Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Heros Perseusz odciął głowę Meduzie. Co wyskoczyło z jej szyi?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

W 217. odcinku, 4 sezonu programu "Milionerzy" trafiło się wiele trudnych i podchwytliwych pytań. Nie wszyscy uczestnicy poradzili sobie z wyzwaniem. Przykładem może być tutaj pytanie: "Heros Perseusz odciął głowę Meduzie. Co wyskoczyło z jej szyi?", na które prawidłowej odpowiedzi nie znał ani prowadzący, ani uczestniczka "Milionerów".

W czasie II wojny światowej Japończycy kupili od III Rzeszy za 645 tysięcy marek tygrysa, czyli co?

Pierwszą uczestniczką 217. odcinka programu "Milionerzy" była Agnieszka Starosz, 24-letnia absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Już drugie pytanie okazało się dla niej wyzwaniem. Musiała skorzystać z pomocy publiczności, która niemal po równo obstawiła odpowiedź C i D. Jednak nieco więcej osób obstawiało czołg, dzięki podpowiedzi Agnieszka wskazała poprawną odpowiedź.

A: okręt

B: bombowiec

C: czołg

D: kotowatego z Tasmanii

 

Heros Perseusz odciął głowę Meduzie. Co wyskoczyło z jej szyi?

Gra uczestniczy zakończyła się na pytaniu za 10 000 złotych. Dotyczyło ono mitologi greckiej, a dokładnie postaci Meduzy, najmłodszej z trzech Gorgon. Uczestniczka stwierdziła, że po odcięciu jej głowy, z jej szyi wyskoczyło kłębowisko węży. Jednak nie była to dobra odpowiedź. Nawet sam prowadzący stwierdził, że nie znał odpowiedzi na to pytanie.

A: rój meduz

B: kłębowisko węży

C: skrzydlaty koń

D: żywe kamienie

 

Jaką część ciała motocyklisty, narciarza i snowboardzisty chroni żółw?

Kolejną uczestniczką była Michalina Dziel, która prowadzi firmę kosmetyczną. Jej gra była niezwykle krótka. Udało się jej poprawnie odpowiedzieć tylko na pierwsze pytanie. Niestety w następnym pytaniu o gwarantowany milion obstawiła odpowiedź C, która nie była prawidłowa.

A: potylicę

B: nadgarstek

C: kolano

D: kręgosłup

A Wy znalibyście odpowiedzi na pytania z 217. odcinka programu "Milionerzy" emitowanego 3 lutego 2020 roku? Czy uważacie, że pytanie: "Heros Perseusz odciął głowę Meduzie. Co wyskoczyło z jej szyi?" było najtrudniejsze z całego odcinka?

Powtórki z 4 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN.

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

 

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22