Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show

"Milionerzy": Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem?

"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy".

"Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"?" - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy uczestnik odpowiedział prawidłowo i wygrał 75 000 złotych.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego 246. odcinka "Milionerów".

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? Pytanie za 75 000!

Uczestnik Marcin Grochala z Torunia miał duże problemy z pytaniem za 75 000 złotych, które dotyczyło Leonarda Cohena. Pan Marcin przyznał, że bardzo podziwia tę postać, jednak nie zna odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ miał już gwarantowane 40 000 złotych, postanowił dojść do prawidłowej odpowiedzi drogą dedukcji.

Od razu odrzucił dwie warianty - A i B, analizując takie kwestie jak lata, w których żyły te osobistości. Uczestnik długo zastanawiał się nad odpowiedziami C i D i ostatecznie postawił na pierwszy z wariantów. Jego odpowiedź okazała się niestety nieprawidłowa.

Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"?

A: do Józefa Piłsudskiego
B: do Bolesława Bieruta
C: do Władysława Gomułki
D: do Wojciecha Jaruzelskiego

Prawidłowa odpowiedź: D - Wojciecha Jaruzelskiego.

Nutrikosmetyki - czym są i jak się je stosuje? Pytanie za 1000 złotych

Druga uczestniczka dzisiejszego odcinka nie radziła sobie tak dobrze jak Pan Marcin. Już na początku gry pojawiły się problemy. Dużym wyzwaniem okazało się dla niej pytanie za zaledwie 1000 złotych. Aby na nie odpowiedzieć, musiała wykorzystać aż dwa koła ratunkowe - pytanie do publiczności i 50:50.

Nutrikosmetyki - czym są i jak się je stosuje?

A: wytwarza się z nutrii

B: wklepujemy w twarz

C: zażywamy doustnie 

D: wczesujemy we włosy 

Prawidłowa odpowiedź: C - zażywamy doustnie.

Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 16 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"?"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?
"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy".

"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?"  - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy Marcin Grochala wskazał dobrą odpowiedź za gwarantowane 40 tysięcy złotych. To pytanie nie należało do najłatwiejszych, uczestnik wykorzystał aż dwa koła ratunkowe! Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks? W dzisiejszym 246. odcinku grę kontynuował Marcin Grochala z Torunia. Do tej pory udało mu się zebrać kwotę 20 tys. złotych. Duże problemy pojawiły się już w pierwszym pytaniu za sumę gwarantowaną 40 tys. złotych. Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz już w pierwszej chwili odrzucił odpowiedź D. Po długim zastanowieniu wykorzystał pierwsze koło ratunkowe 50:50, dzięki czemu pozbył się dwóch błędnych odpowiedzi. Pozostały dwa warianty: A - chorobę Heinego Medina i C - malarię. Pan Marcin postanowił wykorzystać drugie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela, lecz nie uzyskał żadnej pomocy. Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks? A: chorobę Heinego-Medina B: koklusz C: malarię D: ospę wietrzną  Prawidłowa odpowiedź: C - malarię Ostatecznie uczestnik postanowił zaryzykować i postawił na odpowiedź C. Na szczęście okazała się ona prawidłowa. Co roku malarią zostaje zarażonych nawet 500 mln ludzi, a liczba ofiar śmiertelnych sięga nawet 1 mln osób rocznie. DDT stanowi skuteczną ochronę przed komarami, które roznoszą tą chorobę. Azotoks pomógł ograniczyć śmiertelność choroby w państwach Afryki i Ameryki Południowej. Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym? Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego...

Milionerzy - Hubert Urbański na planie show
TVN
TV-Show
"Milionerzy": Gdzie skonstruowano broń nazywaną pepeszą?
"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 258. odcinka programu "Milionerzy".

"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" To pytanie pojawiło się w 258. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz mógł liczyć na pomoc swojego taty. Czy podpowiedź okazała się poprawna? Poznacie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? Pytanie za 40 tys. złotych! Uczestnik od razu przyznał, iż nie zna odpowiedzi na to pytanie. Postawił skorzystać z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Tata Pana Kamila Wieczorka niemal od razu udzielił odpowiedzi, przy czym zaznaczył, że nie jest w 100 procentach pewny. Mimo tego uczestnik zaznaczył wskazany wariant C i wygrał gwarantowane 40 000 złotych. Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? A: w USA B: w Czechach C: w ZSRR D: w Chinach Prawidłowa odpowiedź: C. w ZSRR. PPSz-41 - Pistolet Pulemiot Szpagina, potocznie nazywany pepeszą lub pepeszką, to radziecki pistolet maszynowy. Skonstruowany został przez Gieorgija Szpagina, a następnie wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku. Peszel to? Pytanie za 125 000 złotych! Większy problem pojawił się przy pytaniu za 125 000 złotych. Uczestnik ponownie nie znał prawidłowej odpowiedzi. Niestety do tego momentu gry wykorzystał wszystkie koła ratunkowe. Po długim zastanowieniu postanowił zrezygnować z gry i wyjść ze studia za kwotą 75 000 złotych. To była bardzo dobra decyzja! Okazało się bowiem, że uczestnik obstawiał błędny wariant odpowiedzi. Peszel to: A: zbiór danych ludzi i zawodów B: karbowana rura na kable C: jednostka przewozowa D: mięsne danie Prawidłowa odpowiedź: B. karbowana rura na kable. Peszel to...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Czym wzgardzi jarosz?
Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi z 225. odcinka programu "Milionerzy". Poznaj odpowiedź na pytanie "Czym wzgardzi jarosz?".

"Czym wzgardzi jarosz?" to pytanie pojawiło się w 225. odcinku, 4 sezonu programu "Milionerzy".  Czy uczestnikowi, który był na diecie wegetariańskiej, udało się na nie poprawnie odpowiedzieć? Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Czym wzgardzi jarosz? Pierwszym uczestnikiem 225. odcinka "Milionerów" był Michał Babicz. Jego gra nie trwała zbyt długo. Już w pierwszych pytaniach pojawiły się małe problemy. Gra zakończyła się przy pytaniu za 5000 złotych "Czym wzgardzi jarosz?".  Uczestnik sam przyznał, że przez jakiś czas był wegetarianinem, czyli jaroszem. Niestety nie pomogło mu to w prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Poniżej prawidłowa odpowiedź, pularda to kura kapłoniona specjalnie hodowana na mięso. A: pulardą B: bundzem C: mizerią D: tofu Jaki deseń króluje na koszulkach weneckich gondolierów? W tym pytaniu kolejny uczestnik Łukasz Michoński poprosił o pomoc publiczność. Przyznał, iż nie ma pojęcia jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie. Na szczęście publiczność jednoznacznie postawiła na odpowiedź A, dzięki czemu Łukasz prawidłowo odpowiedział na pytanie "Jaki deseń króluje na koszulkach weneckich gondolierów?" . A: pasy B: krata C: łączka D: grochy Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi? - pytanie za 40 000 złotych W tym pytaniu za 40 000 złotych "Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi?" uczestnik skorzystał z koła ratunkowego telefon do przyjaciela. Niestety on również nie znał prawidłowej odpowiedzi. Ostatecznie Łukasz postanowił zrezygnować z dalszej gry i wyszedł ze studia z 20 000 złotych. Jego decyzja była świetna, gdyż wstępnie obstawiał złą...

Nasze akcje
witamina-c-neauvia
Newsy

Odkryj niezwykłą moc witaminy C w pielęgnacji skóry!

Partner
bmw-m-sport-seria2-gran-coupe
Newsy

Poczuj prawdziwą przyjemność z jazdy dzięki nowemu BMW serii 2 Gran Coupé!

Partner
Cashmere Make Up fluid rozświetlający
Newsy

Nowy fluid rozświetlający marki Cashmere to hit tej wiosny!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner