Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Który z pierwiastków ma najwyższą liczbę atomową? Pytanie za 40 000 złotych!

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Który z pierwiastków ma najwyższą liczbę atomową?" To jest pytanie, które pojawiło się w 250. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". W tym odcinku jedna z uczestniczek musiała zrezygnować z gry! Czy pytania były aż tak trudne?

Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów"!

Który z pierwiastków ma najwyższą liczbę atomową? Pytanie za 40 000 złotych!

W dzisiejszym 250. odcinku "Milionerów" swoją grę kontynuowała Beata Wójcik. Odpowiedzi na pytania padały dosyć sprawnie. Największy problem pojawił się przy pytaniu za gwarantowane 40 000 złotych!

Uczestniczka postanowiła wykorzystać ostatnie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Jej syn postawił na wariant C - krzem, Pani Beata skłaniała się ku odpowiedzi A - złoto. Ostatecznie postanowiła wycofać się z gry i wyszła ze studia z wygraną wynoszącą 20 000 złotych! Gdyby zaufała swojej intuicji nadal miałaby szansę na milion.

Który z pierwiastków ma najwyższą liczbę atomową?

A: złoto

B: miedź

C: krzem

D: potas

Prawidłowa odpowiedź: A - złoto.

Złoto ma znacznie większą liczbę atomową niż inne pierwiastki, wynosi ona 79. Reszta pierwiastków w kolejności od największej liczby atomowej: miedź - 29, potas - 19, krzem - 14. Przypomnijmy, że liczba atomowa to liczba protonów w jądrze atomu danego pierwiastka. 

Z czym najłatwiej pomylić pasternak? Pytanie za 20 000 złotych!

Następna uczestniczka miała duży problem z pytaniem dotyczącym roślin. Stwierdziła, iż z tym pytaniem może pomóc jej mama. Niestety, okazało się, że ona również nie zna poprawnej odpowiedzi. W tym momencie Edyta Ziora wykorzystała ostatnie koło ratunkowe i poprosiła o pomoc publiczność. 3/4 osób na widowni wskazało odpowiedź A. Uczestnika postanowiła im zaufać i przeszła do następnego etapu gry!

Z czym najłatwiej pomylić pasternak?

A: pietruszką

B: ze szczawiem

C: z burakiem

D: z kalarepą

Prawidłowa odpowiedź: A - pietruszką.

Pietruszka i pasternak na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne, jednak różnią się w kilku szczegółach.  Pasternak jest zdecydowanie większy i bardziej miękki. Największą różnicą między tymi warzywami jest to, iż pasternak posiada duże, szerokie, ząbkowane liście, których nie znajdziemy w pietruszce.

Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 250. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 23 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Który z pierwiastków ma najwyższą liczbę atomową?"

Powtórki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" z najciekawszymi pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami.

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

 

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36