Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...? To jedno z pytań, które pojawiło się w 244. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Pytanie nie wydawało się bardzo trudne, lecz uczestniczka miała z nim duży problem i wykorzystała aż dwa koła ratunkowe.

Sprawdźcie, czy to możliwe, że w Polsce jest najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO!

Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...? Pytanie za 2 tys. zł

Izabela Jeżowska była drugą uczestniczką powtarzanego we wtorek 244. odcinka programu "Milionerzy". Jako jedyna odpowiedziała na pytanie eliminacyjne dotyczące śpiewaków operowych. Dalsza gra nie przebiegała jednak tak pomyślnie, pierwszy problem pojawił się w pytaniu za 2 000 złotych: "Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest..?".

Uczestniczka już na początku przyznała, że ma dwa typy, ale ich nie zdradzi. Postanowiła wykorzystać koło ratunkowe 50:50 i odrzucić losowe dwie błędne odpowiedzi. W tym momencie został wybór między odpowiedzią B: w Norwegii, a odpowiedzą C: we Włoszech.

Mimo iż Pani Izabela była już niemal pewna odpowiedzi, postanowiła wykorzystać jeszcze jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Przyjaciółka kierowała się intuicją i podpowiedziała, że są to Włochy.

Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest: 

A: w Portugalii
B: w Norwegii
C: we Włoszech
D: w Polsce

Na szczęście była to prawidłowa odpowiedź, Pani Izabela nadal miała szansę na milion! Warto wspomnieć, że we Włoszech znajduje się aż 55 miejsc wpisanych na listę UNESCO. Dla porównania w Polsce znajduje się 16 takich miejsc, a w Norwegii jedynie 7.

Zobacz także: "Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 244. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 14 kwietnia 2020 roku? Odpowiedzielibyście na pytanie "Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...?"

Odcinki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z powtarzanych odcinków "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Więcej na temat Milionerzy
Przeładuj

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska? Pokój Emilki przepiękny, ale spójrzcie na sypialnię!

zobacz 01:31