Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Milionerzy, odcinek 256
x-news
TV-Show

"Milionerzy": Co prędzej jest ogniowe niż ogniste?

"Co prędzej jest ogniowe niż ogniste?" - odpowiedź na pytanie za 2 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 256. odcinka programu "Milionerzy".

"Co prędzej jest ogniowe niż ogniste?" Odpowiedź na to pytanie z 256. odcinka, 5 sezonu programu "Milionerzy" zajęła uczestniczce bardzo dużo czasu! Czy udało jej się prawidłowo odpowiedzieć na pytanie za 2000 złotych? Już w pierwszym momencie była niemal pewna poprawnej odpowiedzi, lecz potem sprawy przybrały nieoczekiwany obrót!

Co może być ogniowe? A co jest ogniste? Spojrzenie, koń, a może straż? Znacie prawidłową odpowiedź na to pytanie?

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Co prędzej jest ogniowe niż ogniste?

Uczestniczka dzisiejszego 256. odcinka "Milionerów" Agata Lamczyk liczyła na dużą wygraną, jednak problemy pojawiły się już na początku gry. Dużym wyzwaniem okazało się dla niej pytanie za 2000 złotych. 

Od samego początku stwierdziła, iż najprawdopodobniej prawidłowa jest odpowiedź D. Wszystkie inne warianty definitywnie odrzuciła w drodze dedukcji. Jednak była bardzo zestresowana, pogubiła się we własnych myślach i ostatecznie postanowiła wspomóc się kołem ratunkowym - 50:50. Zostały już tylko dwa warianty A. koń i D. straż. 

Co prędzej jest ogniowe niż ogniste?

A: koń

B: spojrzenie

C: woda

D: straż

Prawidłowa odpowiedź: D. straż.

Uczestniczka postawiła na odpowiedź D, która w tym momencie wydała się jej oczywista. Była to dobra odpowiedź, dzięki której miała w puli już 2000 złotych!

Niestety Pani Agacie Lamczyk nie udało się zostać milionerką. W następnych pytaniach wykorzystała wszystkie koła ratunkowe, a w pytaniu za 20 000 złotych pomyliła się i udzieliła nieprawidłowej odpowiedzi. Jej całkowita wygrana to jedynie gwarantowany 1000 złotych.

Zobacz także: "Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z dzisiejszego 256. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 5 maja 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Co prędzej jest ogniowe niż ogniste?"?

Powtórki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" z najciekawszymi pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami.

Hubert Urbański w Milionerach zamyślony
x-news

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Pytanie o Janosika w Milionerach
TV-Show
"Milionerzy": Według legendy Janosik, uciekając przed hajdukami...
"Według legendy Janosik, uciekając przed hajdukami, przeskoczył przez..." - odpowiedź na pytanie za 5 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 256. odcinka programu "Milionerzy".

"Według legendy Janosik, uciekając przed hajdukami, przeskoczył przez...".  Uczestniczka 256. odcinka programu "Milionerzy" miała duży problem z tym pytaniem! Czy udało jej się udzielić prawidłowej odpowiedzi? Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Według legendy Janosik, uciekając przed hajdukami, przeskoczył przez... Pytanie za 5 000 złotych! Uczestniczka nie znała prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Postanowiła skorzystać z koła ratunkowego - głosowanie publiczności. Pani Agata zaufała widowni, która niemal jednogłośnie postawiła na wariant D. Na szczęście okazał się on prawidłowy! Według legendy Janosik, uciekając przed hajdukami, przeskoczył przez: A: Narew B: Wartę C: Bug D: Dunajec Prawidłowa odpowiedź: D. Dunajec. Przewężenie Dunajca, nad którym według legendy miał przeskakiwać Janosik, nazywane jest janosikowym lub zbójeckim skokiem. Który minister finansów został bohaterem sloganu politycznego wielokrotnie powtarzanego przez Andrzeja Leppera? Pytanie za 10 000 złotych! Pytanie za 10 000 złotych również okazało się dużym wyzwaniem dla uczestniczki. Początkowo obstawiała, iż ministrem tym był Marek Belka. Postanowiła wykorzystać telefon do przyjaciela. Dzięki temu przypomniała sobie popularny slogan "Balcerowicz musi odejść" i przeszła do następnego etapu gry! Który minister finansów został bohaterem sloganu politycznego wielokrotnie powtarzanego przez Andrzeja Leppera? A: Grzegorz Kołodko B: Marek Belka C: Jan Rostowski D: Leszek Balcerowicz Prawidłowa odpowiedź: D. Leszek Balcerowicz. Slogan "Balcerowicz musi odejść" był wielokrotnie powtarzany w 2004 roku przez Andrzeja Leppera....

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Najbardziej depresyjny dzień w roku to...
Najbardziej depresyjny dzień w roku to tak zwany? Blue Monday czy Grey Tuesday? Sprawdźcie, czy znalibyście prawidłowe odpowiedzi na pytania z 263. odcinka programu "Milionerzy"!

"Najbardziej depresyjny dzień w roku to tak zwany?" Sprawdźcie, jak się nazywa i kiedy wypada. Uczestniczka 263. odcinka programu "Milionerzy" miała duży problem z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi. Czy udało się jej odpowiedzieć na pytanie za 2000 złotych? Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Najbardziej depresyjny dzień w roku to tak zwany: Początkowo uczestnika drogą dedukcji obstawiła odpowiedź B. Jednakże ryzyko były zbyt duże i zdecydowała się na koło ratunkowe 50:50. Pozostały dwa warianty - A. i C. Uznała ona, że sobota nie może być najbardziej depresyjnym dniem i ostatecznie postawiła na odpowiedź A. A: Blue Monday B: Grey Tuesday C: Black Friday D: Brown Sunday Prawidłowa odpowiedź: A. Blue Monday. Blue Monday wypada w trzeci poniedziałek stycznia. Powszechnie uważany jest za najbardziej depresyjny dzień w roku. Naukowiec, który wprowadził ten termin, to brytyjski psycholog Cliff Arnall. W swoich wyliczeniach wziął pod uwagę różnorodne czynniki, między innymi meteorologiczne - ilość godzin słonecznych, długość dnia, psychologiczne - noworoczne postanowienia, analiza osiągnięć z poprzedniego roku oraz ekonomiczne - spłata pożyczek, uszczuplone fundusze po świętach. Które z dzikich kotów żyją i polują w grupach? To pytanie warte było 10 000 złotych! Uczestniczka dzisiejszego odcinka "Milionerów" niemal od razu wskazała prawidłową odpowiedź. A: gepardy B: tygrysy C: pumy  D: lwy Poprawna odpowiedź: D. lwy. Badania w Parku Narodowym Serengeti wykazały, że lwy mają dwukrotnie większe szanse na złapanie ofiary, gdy polują w grupie. Podczas polowania zwierzęta rozpraszają się...

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Hipokrene to źródło natchnienia literackiego. Kto wydobył je na powierzchnię?
"Hipokrene to źródło natchnienia literackiego. Kto wydobył je na powierzchnię?" - trudne pytanie za 5 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 253. odcinka programu "Milionerzy".

"Hipokrene to źródło natchnienia literackiego. Kto wydobył je na powierzchnię?"  To jedno z trudniejszych pytań 253. odcinka, 5 sezonu programu "Milionerzy"! Pan Krzysztof wykorzystał aż dwa koła ratunkowe i nadal nie był pewien odpowiedzi. Postanowił jednak zaryzykować. Jaka jest prawidłowa odpowiedź? Poeta, dramaturg, a może skrzydlaty koń? Czy uczestnikowi udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi? Hipokrene to źródło natchnienia literackiego. Kto wydobył je na powierzchnię? Drugim uczestnikiem dzisiejszego odcinka "Milionerów" był Krzysztof Sputowski. Pierwsze pytania nie stanowiły dla niego problemu, odpowiadał szybko i sprawnie. Dużym wyzwaniem okazało się zagadnienie dotyczące literatury za 5000 złotych. Uczestnik przyznał, że nie ma pojęcia, który z wariantów jest prawidłowy. Musiał skorzystać z pierwszego koła ratunkowego - pytania do publiczności. Głosy złożyły się dość równomiernie między 3 odpowiedzi, jednak z lekką przewagą dla wariantu D. To nie wystarczyło uczestnikowi, nie chciał on ryzykować. Postanowił zadzwonić do przyjaciela. Nie był on pewny odpowiedzi, lecz również skłaniała się ku podpunktowi D. Pan Krzysztof zaufał drobnym przesłankom, a odpowiedź okazała się prawidłowa. Hipokrene to źródło natchnienia literackiego. Kto wydobył je na powierzchnię? A: poeta B: dramaturg C: powieściopisarz D: skrzydlaty koń Prawidłowa odpowiedź: D. skrzydlaty koń. Hipokrene to symbol natchnienia literackiego. Według mitologii greckiej było to źródło w gaju muz na Helikonie, które wytrysnęło w miejscu uderzenia kopyta Pegaza. Pegaz to skrzydlaty koń, który zrodzony został z krwi Meduzy po ścięciu jej głowy. Zobacz także:  ...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner