Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?

"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy".

"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy Marcin Grochala wskazał dobrą odpowiedź za gwarantowane 40 tysięcy złotych.

To pytanie nie należało do najłatwiejszych, uczestnik wykorzystał aż dwa koła ratunkowe!

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?

W dzisiejszym 246. odcinku grę kontynuował Marcin Grochala z Torunia. Do tej pory udało mu się zebrać kwotę 20 tys. złotych. Duże problemy pojawiły się już w pierwszym pytaniu za sumę gwarantowaną 40 tys. złotych.

Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz już w pierwszej chwili odrzucił odpowiedź D. Po długim zastanowieniu wykorzystał pierwsze koło ratunkowe 50:50, dzięki czemu pozbył się dwóch błędnych odpowiedzi. Pozostały dwa warianty: A - chorobę Heinego Medina i C - malarię. Pan Marcin postanowił wykorzystać drugie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela, lecz nie uzyskał żadnej pomocy.

Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?

A: chorobę Heinego-Medina

B: koklusz

C: malarię

D: ospę wietrzną 

Prawidłowa odpowiedź: C - malarię

Ostatecznie uczestnik postanowił zaryzykować i postawił na odpowiedź C. Na szczęście okazała się ona prawidłowa.

Co roku malarią zostaje zarażonych nawet 500 mln ludzi, a liczba ofiar śmiertelnych sięga nawet 1 mln osób rocznie. DDT stanowi skuteczną ochronę przed komarami, które roznoszą tą chorobę. Azotoks pomógł ograniczyć śmiertelność choroby w państwach Afryki i Ameryki Południowej.

Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 16 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": W książce Saint-Expury'ego rysunek, który dla dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest...?
"W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym..." - poznaj odpowiedź na pytanie za 10 000 złotych.

"W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym..." - znacie odpowiedź na to pytanie? Pojawiło się ono w 249. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy".   Uczestnik miał duży problem z udzieleniem odpowiedzi! Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym... Pytanie za 10 tysięcy złotych! Pierwszym uczestnikiem 249. odcinka "Milionerów" był Łukasz Maćkowiak, który jako jedyny poprawnie odpowiedział na pytanie eliminacyjne. Pytanie za 10 tys. złotych okazało się dla niego dużym wyzwaniem.  Uczestnik niemal od razu się domyślił, że rysunek pochodzi z książki "Mały książę". Już na początku odrzucił dwa warianty: A - kufrem i B - kaloszem i skłaniał się ku odpowiedzi D. Ostatecznie Pan Łukasz wykorzystał koło ratunkowe i poprosił o pomoc publiczność. Osoby na widowni wskazały odpowiedź D, która okazała się być prawidłowym wariantem. W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym... A: kufrem B: kaloszem C: samochodem D: kapeluszem Prawidłowa odpowiedź: D - kapeluszem. Co ma inną powierzchnię niż reszta? Pytanie za 20 tys. złotych! To nie był koniec kłopotów uczestnika. Następne pytanie za 20 tys. złotych okazało się dla niego dużym wyzwaniem. Pan Łukasz długo zastanawiał się nad odpowiedzią i postanowił zaryzykować.  Ostatecznie postawił na odpowiedź D, która niestety okazała się błędna. W tym momencie...

Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show
"Milionerzy": Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem?
"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy".

"Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"?"  - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy uczestnik odpowiedział prawidłowo i wygrał 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego 246. odcinka "Milionerów". Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? Pytanie za 75 000! Uczestnik Marcin Grochala z Torunia miał duże problemy z pytaniem za 75 000 złotych, które dotyczyło Leonarda Cohena. Pan Marcin przyznał, że bardzo podziwia tę postać, jednak nie zna odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ miał już gwarantowane 40 000 złotych, postanowił dojść do prawidłowej odpowiedzi drogą dedukcji. Od razu odrzucił dwie warianty - A i B, analizując takie kwestie jak lata, w których żyły te osobistości. Uczestnik długo zastanawiał się nad odpowiedziami C i D i ostatecznie postawił na pierwszy z wariantów. Jego odpowiedź okazała się niestety nieprawidłowa. Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? A: do Józefa Piłsudskiego B: do Bolesława Bieruta C: do Władysława Gomułki D: do Wojciecha Jaruzelskiego Prawidłowa odpowiedź: D - Wojciecha Jaruzelskiego. Nutrikosmetyki - czym są i jak się je stosuje? Pytanie za 1000 złotych Druga uczestniczka dzisiejszego odcinka nie radziła sobie tak dobrze jak Pan Marcin. Już na początku gry pojawiły się problemy. Dużym wyzwaniem okazało się dla niej pytanie za zaledwie 1000 złotych. Aby na nie odpowiedzieć, musiała wykorzystać aż dwa koła...

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Gilza to łuska naboju, a także... Pytanie za 40 tysięcy!
"Gilza to łuska naboju, a także..." - pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 255. odcinka programu "Milionerzy".

"Gilza to łuska naboju, a także..."  To pytanie okazało się wyzwaniem dla uczestnika 255. odcinka, 5 sezonu programu "Milionerzy"! Czy udało mu się odpowiedzieć poprawnie? Mógł zyskać gwarantowane 40 tys. złotych! Gilza to łuska naboju, lecz nie tylko! Czy to określenie oznacza także rurkę z cienkiej bibuły? A może jednak jest to pasożyt wewnętrzny? Poznajcie prawidłową odpowiedź! Gilza to łuska naboju, a także... Pytanie za 40 000 złotych! Pierwszy uczestnik dzisiejszego 255. odcinka "Milionerów" to Radosław Biela z Bytomia. Pierwsze pytania nie sprawiły mu większego problemu. Odpowiadał sprawnie i co najważniejsze - prawidłowo. Jednak w dalszej części gry pojawiły się problemy. Ratunkiem okazały się koła ratunkowe. Nie da się ukryć, że uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi na pytanie za 40 tys. złotych. Bardzo długo zastanawiał się nad odpowiedzią, lecz ostatecznie wykorzystał ostatnie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Niestety, jego przyjaciółka również nie znała prawidłowej odpowiedzi, ale w ostatniej chwili poradziła mu odpowiedź B. Zaznaczyła jednak, że jest to czysty strzał. Pan Radosław nie chciała podjąć takiego ryzyka i zrezygnował z programu. Jego wygrana to 20 tys. złotych. Okazało się również, że odpowiedź B nie była prawidłowa. Brak ryzyka w tym przypadku bardzo się opłacił! Gilza to łuska naboju, a także... A: rurka z cienkiej bibuły B: drewniana tuleja C: wysięk z nozdrzy D: pasożyt wewnętrzny Prawidłowa odpowiedź: A. rurka z cienkiej bibuły. Gilza to słowo, które ma kilka znaczeń. Po pierwsze jest to inna nazwa na łuskę naboju. Termin ten również oznacza papierową lub tekturową tuleję, na którą nawijany jest...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner