz już w pierwszej chwili odrzucił odpowiedź D. Po długim zastanowieniu wykorzystał pierwsze koło ratunkowe 50:50, dzięki czemu pozbył się dwóch błędnych odpowiedzi. Pozostały dwa warianty: A - chorobę Heinego Medina i C - malarię. Pan Marcin postanowił wykorzystać drugie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela, lecz nie uzyskał żadnej pomocy.

Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?

A: chorobę Heinego-Medina

B: koklusz

C: malarię

D: ospę wietrzną 

Prawidłowa odpowiedź: C - malarię

Ostatecznie uczestnik postanowił zaryzykować i postawił na odpowiedź C. Na szczęście okazała się ona prawidłowa.

Co roku malarią zostaje zarażonych nawet 500 mln ludzi, a liczba ofiar śmiertelnych sięga nawet 1 mln osób rocznie. DDT stanowi skuteczną ochronę przed komarami, które roznoszą tą chorobę. Azotoks pomógł ograniczyć śmiertelność choroby w państwach Afryki i Ameryki Południowej.

Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 16 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Dzień przed ślubem były partner pisał do Agnieszki. Co na to Wojtek?!

zobacz 02:40