Hubert Urbański Milionerzy
x-news

"Milionerzy": Do kogo zwracamy się Magnificencjo?

Hubert Urbański Milionerzy
x-news

"Do kogo zwracamy się "Magnificencjo"?" To pytanie sprawiło duże trudności w 252. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestniczka uznała, że ten zwrot kierowany jest do papieża. Czy była to prawidłowa odpowiedź?

Dzisiejszy odcinek "Milionerów" pełen był emocji. W tym odcinku wystąpiło aż trzech uczestników. Niestety, pytania okazały się dla nich na tyle trudne, że nie byli w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi.

Do kogo zwracamy się "Magnificencjo"?

Drugą uczestniczką dzisiejszego 252. odcinka "Milionerów" była Paulina Kulawiec, absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Niezwykle szybko zaznaczyła prawidłową kolejność premierów RP w pytaniu eliminacyjnym. Dwa pierwsze pytania w grze o milion okazały się dla niej banalne, jednak przy następnym zagadnieniu pojawiły się duże problemy. 

Pani Paulina już w pierwszej chwili uznała, że odpowiedzi A i C z pewnością są nieprawidłowe. Przez chwilę zastanawiała się nad dwoma pozostałymi wariantami. Ostatecznie wybrała odpowiedź D-  do papieża i była niemal przekonana, że jest ona poprawna. Niestety, okazało się inaczej.

Do kogo zwracamy się "Magnificencjo"?

A: do prezydenta

B: do rektora

C: do ordynatora

D: do papieża

Prawidłowa odpowiedź: B - do rektora.

Uczestniczka była bardzo zdziwiona szybkim końcem gry. Udało jej się wygrać jedynie gwarantowany tysiąc złotych.

Zwrotu "Magnificencjo" używa się w stosunku do rektora w oficjalnych przemówieniach i pismach. W sytuacjach codziennych stosuje się zwrot "Panie Rektorze".

W stosunku do papieża używa się zwrotów „Wasza Świątobliwość” lub „Ojcze Święty”, a "Eminencjo" czy "Ekscelencjo" do niższych rangą dostojników kościelnych.

Zobacz także: "Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 252. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 28 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie za 2000 złotych "Do kogo zwracamy się "Magnificencjo"

Powtórki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" z najciekawszymi pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami.

 

Hubert Urbański w Milionerach w kraciastym garniturze
x-news

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43