Hubert Urbański - Milionerzy

"Milionerzy": Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem?

Hubert Urbański - Milionerzy

"Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"?" - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy uczestnik odpowiedział prawidłowo i wygrał 75 000 złotych.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego 246. odcinka "Milionerów".

Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? Pytanie za 75 000!

Uczestnik Marcin Grochala z Torunia miał duże problemy z pytaniem za 75 000 złotych, które dotyczyło Leonarda Cohena. Pan Marcin przyznał, że bardzo podziwia tę postać, jednak nie zna odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ miał już gwarantowane 40 000 złotych, postanowił dojść do prawidłowej odpowiedzi drogą dedukcji.

Od razu odrzucił dwie warianty - A i B, analizując takie kwestie jak lata, w których żyły te osobistości. Uczestnik długo zastanawiał się nad odpowiedziami C i D i ostatecznie postawił na pierwszy z wariantów. Jego odpowiedź okazała się niestety nieprawidłowa.

Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"?

A: do Józefa Piłsudskiego
B: do Bolesława Bieruta
C: do Władysława Gomułki
D: do Wojciecha Jaruzelskiego

Prawidłowa odpowiedź: D - Wojciecha Jaruzelskiego.

Nutrikosmetyki - czym są i jak się je stosuje? Pytanie za 1000 złotych

Druga uczestniczka dzisiejszego odcinka nie radziła sobie tak dobrze jak Pan Marcin. Już na początku gry pojawiły się problemy. Dużym wyzwaniem okazało się dla niej pytanie za zaledwie 1000 złotych. Aby na nie odpowiedzieć, musiała wykorzystać aż dwa koła ratunkowe - pytanie do publiczności i 50:50.

Nutrikosmetyki - czym są i jak się je stosuje?

A: wytwarza się z nutrii

B: wklepujemy w twarz

C: zażywamy doustnie 

D: wczesujemy we włosy 

Prawidłowa odpowiedź: C - zażywamy doustnie.

Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 16 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"?"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18