Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Milionerzy - Hubert Urbański na planie show
TVN
TV-Show

"Milionerzy": Gdzie skonstruowano broń nazywaną pepeszą?

"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 258. odcinka programu "Milionerzy".

"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" To pytanie pojawiło się w 258. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz mógł liczyć na pomoc swojego taty. Czy podpowiedź okazała się poprawna?

Poznacie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? Pytanie za 40 tys. złotych!

Uczestnik od razu przyznał, iż nie zna odpowiedzi na to pytanie. Postawił skorzystać z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Tata Pana Kamila Wieczorka niemal od razu udzielił odpowiedzi, przy czym zaznaczył, że nie jest w 100 procentach pewny. Mimo tego uczestnik zaznaczył wskazany wariant C i wygrał gwarantowane 40 000 złotych.

Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?

A: w USA

B: w Czechach

C: w ZSRR

D: w Chinach

Prawidłowa odpowiedź: C. w ZSRR.

PPSz-41 - Pistolet Pulemiot Szpagina, potocznie nazywany pepeszą lub pepeszką, to radziecki pistolet maszynowy. Skonstruowany został przez Gieorgija Szpagina, a następnie wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku.

Peszel to? Pytanie za 125 000 złotych!

Większy problem pojawił się przy pytaniu za 125 000 złotych. Uczestnik ponownie nie znał prawidłowej odpowiedzi. Niestety do tego momentu gry wykorzystał wszystkie koła ratunkowe. Po długim zastanowieniu postanowił zrezygnować z gry i wyjść ze studia za kwotą 75 000 złotych. To była bardzo dobra decyzja! Okazało się bowiem, że uczestnik obstawiał błędny wariant odpowiedzi.

Peszel to:

A: zbiór danych ludzi i zawodów

B: karbowana rura na kable

C: jednostka przewozowa

D: mięsne danie

Prawidłowa odpowiedź: B. karbowana rura na kable.

Peszel to karbowana rura elektroinstalacyjna z tworzywa sztucznego, przeznaczona na kable teletechniczne: elektryczne, telefoniczne, światłowody, a także rury sanitarne.

Zobacz także: "Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 258. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 7 maja 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych "Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?"?

Powtórki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" z najciekawszymi pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami.

Hubert Urbański w Milionerach zamyślony
x-news

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Mieszanina węglowodorów parafinowych - z kim ją kojarzymy? Pytanie za 40 000 złotych
"Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych!

"Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar?" To pytanie pojawiło się w 259. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz postanowił zaryzykować. Czy udało mu się odpowiedzieć na pytanie za 40 000 złotych? Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar? Pytanie za 40 000 złotych! Uczestnikiem dzisiejszego 259. odcinka "Milionerów" był Damian Zieliński z Lublina. Gra od początku szła mu bardzo sprawnie, nie zastanawiał się długo nad pytaniami i dużo ryzykował. Przy pytaniu za gwarantowane 40 000 złotych długo się wahał. Ostatecznie zrezygnował z kół ratunkowych i drogą dedukcji postanowił obstawić wariant B. Choć jego przemyślenia nie do końca pokrywały się z prawidłowym wyjaśnieniem odpowiedzi, wariant ten okazał się poprawny. Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar? A: z leniem B: z lizusem C: z gogusiem D: z cholerykiem Prawidłowa odpowiedź: B. z lizusem. Ta substancja to wazelina, kojarzy się ona ze słowem wazeliniarz, który jest synonimem określenia lizus. Wazelina jest mieszaniną alkanów będących pochodnymi ropy naftowej. W kosmetyce wazelina jest stosowana do natłuszczania suchej skóry. Wazelinę techniczną zaś wykorzystuje się jako rodzaj smaru. Dzięki poprawnej odpowiedzi uczestnik przeszedł do następnego etapu gry. Bez problemu odpowiadał na wszystkie pytania. Największym wyzwaniem okazało się jednak pytanie za 250 000 złotych, na które uczestnik nie znał odpowiedzi. Postanowił...

Wałęsa, Urbański, Milionerzy
TV-Show
"Milionerzy": Jak prezydent Wałęsa zwrócił się do prezesa Kaczyńskiego? Pytanie za 250 000 złotych!
"Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności". Jak zwrócił się tu prezydent Wałęsa do prezesa Kaczyńskiego? - odpowiedź na pytanie za 250 000 złotych!

"Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności". Jak zwrócił się tu prezydent Wałęsa do prezesa Kaczyńskiego? To pytanie pojawiło się w 259. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi i postanowił zrezygnować z gry. To była bardzo dobra decyzja! Jak Lech Wałęsa zwrócił się do prezesa Kaczyńskiego? "Kochany Prezesie", "Szanowny Jarosławie K.", a może "Bracie Kaczyński"? "Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności". Jak zwrócił się tu prezydent Wałęsa do prezesa Kaczyńskiego? Pytanie za 250 000 złotych! Uczestnik dzisiejszego 259. odcinka "Milionerów" Pan Damian Zieliński z Lublina nie znał odpowiedzi na to pytanie. Postanowił skorzystać z ostatniego koła ratunkowego i poradzić się swojego przyjaciela. Niestety, on również nie wiedział, który wariant jest prawidłowy. Obaj panowie obstawiali wariant A, jednakże żaden z nich nie był pewny swojego wyboru. Ostatecznie uczestnik postanowił zrezygnować z dalszej gry i wyszedł ze studia z 125 000 złotych. To była bardzo dobra decyzja! Gdyby zaufał swojemu przeczuciu, straciłby kilkadziesiąt tysięcy złotych. "Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności". Jak zwrócił się tu prezydent Wałęsa do prezesa Kaczyńskiego? A: Kochany Prezesie B: Drogi Dawny Druhu Jarosławie C: Szanowny Jarosławie K. D: Bracie Kaczyński Poprawna odpowiedź: D. Bracie Kaczyński.  W taki sposób Lech Wałęsa zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego w poście na Facebooku z 2018 roku. Zobacz także:   "Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Czym wzgardzi jarosz?
Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi z 225. odcinka programu "Milionerzy". Poznaj odpowiedź na pytanie "Czym wzgardzi jarosz?".

"Czym wzgardzi jarosz?" to pytanie pojawiło się w 225. odcinku, 4 sezonu programu "Milionerzy".  Czy uczestnikowi, który był na diecie wegetariańskiej, udało się na nie poprawnie odpowiedzieć? Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Czym wzgardzi jarosz? Pierwszym uczestnikiem 225. odcinka "Milionerów" był Michał Babicz. Jego gra nie trwała zbyt długo. Już w pierwszych pytaniach pojawiły się małe problemy. Gra zakończyła się przy pytaniu za 5000 złotych "Czym wzgardzi jarosz?".  Uczestnik sam przyznał, że przez jakiś czas był wegetarianinem, czyli jaroszem. Niestety nie pomogło mu to w prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Poniżej prawidłowa odpowiedź, pularda to kura kapłoniona specjalnie hodowana na mięso. A: pulardą B: bundzem C: mizerią D: tofu Jaki deseń króluje na koszulkach weneckich gondolierów? W tym pytaniu kolejny uczestnik Łukasz Michoński poprosił o pomoc publiczność. Przyznał, iż nie ma pojęcia jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie. Na szczęście publiczność jednoznacznie postawiła na odpowiedź A, dzięki czemu Łukasz prawidłowo odpowiedział na pytanie "Jaki deseń króluje na koszulkach weneckich gondolierów?" . A: pasy B: krata C: łączka D: grochy Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi? - pytanie za 40 000 złotych W tym pytaniu za 40 000 złotych "Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi?" uczestnik skorzystał z koła ratunkowego telefon do przyjaciela. Niestety on również nie znał prawidłowej odpowiedzi. Ostatecznie Łukasz postanowił zrezygnować z dalszej gry i wyszedł ze studia z 20 000 złotych. Jego decyzja była świetna, gdyż wstępnie obstawiał złą...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner