Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest?

"Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 2 000 złotych. W Norwegii, we Włoszech czy w Polsce?

Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...? To jedno z pytań, które pojawiło się w 244. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Pytanie nie wydawało się bardzo trudne, lecz uczestniczka miała z nim duży problem i wykorzystała aż dwa koła ratunkowe.

Sprawdźcie, czy to możliwe, że w Polsce jest najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO!

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...? Pytanie za 2 tys. zł

Izabela Jeżowska była drugą uczestniczką powtarzanego we wtorek 244. odcinka programu "Milionerzy". Jako jedyna odpowiedziała na pytanie eliminacyjne dotyczące śpiewaków operowych. Dalsza gra nie przebiegała jednak tak pomyślnie, pierwszy problem pojawił się w pytaniu za 2 000 złotych: "Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest..?".

Uczestniczka już na początku przyznała, że ma dwa typy, ale ich nie zdradzi. Postanowiła wykorzystać koło ratunkowe 50:50 i odrzucić losowe dwie błędne odpowiedzi. W tym momencie został wybór między odpowiedzią B: w Norwegii, a odpowiedzą C: we Włoszech.

Mimo iż Pani Izabela była już niemal pewna odpowiedzi, postanowiła wykorzystać jeszcze jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Przyjaciółka kierowała się intuicją i podpowiedziała, że są to Włochy.

Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest: 

A: w Portugalii
B: w Norwegii
C: we Włoszech
D: w Polsce

Na szczęście była to prawidłowa odpowiedź, Pani Izabela nadal miała szansę na milion! Warto wspomnieć, że we Włoszech znajduje się aż 55 miejsc wpisanych na listę UNESCO. Dla porównania w Polsce znajduje się 16 takich miejsc, a w Norwegii jedynie 7.

Zobacz także: "Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 244. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 14 kwietnia 2020 roku? Odpowiedzielibyście na pytanie "Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...?"

Odcinki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z powtarzanych odcinków "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?
"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 20 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 244. odcinka programu "Milionerzy".

"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" To pytanie sprawiło największy problem uczestnikowi 244. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy Panu Marcinowi udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi i wygrać 20 000 złotych. Przeczytaj również: "Milionerzy": Pytanie za ćwierć miliona - czego zażądał od Dawida król Saul? Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was? Pytanie za 20 tys. złotych Gra pierwszego uczestnika 244. odcinka "Milionerów" - Marcina Nowackiego była niezwykle ryzykowna. Kierował się on przede wszystkim przeczuciem i szybko odpowiadał na wszystkie pytania. W czasie odpowiedzi na pierwszych 5 pytań wykorzystał jedynie jedno koło ratunkowe - pytanie do publiczności. Pierwszy większy problem pojawił się w pytaniu za 20 tys. złotych " Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" . Pan Marcin przyznał, że nie jest specjalistą w gramatyce języka polskiego, a szczególnie w odmianie przez przypadki. Po długim zastanowieniu zdecydował się na koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Na pomoc przyszła jego mama, która wskazała odpowiedź A: dopełniacz. A: dopełniacz B: celownik C: biernik D: narzędnik Uczestnik postanowił zaufać mamie i zaznaczył odpowiedź A, jednak okazała się ona błędna. Przypadek na Podlasiu często zastępowany jest przez celownik, a nie dopełniacz. Niestety w tym momencie zakończyła się gra Marcina Nowackiego. Wyszedł on ze studia z gwarantowanym tysiącem złotych. Zobacz także:  "Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym? Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 244....

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?
"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy".

"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?"  - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy Marcin Grochala wskazał dobrą odpowiedź za gwarantowane 40 tysięcy złotych. To pytanie nie należało do najłatwiejszych, uczestnik wykorzystał aż dwa koła ratunkowe! Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks? W dzisiejszym 246. odcinku grę kontynuował Marcin Grochala z Torunia. Do tej pory udało mu się zebrać kwotę 20 tys. złotych. Duże problemy pojawiły się już w pierwszym pytaniu za sumę gwarantowaną 40 tys. złotych. Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz już w pierwszej chwili odrzucił odpowiedź D. Po długim zastanowieniu wykorzystał pierwsze koło ratunkowe 50:50, dzięki czemu pozbył się dwóch błędnych odpowiedzi. Pozostały dwa warianty: A - chorobę Heinego Medina i C - malarię. Pan Marcin postanowił wykorzystać drugie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela, lecz nie uzyskał żadnej pomocy. Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks? A: chorobę Heinego-Medina B: koklusz C: malarię D: ospę wietrzną  Prawidłowa odpowiedź: C - malarię Ostatecznie uczestnik postanowił zaryzykować i postawił na odpowiedź C. Na szczęście okazała się ona prawidłowa. Co roku malarią zostaje zarażonych nawet 500 mln ludzi, a liczba ofiar śmiertelnych sięga nawet 1 mln osób rocznie. DDT stanowi skuteczną ochronę przed komarami, które roznoszą tą chorobę. Azotoks pomógł ograniczyć śmiertelność choroby w państwach Afryki i Ameryki Południowej. Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym? Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Który ssak się nie spoci? Pytanie za 1 000 000 złotych!
Pytanie za 1 000 000 złotych "Który ssak się nie spoci?". Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 232. odcinka programu "Milionerzy".

"Który ssak się nie spoci?" w 232. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy" pojawiło się pytanie za milion złotych. Sprawdźcie, czy uczestnik wskazał dobrą odpowiedź i wygrał najwyższą nagrodę - okrągły 1 000 000. Jesteście ciekawi tego pytania?   Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Który ssak się nie spoci? Pytanie za 1 000 000 złotych! Na to pytanie czekaliśmy z wielkim zaciekawieniem. Nie często się bowiem zdarza, że uczestnik ma szanse usłyszeć pytanie za okrągły milion złotych. Gdy Maksymilian Bilewicz usłyszał pytanie "Który ssak się nie spoci?" bardzo się ucieszył, gdyż miał wrażenie, że zna prawidłową odpowiedź. Gdy usłyszał warianty, okazało się, że waha się między dwoma odpowiedziami: owca i królik. Zdecydował się na ostatnie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Niestety nie znał on odpowiedzi, ale wydawało mu się, że to owca będzie tą poprawną. Maks miał odmienne zdanie i usłyszeliśmy słowa: "poproszę o zaznaczenie odpowiedzi D". A: owca B: koń C: człowiek D: królik Jednak w ostatniej chwili zawodnik się wycofał i powiedział, że definitywnie rezygnuje za dalszej gry. Okazało się, że gdybyśmy usłyszeli słowo "definitywnie" padłaby główna wygrana! Maksymilian stwierdził, że nie żałuje i wyszedł ze studia z 500 000 złotych. Fatwa to oficjalna opinia wyjaśniająca kontrowersję teologiczną lub prawną. W jakiej religii? Następną uczestniczką w 232. odcinku "Milionerów" była Joanna Wężyk, studentka historii sztuki. Młoda uczestniczka odpadła dosyć szybko, bo już na trzecim pytaniu brzmiącym "Fatwa to oficjalna opinia wyjaśniająca kontrowersję teologiczną lub prawną....

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner